Najnowsze

Najnowsze

Kiszczak na tyle zdrowy, że może być sądzony

Gen. Czesław Kiszczak może być sądzony za wprowadzenie stanu wojennego - uznali biegli po zbadaniu 83-letniego byłego szefa MSW. Jednak z pewnymi ograniczeniami - jego udział w rozprawie nie może przekraczać dwóch godzin dziennie. Do tej pory generał, zasłaniając się złym stanem zdrowia, ani razu nie stawił się w sądzie.

Ma dwa imiona, bo ma dwie głowy

Niecodziennie wyglądającego zwierzaka można podziwiać w niemieckim Halle. Dwugłowy żółwik przyciąga publiczność z całego kraju.

Piraci grożą śmiercią francuskim nafciarzom

- Będziemy zabijać ich po kolei - ostrzegli porywacze siedmiu Francuzów, dwóch Kameruńczyków i Tunezyjczyka, uprowadzonych u wybrzeży Kamerunu. Wszyscy pracowali dla koncernu naftowego Total.

Żółwi marsz do morza

Tysiące małych żółwi weszło, i to dosłownie, w dorosłe - morskie - życie. Na plaży w Meksyku całe ludzkie rodziny zebrały się, aby podziwiać zza czerwonej taśmy ten niezwykły spektakl.

Brał haracz za chodzenie po schodach

Zamiast stać na przerwach pod szkolnym sklepikiem, czekał pod schodami i pobierał za przejście myto od wybranych. A jak się komuś nie podobało, to niepokornego kopał, okładał pięściami i uderzał jego głową o podłogę. 14-letni Kamil P. z gimnazjum na Targówku został zatrzymany przez warszawskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, ilu miał "klientów"...

Śnieg paraliżuje Niemcy

Prawdziwa zima w Niemczech. Padający od wczoraj śnieg sparaliżował ruch na drogach naszych zachodnich sąsiadów. Śliska nawierzchnia spowodowała tworzenie się gigantycznych korków.

Okładali się i łamali kości za "miejsce w autobusie"

47 zatrzymanych, siedemnaście osób rannych, dwie w stanie ciężkim w szpitalu (jedna z pękniętą podstawą czaszki) - to bilans bójki w warszawskim Ursusie. Jej uczestnicy - w większości Azjaci z Chin, Azerbejdżanu i Tadżykistanu - pokłócili się o... miejsca w autobusie, którym po pracy wracali do hotelu.

Wywiad USA ostrzega przed atakami

- Okres największego narażenia USA na ataki terrorystyczne przypada nie pierwszy rok nowej prezydentury - ogłosił Dyrektor Wywiadu Narodowego Mike McConnell. Według sondaży z tymi kłopotami jako nowy prezydent zmierzy się Barack Obama.

Nowak: Źle mi ze zmiennością nastrojów prezydenta

"Polityka miłości" ogłoszona przez premiera po wtorkowym spotkaniu rządu z prezydentem nie trwała długo. Współpracownicy Donalda Tuska znów krytykują Lecha Kaczyńskiego. - Źle się czuję ze zmiennością nastrojów pana prezydenta - skomentował wypowiedź głowy państwa ws. euro Sławomir Nowak.

Samolot z Glasgow wypadł z pasa

Samolot hiszpańskich linii Air Europa wypadł z pasa przy lądowaniu na lotnisku Lanzarote, na hiszpańskich Wyspach Kanaryjskich. Nikt z pasażerów lecącej z Glasgow maszyny nie ucierpiał. Lotnisko jest obsługiwane przez tanie linie.

Kurdyjki walczą z wielożeństwem

Tradycyjne wielożeństwo nie zostało zlikwidowane, ale poważnie ograniczone - parlament irackiego Kurdystanu pod presją miejscowych organizacji pozarządowych wprowadził obostrzenia w prawie o poligamii.

Korupcja w piłce: będą kolejne zatrzymania

- Skala korupcji w polskiej piłce nożnej była bardzo duża. Całe rundy w niektórych klubach były ułożone, wszystkie mecze były rozstrzygnięte zanim się odbyły - powiedział w radiowej "Trojce" minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Przyznał jednak, że nie ma dowodów, iż kierownictwo PZPN wiedziało o procederze.

Tragiczny początek akcji Znicz

Policyjna akcja Znicz na razie nie skłoniła kierowców do ostrożniejszej jazdy. Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w piątek rano na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Powązkowskiej w Warszawie. Kolejny śmiertelny wypadek zdarzył się koło Sierpca na trasie nr 10..

Królowa denerwuje homoseksualistów

- Po co się obnosić ze swoim homoseksualizmem? - zapytała hiszpańska królowa Zofia w wywiadzie rzece, która trafiła na półki księgarń i rozpętała burzę na temat poglądów monarchini.

Symbol Zachodniego Berlina do likwidacji

Po 85 latach ostatecznie zamknięto historyczne lotnisko Tempelhof w Berlinie. Port lotniczy to także symbol walki z komunizmem: właśnie tam lądowały samoloty z zaopatrzeniem dla Berlina Zachodniego podczas radzieckiej blokady w latach 1948-1949. W czwartek wieczorem lotnisko odprawiło ostatnich pasażerów.

Będzie korekta budżetu na 2009 r.?

Korekta budżetu na 2009 r. i związane z tym cięcia wydatków - takiego scenariusza nie wyklucza minister finansów Jacek Rostowski. Powód? W obliczu światowego kryzysu finansowego są problemy z oszacowaniem wysokości przyszłorocznego Produktu Krajowego Brutto - czyli podstawy budżetu.

Rosjanie zacumują w Libii?

Rosyjskie okręty na stałe w zachodniej części Morza Śródziemnego? To możliwe. Jak pisze moskiewski dziennik "Kommiersant", Libia jest gotowa zgodzić się na umieszczenie na swoim terenie bazy rosyjskiej floty wojennej.

Rząd nie mówi nauczycielom o swoim planie

Rząd opracował projekt wcześniejszych emerytur dla nauczycieli. Swoich planów wciąż jednak nie przedstawił zainteresowanym. Jak wynika z poufnych informacji, gabinetowi Tuska zależy, by nauczycielski urlop - przed emeryturą - był na tyle nieatrakcyjny i aby nauczyciele nie chcieli z niego korzystać - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Tarcza będzie na czas"

Wybory i kryzys finansowy w USA nie opóźnią budowy tarczy antyrakietowej w Polsce - zapewnił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyszły szef amerykańskiej agencji obrony przeciwrakietowej Patrick O’Reilly. Mówił także o polityce USA względem Rosji. - Rosja nadal nie zgadza się na tarczę, ale chce o niej rozmawiać. To daje nadzieję - tłumaczył O’Reilly.

Co Warszawa ma ze Lwowa

W Grobie Nieznanego żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie, spoczywa jeden z obrońców Lwowa z 1918 roku. W nocy z 31 października na 1 listopada wybuchły polsko-ukraińskie walki o Lwów. Mija 90 rocznica tych wydarzeń.

Gorąca woda coraz bliżej

Prowadząca w Toruniu geotermalny odwiert badawczy firma Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. zeszła wczoraj już do poziomu 2351 metrów. W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone badania geofizyczne, które dadzą odpowiedź na temat temperatury wody na tej głębokości, jej zasobności i składu - pisze "Nasz Dziennik".

Wybory i kryzys w Ameryce nie opóźnią tarczy

Rosja nie zgadza się na tarczę, ale nadal chce o niej rozmawiać. To daje nadzieję – mówi "Gazecie Wyborczej" gen. Patrick O’Reilly, przyszły szef US Missile Defence Agency, która odpowiada za budowę systemu tarczy antyrakietowej.

Urlop dla nauczyciela?

"Gazeta Wyborcza" dotarła do poufnego pomysłu rządu w sprawie nauczycielskich emerytur. Rząd na razie go nie ujawnia, oświatowi związkowcy go nie znają.

Małopolscy lekarze boją się przeszczepów

Brak dobrej woli ze strony lekarzy oraz strach przed odpowiedzialnością – to główne przyczyny, dla których w Małopolsce nie udaje się zwiększyć liczby przeszczepów - pisze "Dziennik Polski".

Mniej zapłacimy w urzędach

Platforma Obywatelska wytypowała 18 urzędowych opłat, które chce całkowicie znieść od 1 stycznia 2010 roku. Projekt ustawy w tej sprawie jest już w Sejmie - pisze "Metro".

Kopacz - szpitale i tak będą spółkami

Jeżeli prezydent zawetuje pakiet ustaw zdrowotnych, a Sejmowi nie uda się odrzucić weta, rząd ma przygotowany plan awaryjny. Te szpitale, których plany naprawcze zaakceptuje Bank Gospodarstwa Krajowego, tak czy inaczej dostaną pieniądze z budżetu na umorzenie części długów - mówi minister zdrowia Ewa Kopacz w rozmowie z "Gazetą Prawną".

Kto odpuścił Amerykanom?

Po pobiciu taksówkarza w Sopocie wojsku zależało, by wyciszyć sprawę - uważa informator "Rzeczpospolitej", a inny twierdzi, że policja też nie jest bez winy.