Najnowsze

Najnowsze

W sobotę w lotto było do wygrania ponad trzynaście milionów złotych. Właściwe numery skreśliła tylko jedna osoba.

Choć ma prawie dwa metry wzrostu, odwiedzający berlińskie zoo nie mają wątpliwości, że jest przynajmniej tak słodka jak niedźwiadek Knut. Żyrafa Inga cieszy się coraz większą popularnością.

Niemcy znani są z umiłowania dla porządku i czystości. Również, kiedy chodzi o ich czworonożnych przyjaciół.

Niezwykły mecz w stolicy Indii. Jedenastka Tybetu zagrała przeciwko drużynie z Delhi. Piłkarskie zmagania były protestem przeciwko zbliżającej się olimpiadzie w Pekinie w 2008 oraz chińskiej okupacji Tybetu.

Przedstawiciele brytyjskich władz potwierdzili, że wirus pryszczycy wykryty u zwierząt na farmie w południowo-wschodniej Anglii bardzo przypomina odmianę używaną do produkcji szczepionek w pobliskim laboratorium Pirbright.

Po półrocznej misji w Afganistanie do Polski wracają żołnierze Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, na co dzień stacjonującego w Szczecinie. Dziś wróci około 130 spośród 160 żołnierzy, pozostali dotarli do kraju już wcześniej.

Dwie osoby nie żyją, a dwie są poważnie ranne - to efekt wypadku w wesołym miasteczku na przedmieściach Paryża.

Prezydent George W. Bush przyleciał do Minneapolis, żeby osobiście sprawdzić sytuację po zawaleniu się mostu na Missisippi.

W Rosji obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Gułagu. Przez sowieckie przymusowe obozy pracy przewinęło się kilkanaście milionów osób. Zginął co 15 więzień.

Sobota, 4 sierpnia, 21:00 Powierzenie Andrzejowi Kryże stanowiska wiceministra sprawiedliwości ponownie wzbudza krytykę, wydaje się bowiem być zaprzeczeniem idei dekomunizacji, o którą gorliwie walczyło PiS.

Turystyczny autokar, wiozący hiszpańską wycieczkę zderzył się z ciężarówką - informuje egipska policja. Cztery osoby nie żyją, 37 jest rannych.

Ekspedycja na dno Oceanu Arktycznego kosztowała 100 milionów rubli - ujawnił na antenie radia Echo Moskwy jej główny organizator. Rosja nie kryje ambicji dołączenia Arktyki do swej strefy ekonomicznej.

O podejrzanych kontaktach posła Samoobrony Mateusza Piskorskiego donosi "Wprost". Tygodnik przytacza wypowiedź rosyjskiego dziennikarza Filipa Leontiewa, który o rzeczniku Samoobrony mówi: - To nasz polityk i agent wpływu w Polsce...

Dwóch Palestyńczyków zginęło, a sześciu zostało rannych, gdy samochody, którymi podróżowali w Strefie Gazy ostrzelało izraelskie samoloty.

Andrzej Lepper uczestniczył we mszy św. na Jasnej Górze, ale wbrew spekulacjom mediów nie spotkał się po niej z politykami LPR i o. Tadeuszem Rydzykiem. Tego ostatniego w ogóle nie ma w kraju - oświadczyło Radio Maryja.

Syn przywódcy Libii Muammara Kadafiego, Sejf al-Islam, zapewnił, że kontrakt na dostawy broni podpisany przez Libię z Francją nie był "rekompensatą" za zwolnienie porzez Trypolis bułgarskich pielęgniarek.