Najnowsze

Najnowsze

Oficjalny koniec koalicji? Według relacji Romana Giertycha, premier podczas rozmowy z nim wymówił umowę koalicyjną i zapowiedział, że w poniedziałek odwoła wszystkich ministrów z LPR . - Kto nie jest z PC, ten jest wrogiem - skomentował szef LPR.

O 12 zbiera się Rada Polityczna PiS, a jeszcze przed posiedzeniem premier spotkał się z Romanem Giertychem. Propozycja spotkania wyszła ze strony szefa rządu kilka dni temu. Obaj liderzy mają w cztery oczy rozmawiać o koalicyjnym kryzysie.

Na polskich drogach znane są już pluszowe misie, które trafiają do rąk dzieci - ofiar wypadków i pomagają im przetrwać trudne chwile. Inicjatorzy tej akcji teraz budują ośrodek, gdzie będzie pomagać przezwyciężyć trudne przeżycia.

Nowojorska policja wprowadziła zwiększone środki bezpieczeństwa w mieście. Ma to związek z nie zweryfikowanym jeszcze internetowym doniesieniem, że Al-Kaida może planować detonację w mieście brudnej bomby.

Cztery osoby nie żyją, osiem jest rannych. To efekt tylko dwóch wypadków, do których doszło w sobotę rano na polskich drogach.

Walkę o ratowanie żółwi stała się celem życia Mony Khalil z Libanu. Jej wysiłki jednak przegrywają w starciu ze zmianami klimatu na Ziemi.

11 września uczynił go bohaterem, 11 września może go teraz pogrążyć. Jeden lapsus w kiepskim świetle postawił Rudy'ego Giulianiego, byłego burmistrza Nowego Jorku i kandydata Republikanów na prezydenta USA.

Ponad 25 tysięcy osób pozbawionych prądu, woda w piwnicach, zalane ulice to efekt nawałnic, które przeszły wczoraj nad Górnym Śląskiem. Gwałtowne burze nawiedziły także Wielkopolskę. Trwa szacowanie strat.

PiS utrzymuje pozycję drugiej siły. Ale notowania Platformy pną się w górę. Gdyby wybory odbyły się teraz, miałaby aż 223 posłów - podaje "Rzeczpospolita"

- Bezpośrednim powodem naszego niepokoju jest fakt, że po raz pierwszy w blisko 20-letniej historii istnienia redakcji dyrekcja rości sobie prawo do bezpośredniej ingerencji w tematykę obejmowaną w programach - piszą w liście do prezesa TVP arcybiskup Sławoj Leszek Głódź oraz biskup Piotr Libera - informuje "Rzeczpospolita"

Dziś w rodzinnej rezydencji Bushów przebywający w USA na urlopie prezydent Francji Nicolas Sarkozy spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych, który również udał się na letni wypoczynek.

Ojciec Tadeusz Rydzyk może przestać być dyrektorem Radia Maryja - taką decyzję ma podjąć Episkopat Polski na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się 25 sierpnia na Jasnej Górze - twierdzi "Rzeczpospolita".

Most na rzece Missisipi zawalił się 2 sierpnia, jednak od tamtej pory nie odnaleziono wszystkich zaginionych, którzy wpadli do rzeki. Dziś ratownicy odkryli kolejne ciała, a tragiczny bilans katastrofy wzrósł do 8 ofiar śmiertelnych.

"Panie prezydencie" zwrócił się do Lecha Kaczyńskiego Donald Tusk. Prezydent odpowiedział - daj spokój, Donald. Znamy się tyle lat, mówmy sobie po imieniu. Rozmowa miała być krótka i ostra - tego spodziewał się każdy, bo tak bywało wcześniej. Trwała 4 godziny. Dlaczego i co z tego wynika - próbuje ustalić "Dziennik".

Andrzej Lepper ogłosił w piątek, że w sobotę poda nazwisko człowieka, który ostrzegł go przed akcją CBA. Ma nim być główny oskarżający o to Janusza Kaczmarka - minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - twierdzi "Super Express".

Już niedługo linie lotnicze będą przechowywać poufne informacje o pasażerach. Tajne dane mają ułatwić śledzenie podróżujących, a tym samym polepszyć bezpieczeństwo - pisze "Życie Warszawy"