Najnowsze

Najnowsze

Szanowni Państwo! Oto niesamowita propozycja. Zapraszam do udziału w próbie nowego programu TVN24 „Publiczna.TV”. Tak, to ten zapowiadany wcześniej interaktywny talk-show. Będziemy rozmawiać poza anteną - ale na żywo, jakby to był zupełnie normalny program. Omówimy cztery najciekawsze (według mnie) wydarzenia tygodnia, oto one:

Start nowego sezonu wyścigów konnych na Służewcu zagrożony. Powód? Minister Skarbu nie chce podpisać umowy z ubiegłorocznym organizatorem imprezy czyli Totolotkiem. Wolałby, aby zajął się tym państwowy Totalizator Sportowy, a ten nie ma pozwolenia na prowadzenie zakładów wyścigów konnych. Sezon wyścigów na Służewcu rozpoczyna się pod koniec kwietnia.

Karambol na drodze krajowej nr 20. Około godziny 15 cysterna wypełniona 20 tonami tłuszczu zwierzęcego stoczyła się z drogi. Kierowcy pojazdu nic się nie stało. O zdarzeniu portal tvn24.pl poinformował nasz internauta dzięki Kontaktowi TVN24.

- Ujawniam raport z ciężkim sercem, to pierwszy taki przypadek w historii - tak o publikacji całości raportu dotyczącego katastrofy samolotu CASA mówił w TVN24 szef MON Bogdan Klich. Decyzję swoją uzasadnił potrzebą przejrzystości co do przyczyn tej "katastrofy stulecia w polskim lotnictwie".

W blasku i chwale abp Stanisław Wielgus odebrał nagrodę Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego za "wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego". Duchowny obwiniany o współpracę z SB został przywitany na sali gromkimi brawami, a wręczający nagrodę ks. prof. Stanisław Janeczek nazwał go "intelektualistą mającym olbrzymi autorytet moralny".

Rosyjska marynarka wojenna ujawniła, że planuje zamówienie 5-6 lotniskowców. Dowódca floty admirał Władymir Wysocki poinformował o tym w piątek na konferencji prasowej. Wiadomości o wzmożonych zbrojeniach rosyjskich pojawiły się w dniu zakończenia bukaresztańskiego szczytu NATO.

Pięć osób zostało zdymisjonowanych w związku z katastrofą CASY - powiedział szef MON Bogdan Klich. Minister dodał, że jeszcze w piątek poznamy treść całego raportu o przyczynach tragedii wojskowego samolotu.

Niebawem w internecie powinny być dostępne biogramy z Polskiego Słownika Biograficznego. W projekt zaangażowała się TVP. Jednak po trzecim haśle zapał Telewizji Publicznej wygasł. - Nie mają honoru nawet zerwać umowy - mówił tvn24.pl rozgoryczony redaktor naczelny Słownika prof. Andrzej Romanowski.

O sąsiedzkich stosunkach raczej już nie można mówić. Po ostatnim pobiciu młodego Polaka, mieszkańcy Rudzienka koło Otwocka na sąsiadów Czeczenów patrzą inaczej. Czy błąd jednego człowieka może zmienić życie wszystkich mieszkańców tej miejscowości?

- Nie przyszło nam do głowy, że to co my mówimy, ten program, oglądają dwie osoby, które są w apartamencie papieża, czyli papież i biskup Stanisław (Dziwisz-red.) - tak o relacji z ostatnich chwil życia papieża mówił na antenie TVP Info Piotr Kraśko. Według telewizyjnego prezentera, papież na łożu śmierci oglądał jego telewizyjną relację.

Pięcioro Polaków przesłuchuje policja w Limerick (zachodnia Irlandia) w związku ze znalezieniem konopi indyjskich o wartości ocenianej na 180 tys. euro w ich samochodzie - poinformował rzecznik posterunku policyjnego przy Henry Street w Limerick.

Ruszyła budowa nowej ambasady brytyjskiej w Warszawie. Budynek ma stanąć przy ulicy Kawalerii, w okolicach stadionu warszawskiej Legii. Nowa ambasada będzie trzykondygnacyjnym obiektem o kształcie prostopadłościanu. Całość ma być otoczona szklaną fasadą. Siedziba została zaprojektowana przez angielskie biuro Tony Fretton Architects. Budynek nowej ambasady ma zostać oddany do użytku latem 2009 roku.

Jest we Włoszech takie więzienie... Codziennie stawia się w nim do pracy 19 strażników, którzy robią wszystko, tylko nie pilnują więźniów. Bo ich nie ma...

Dosyć groźnie wyglądał pożar, który wybuchł w Będzinie. Początkowo nie wiadomo było skąd unoszą się kłęby dymu. Zdezorientowali mieszkańcy zawiadomili straż pożarną i portal tvn24.pl wysyłając informację na platformę Kontakt TVN24.

Filip książę Edynburga, małżonek brytyjskiej królowej Elżbiety II, trafił do szpitala z powodu infekcji płuc - poinformował rzecznik Pałacu Buckingham.

Wypadek niedaleko Sochaczewa. Około godziny 13 osobowa skoda zderzyła się z ciężarówką. Kierowca osobówki został uwięziony w samochodzie. O zdarzeniu portal tvn24.pl poinformował nasz internauta dzięki platformie Kontakt TVN24.

Benedykt XVI może odwiedzić wschodnie Niemcy w przyszłym roku - spekulują w piątek niemieckie media. Okazją do pielgrzymki mogłaby być 20. rocznica upadku Muru Berlińskiego, przypadająca właśnie w 2009 roku. Watykan na razie nie potwierdza, jakoby papież planował podróż do swej ojczyzny.

Manifestacja środowiska Radia Maryja, która miała się odbyć 23 kwietnia w Warszawie, została odwołana "z powodu wielu złożonych przyczyn" - poinformowała, w imieniu komitetu organizacyjnego, posłanka Anna Sobecka z PiS.

Plany budowy drugiej linii warszawskiego metra przewidują równoczesne zamknięcie kilku głównych ulic - ostrzega "Dziennik" i zapowiada, że inwestycja zablokuje na trzy lata pół miasta. Z ruchu zostaną wyłączone m.in. ul.Świętokrzyska, al.Solidarności, a także most Śląsko-Dąbrowski. Budowa ma potrwać trzy lata.