Najnowsze

Najnowsze

Schetyny i Palikota małżeństwo z rozsądku?

- Nie jestem pewna czy to małżeństwo z miłości, czy raczej z rozsądku - o wyborze Janusza Palikota przez Grzegorza Schetynę na wiceszefa klubu PO w programie "24 godziny" mówiła posłanka Platformy Iwona Śledzińska-Katarasińska. Adam Hofman z PiS skomentował ostrzej: - Tusk na wojnę z nami wysyła swych żołnierzy.

Staniszkis: PO mizerna, PiS też

Profesor Jadwiga Staniszkis nie zostawia suchej nitki na najważniejszych polskich partiach politycznych. Platformę krytykuje za to, że aby odnieść sukces "trzeba się wychodzić z teczką za patronem". W PiS natomiast: - Jest wielu kompetentnych młodych ludzi, ale właściwie milczących. Nie mogą przebić się do kolesiostwa - krytykowała socjolożka w "Faktach po Faktach".

"CBA typuje podatnych na wdzięki agenta Tomka"

Sojusz Lewicy Demokratycznej zaproponuje swój projekt nowelizacji ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Prawdopodobnie przedstawi go już w przyszłym tygodniu - zapowiedział w czwartek wiceprzewodniczący SLD Jerzy Szmajdziński. Sojusz chce ponownie poddać pod obrady parlamentu projekt, który został odrzucony w styczniu tego roku głosami PiS i PO.

Polska sprząta po żywiołach. Wciąż 400 tys. ludzi bez prądu

Po gwałtownym załamaniu pogody trwa usuwanie strat. W czwartek 3500 strażaków usuwało powalone konary drzew i umacniało wały przeciwpowodziowe na zalanych terenach. Wiele tysięcy gospodarstw pozostaje jeszcze bez prądu. W Małopolsce z powodu wyziębienia zmarły cztery osoby.

Muzeum na planie monstrancji. Hołd dla JPII - w 2011 r.

Wiadomo już, kto zaprojektuje Muzeum Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przetarg wygrała firma Kłaput Projekt - ta sama pracownia, która jest autorem projektu Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum wielkich Polaków powstanie w 2011 roku przy Centrum Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich i kosztować będzie 26-30 milionów złotych.

Litwa nie weźmie więźniów z Guantanamo

Litwa nie przyjmie więźniów z amerykańskiej bazy Guantanamo na Kubie zanim nie zostaną rozwiane podejrzenia, że na Litwie działały tajne więzienia CIA - zapowiedziała w czwartek prezydent kraju Dalia Grybauskaite.

Ginekolog oszukał ponad setkę pacjentek

Lekarz-oszust masowo wprowadzał w błąd swoje pacjentki. Mężczyzna przedstawiał kobietom wyniki badań cytologicznych, których nigdy nie przeprowadził. Pracował przy tym w renomowanych stołecznych przychodniach.

Afera pedofilska w obozie pionierskim na Ukrainie

Szok na Ukrainie. Deputowani Bloku Julii Tymoszenko i lokalni duchowni prawosławni brali udział w masowych gwałtach w obozie pionierskim Arter na Krymie - zeznaje matka dwojga wykorzystywanych dzieci. Sprawą zainteresował się już prezydent Wiktor Juszczenko. - Tacy ludzie nie powinni być członkami parlamentu - oznajmił.

Tysiące "waletów" w sejmowym hotelu?

Czy w hotelu sejmowym nocowało 7 tysięcy nieuprawnionych gości rocznie? Tę sprawę bada specjalna komisja, a raport przedstawi we wtorek. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w związku z nieprawidłowościami zwolnił już szefową Kancelarii Sejmu, Wandę Fidelus-Ninkiewicz. Ona z kolei twierdzi, że straciła pracę, bo nie chciała inwigilować posłów.

"Czy Grad obiecał Katarczykom zwrot wadium?"

Czy Aleksander Grad obiecał El Asirowi - katarskiemu pośrednikowi uczestniczącemu w procesie sprzedaży majątku stoczni gdyńskiej i szczecińskiej, zwrot wadium? To jedno z pytań, jakie Antoni Macierewicz skierował do ministra skarbu. Poseł PiS na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej oświadczył też, że złożył w czwartek zawiadomienie do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa przez ministra Jacka Cichockiego.

Komitet nie chciał dać Nobla Obamie

Trzy członkinie pięcioosobowego norweskiego Komitetu Noblowskiego miało obiekcje czy przyznać Pokojową Nagrodę Nobla prezydentowi USA Barackowi Obamie - donosi w czwartek norweski tabloid "Verdens Gang" (VG). Później zmienili zdanie. Jak mówi przewodniczący gremium - "w drodze dyskusji".

Ukradli dwa tysiące pluszaków

Ostrowscy kryminalni zatrzymali złodziei, którzy włamali się do magazynu z zabawkami w centrum miasta. Ich łupem padło prawie dwa tysiące zabawek – maskotek. Właściciel oszacował straty na 19 tysięcy złotych.

Dał trzylatce papierosa, idzie do więzienia

Że palenie szkodzi zdrowiu naukowcy wiedzą nie od dziś. Że szkodzi też wolności, boleśnie przekonał się Brytyjczyk, który dał trzyletniej dziewczynce papierosa, podczas gdy inne dziecko filmowało scenę. Sąd w Newcastle nie uznał tego za zabawne i skazał go na półtora roku więzienia.

Świnoujście stoi. Kapitanowie "dokonują cudów"

W Świnoujściu przez pogodę nie kursowały duże promy, a małe nie dawały rady przewieźć wszystkich chętnych. - Kolejka to około 2-3 godzin minimum na wjazd, a na wyjazd to chyba jeszcze więcej. Dramat – alarmowali w ciągu dnia internauci na Kontakt TVN24. - Promy te pływają obecnie na granicy ryzyka - poinformował rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus i stwierdził, że ich kapitanowie "dokonują cudów".

Ocean Arktyczny bez lodu za 20 lat

Ocean Arkyczny już za 10 lat może być w większości wolny od lodu, a za 20 lat pokrywa lodowa może zupełnie zniknąć - ostrzegają w raporcie organizacje World Wildlife Fund (WWF) i Catlin Arctic Survey.

Zamordowała cieżarną, dostała dożywocie

Nauczycielka z Mississippi Carla Hughes uniknęła kary śmierci za zbrodnie, której dopuściła się w 2006 roku. Wtedy to, zdaniem ławy przysięgłych, zamordowała narzeczoną swojego kochanka, która była w piątym miesiącu ciąży. W stanie Mississippi zabicie ciężarnej kobiety traktowane jest jak podwójne zabójstwo.

Jeszcze parę dni złej aury

Meteorolodzy nie mają dla nas najlepszych informacji. Pogoda w najbliższych dniach będzie się stabilizować, ale na jej poprawę możemy liczyć dopiero od wtorku. Synoptycy ostrzegają też, że w ciągu najbliższej doby poziomy wód na Zalewie Szczecińskim, w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim będą się wahać powyżej stanów alarmowych.

Cztery ofiary załamania pogody

Służby ratownicze zrezygnowały z poszukiwań mężczyzny, który towarzyszył czwartej już ofierze załamania pogody. Jest nią mężczyzna z miejscowości Ciche w powiecie tatrzańskim.

Z nami ominiesz zimę

Huraganowe wiatry i obfite opady śniegu sparaliżowały wczoraj ruch na drogach. Dziś szczególnie trudne warunki na drogach panują w Małopolsce, na Pomorzu i Podkarpaciu. W czwartek wiatr zelżał, a zamiast śniegu pada deszcz, jednak utrudnienia wciąż występują. Pod Warszawą tir zablokował krajową siódemkę. Ciężarówki zablokowały też drogę krajową numer trzy prowadzącą z Zielonej Góry do granicy z Czechami. Trudna sytuacja jest także w Kotlinie Jeleniogórskiej - tam na zasypanych drogach tiry utknęły nie mogąc pokonać wzniesienia.

Na południu stanęły pociągi

Na południu Polski pociągi nie jeżdżą, albo są spóźnione. Opóźnień mogą się też spodziewać pasażerowie podróżujący z Warszawy na wschód kraju, a także do Gdańska i Krakowa. Wszystko to przez opady śniegu i silny wiatr, który zerwał trakcje kolejowe i połamał drzewa - poinformował rzecznik prasowy PKP S.A. Michał Wrzosek.

Setki tysięcy nadal bez prądu

Wydawało się, że rozwiązanie problemu braku zasilania w wielu rejonach Polski jest tylko kwestią czasu. Bardzo ciężka sytuacja miała być pod kontrolą. Okazało się jednak, że potężny problem z dostępem do energii elektrycznej jest w Małopolsce - prądu nie mają tam 182 tysiące gospodarstw.

Mariusz Kamiński w prokuraturze

- CBA nie złamało prawa - powiedział dziennikarzom Mariusz Kamiński, były szef biura, tuż przed przesłuchaniem w sprawie Beaty Sawickiej. Były szef CBA pojawił się w czwartek w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie jako świadek w sprawie dotyczącej legalności działań śledczych wobec posłanki PO w 2007 r.

CBA podsłuchiwało nielegalnie?

Jak donosi RMF FM, rzeszowscy prokuratorzy prowadzący postępowanie ws. akcji CBA w związku z tzw. aferą gruntową, dopatrzyli się nielegalnie zakładanych podsłuchów politykom Samoobrony. Chodzić ma o tzw. podsłuchy pięciodniowe, na które CBA zgody sądu nie potrzebuje, ale tylko w określonych sytuacjach. CBA miało jednak podsłuchiwać także w tych nieuzasadnionych.

Czeski rząd: Lizbona zgodna z konstytucją

Czeski rząd uważa Traktat Reformujący Unię Europejską za zgodny z porządkiem konstytucyjnym państwa - poinformował w czwartek czeski premier Jan Fischer w oświadczeniu, skierowanym do Trybunału Konstytucyjnego. Sam trybunał sprawą zgodności z ustawą zasadniczą Traktatu Lizbońskiego zajmie się 27 października.

Pedofilskie dochodzenie pod lupą prezydenta

W sprawę "litewskiego mściciela" Drasiusa Kedysa zaangażowała się już prezydent kraju Dalia Grybauskaite. Na jej żądanie MSW wszczęło wewnętrzne dochodzenie w sprawie działań policji podczas badania przypadku pedofilii w Kownie.

Były szef ABW usłyszy zarzuty

Witold M., były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, której funkcjonariusze mieli zatrzymać Barbarę Blidę, usłyszy prokuratorskie zarzuty. Są one związane ze śledztwem dotyczącym okoliczności zatrzymania i śmierci byłej posłanki SLD. Prokuratura już wydała stosowne postanowienie, M. nie stawił się jednak na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.

Rząd stracił w oczach Polaków

Kolejne afery zaszkodziły nie tylko wizerunkowi rządu, ale i samego premiera. Złą ocenę rządowi wystawia aż 65 proc. Polaków - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. A blisko połowa badanych uważa, że Donald Tusk źle wypełnia swoje obowiązki, niemal tyle samo ankietowanych jest przeciwnego zdania.

Pitera do komisji? "Może być bezcenna"

Czy Julia Pitera zasiądzie w komisji hazardowej? - Minister wykonuje olbrzymią, choć mało widowiskową pracę. Rzeczywiście, pojawiają się takie głosy - stwierdził rzecznik rządu Paweł Graś. - Byłaby bezcenna - dodawał Janusz Palikot. Zapał studził Grzegorz Schetyna. - Personalia za tydzień - uciął pytania dziennikarzy.