Najnowsze

Najnowsze

Już za trzy miesiące w Toskanii koty i psy będą mogły korzystać z kulturalnych uciech. Politycy wszystkich partii byli jednomyślni - zwierzęta też mają prawo poleżeć na plaży, wrzucić coś na kieł, czy pójść na przechadzkę do muzeum. A wszystko w myśl zasady: NIE! dla dyskryminacji zwierząt.

No cheap thrills. Żadnych tanich sztuczek. Krew, masakra, garmażeria. Wczoraj wieczorem obejrzeliśmy wystąpienie Prezydenta RP, ale emocji nam było mało, więc poszliśmy (z żoną oczywiście) na Rambo IV.

Tylko co drugi Niemiec jest zadowolony ze swojego rodaka papieża Benedykta XVI, wynika z sondażu niemickiego tygodnika "Stern". Jeszcze przed rokiem głowa Kościoła cieszyła się poparcie 70 proc. rodaków.

Czołowa kandydatka Demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton ogłosiła plan zakończenia wojny w Iraku. Obiecała, że jak zostanie szefem państwa, zacznie wycofywać wojska amerykańskie z tego kraju w ciągu dwóch miesięcy.

Szef MZS Radosław Sikorski zaapelował do posłów, by zagłosowali za rządową ustawą ratyfikacyjną. Jeśli się to nie uda będzie referendum. - Prezydencki projekt ratyfikacyjny jest niekonstytucyjny - stwierdził szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Platforma jest niezdecydowana, kiedy odbędzie się głosowanie nad Traktatem.

We wtorek nad Pekinem przeszła burza piaskowa. Ludzie, aby nie wdychać kurzu, zmuszeni byli chodzić po ulicach z twarzami zakrytymi maskami.

- Nie uznawajcie niepodległości Kosowa, które jest przykładem separatyzmu etnicznego i znaczącego naruszenia prawa międzynarodowego - zaapelował we wtorek Siergiej Ławrow. Rosyjski minister spraw zagranicznych udaje się na Bliski Wschód.

Polska zaapelowała do Chin o powstrzymanie się od przemocy w Tybecie. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało w poniedziałek ambasadora Chin, by wyjaśnił wydarzenia kilku ostatnich dni.

Platforma Obywtelska wie już, co dokładnie zawiera prezydencki projekt ustawy ratyfikującej Traktat Lizboński. - Lech Kaczyński znów staje się liderem PiS-u, a zarazem liderem antyeuropejskiego ruchu w Sejmie. Jego propozycja to powtórzenie projektu PiS-owskiego - mówił w RMF FM Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego premiera.

Porucznik ukraińskiej milicji, który został ciężko ranny w zamieszkach w Kosowskiej Mitrowicy, nie żyje. To pierwsza ofiara poniedziałkowych starć. Ukraińscy funkcjonariusze służyli wtedy ramię w ramię z polskimi policjantami.

Ostatnio skończyło się mało dyplomatyczną wymianą zdań na sejmowej trybunie - we wtorek po tygodniowej przerwie posłowie znów zajmują się ustawą ratyfikującą Traktat Lizboński. Kilkudniowy - jak tłumaczył marszałek Sejmu - "czas na ochłonięcie" - jednak nie wystarczył, bo szans na ponadpartyjny kompromis nie widać.

- To nie celowe działanie, a nieprecyzyjna broń - taką tezę będą starali się udowodnić specjaliści z Polski, którzy po świętach jadą do Afganistanu zbadać szczegóły zbrodni w Nanghar Khel. Polscy żołnierze zostali oskarżeni o ostrzelanie wioski i zabicie 6 cywili w sierpniu 2007 r.

Obóz Echo w Diwanii, gdzie stacjonują polscy żołnierze, został ostrzelany przez nieznanych sprawców. Na bazę spadło od pięciu do dziesięciu rakiet typu Katiusza. Spłonęły dwa puste kontenery mieszkalne. Nikt nie ucierpiał.

Zima zaskoczyła nas po raz kolejny. Internauci z całej Polski przysyłają nam na skrzynkę Kontakt TVN24 zdjęcia widoku, jaki zastali we wtorek rano za oknem.

Prokuratura może odmówić wszczęcia śledztwa w sprawie oskarżeń o molestowanie przez ks. Andrzeja wychowanków schroniska dla trudnej młodzieży. Groźba umorzenia postępowania jest bardzo realna - wystarczy, że ks. Andrzej przestępstwo popełnił ponad dziesięć lat temu - pisze "Dziennik".

- Zeszłotygodniowe niepokoje w Tybecie, gdzie doszło do największych od 20 lat antychińskich wystąpień, wywołała "klika Dalajlamy". - powiedział premier Chin Wen Jiabao.

Były minister ochrony środowiska Jan Szyszko z PiS w ostatnich dniach urzędowania zatroszczył się o Tuczno, gdzie ma 170 ha posiadłości i prywatny ośrodek badawczy, ujawnia "Dziennik".