Najnowsze

Najnowsze

- Nie wytoczymy waszemu prezydentowi procesu, ale bardzo żałujemy, że nie chciał nam poświęcić chociaż pięciu minut - powtórzyli w programie "Teraz My" Brendan Fay i Thomas Moulton. I podkreślali, że "Lech Kaczyński powinien zdać sobie w końcu sprawę, że jest prezydentem wszystkich Polaków".

- Brandon Fay i Thomas Moulton przyjechali do Polski jak Cyryl i Metody, którzy przybyli do Słowian, żeby wprowadzać cywilizację. Oni nas cywilizują - oceniła w "Magazynie 24 Godziny" Manuela Gretkowska. - Związki homoseksualne to ekstrawagancja. Ja ich (homoseksualistów) akceptuję, ale to nie znaczy, że muszę przyjmować ich zasady życiowe - odpowiedziała Nelly Rokita z PiS.

Ten koreański musical ocieka wręcz krwią, do każdego przedstawienia używa jej się co najmniej pięć litrów. Widzowie zajmujący najlepsze miejsca dostają więc specjalne ubrania ochronne. Panie i panowie, na scenie - Martwe Zło.

Do groźnego pożaru doszło w Zakładach Ceramiki Budowlanej w Drużbicach (woj. łódzkie) - poinformował nas za pośrednictwem platformy Kontakt TVN24, nasz internauta Rocky. Na miejscu interweniowało pięć jednostek straży pożarnej. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Część posłów PiS zapowiada, że nie zagłosuje za ratyfikacją Traktatu, bo do wtorku nie uda się spełnić jednego z trzech filarów porozumienia prezydenta z premierem. Chodzi o nowelizację ustawy o współpracy rządu z parlamentem ws. członkostwa Polski w UE. - Po każdych nowych wyborach będzie można to zmienić, także wpisujcie tam co chcecie, panowie - poradził posłom PiS Ryszard Kalisz (SLD).

Patrycja Kotecka przyznała się, że w laptopie Zbigniewa Ziobry trzymała scenariusze programów telewizyjnych - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Wicedyrektor Agencji Informacji TVP miała napisać to w liście do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego.

Blisko 107 milionów złotych - tyle według wstępnych szacunków Państwowej Komisji Wyborczej będą kosztowały subwencje z budżetu państwa dla partii z obecnej kadencji parlamentu. Partie złożyły już sprawozdania finansowe za 2007 r.

Robert Dziekański, polski imigrant śmiertelnie rażony paralizatorem przez ochronę lotniska w Vancouver, nie wykazywał żadnych przejawów agresji. Co więcej współpracował z władzami - wynika z raportu kanadyjskich służb granicznych (CBSA).

- To zamieszanie z gejami jest niepotrzebne i sztuczne. Jesteśmy tolerancyjni - w Sejmie nikt nie napadł na tych panów - stwierdził w "Magazynie 24 godziny" Adam Hofman (PiS). Na to ripostował mu Jerzy Wenderlich (SLD): - Pana to ani ziębi, ani grzeje, a to nie jest sprawa termoforu, ale tolerancji.

- Przyczyną rozstania SLD z PD jest strach Wojciecha Olejniczaka przed czerwcowym kongresem partii. Ten manewr ma mu pomóc umocnić pozycję - diagnozował w "Magazynie 24 Godziny" Leszek Miller. - Odbijamy w lewo, bo Polska potrzebuje prawdziwej lewicy - ripostował rzecznik SLD Tomasz Kalita.

Trzydziestoletnia kobieta z Tczewa trafiła do szpitala z 60. ranami kłutymi i szarpanymi. Sprawcą był jej konkubent, który poranił ją na oczach ich pięcioletniego synka. - Do sytuacji nie doszłoby, gdyby prokurator dopilnował swoich obowiązków i zareagował na moje sygnały - mówi TVN24 kobieta. Prokuratura nie ma sobie nic do zarzucenia.

-Wszystko wskazuje na to, że we wtorek uchwała Sejmu, która ma towarzyszyć ratyfikacji Traktatu z Lizbony, zostanie przyjęta - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski po spotkaniu z przedstawicielami PSL i PiS. jak dodał, PO i PSL zgodziły się na poprawki PiS do projektu tej uchwały.

Decyzja ws. głosowania nad Traktatem jest przed nami. We wtorek o godz. 10 zbiera się klub PiS, który demokratycznie podejmuje decyzje - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Krzysztof Putra. - Szkoda, że czasu w tej sprawie jest tak mało, bo może potrzebne byłoby głosowanie - dodał.

Policja nepalska pobiła w poniedziałek kijami bambusowymi demonstrantów manifestujących w Katmandu na rzecz Tybetu. Zatrzymano 284 osoby - poinformowali przedstawiciele władz nepalskich.

No właśnie, o co chodzi? A właściwie – o co chodziło? Czym się różni historyczny kompromis wypracowany na Helu od wcześniejszych propozycji? Jasne, jasne. Wpiszemy do ustawy a nie do uchwały niezmienność, a właściwie „niezmienialność” Joaniny i niechęć do przyjęcia Karty Praw. I wszyscy będą zadowoleni i dumni jak pawie, że na wieki wieków zagwarantowaliśmy nienaruszalność wynegocjowanych zapisów.

Tegoroczny Bal Róży w Monako został podbity przez gwiazdy z Hiszpanii. Książę Albert zaprosił na raut reżysera Pedra Almodovara i hiszpańskie gwiazdy. Oto, jak bawiła się arystokracja w towarzystwie plejady gwiazd.

- Spotykanie się z tymi ludźmi jest poniżej godności, to strata czasu - powiedział o wizycie gejów Brendana Faya i jego męża Stefan Niesiołowski z PO w rozmowie z TVN24. Dużo spokojnie podchodzi do sprawy Mariusz Kamiński z PiS: - LiD może sobie zapraszać kogo chce - przekonuje.

Obraz przedstawiający nagiego Pablo Picasso znaleziono w sypialni domu w południowo-zachodniej Anglii. Artysta namalował go w 1901-1902 roku, w wieku 20-21 lat. 10 kwietnia obraz trafi pod młotek.