Najnowsze

Najnowsze

Środowiska gejowski obrażają uczucia religijne katolików na paradach. Bogu dzięki staram się nie mieć z nimi kontaktów - stwierdził w "Kropce nad i" poseł PiS Joachim Brudziński. - Sześć procent ssaków to osobniki homoseksualne, także w Sejmie może ich być ponad dwudziestu - ripostował Andrzej Celiński z LiD.

Homoseksualista z Nowego Jorku, Brendan Fay, złożył w nowojorskim konsulacie RP skargę o naruszenie prywatności przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który bez jego zgody wykorzystał zdjęcie z jego gejowskiego ślubu w swoim poniedziałkowym orędziu o Traktacie Europejskim.

Reżyser ostatniego prezydenckiego orędzia Jacek Kurski jest pożądanym gościem w mediach. Na tyle, ze na wtorkowy wieczór umówił się na tą samą godzinę w TV Trwam i TVN24. - Dużo się ostatnio dzieje. Kompletnie zapomniałem i przepraszam TV Trwam - tłumaczył się w "Magazynie 24 godziny" telewizji TVN24 poseł PiS.

Ledwie objął urząd, a już posypuje głowę popiołem. Nowy gubernator stanu Nowy Jork przyznał, że miał kilka romansów. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jego poprzednik podał się do dymisji ujawnieniu przez media jego związku z call girl.

Mój poprzedni wpis na blogu o SPOLEGLIWOŚCI wywołał kontrowersje. Przypominam, że przed laty słowo to wprowadził do języka polskiego profesor Tadeusz Kotarbiński (istniało podobne w języku czeskim, używano go też miejscami na Śląsku) w znaczeniu: spolegliwy to ktoś, na kim można polegać.

Zapowiedź skargi homoseksualisty z USA to pieniactwo na zamówienie z Polski, ze strony obozu rządzącego - uważa Jacek Kurski z PiS. Nie ma wątpliwości, że to z zazdrości, że "prezydentowi udało się dobrze skomunikować ze społeczeństwem".

- Formalnie mam prawo zawetować ustawę ratyfikacyjną. Ale problem leży gdzie indziej - czy ja podpiszę akt ratyfikacji czy nie, bo nie mam takiego obowiązku - powiedział Lech Kaczyński podczas wizyty w Estonii. Prezydent dodał jednak, że jest zwolennikiem ratyfiKacji traktatu

Trzy miesiące temu pożar zniszczył szkołę dla niewidomych dzieci w Laskach. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale budynek został doszczętnie zniszczony. Jednak dzięki pomocy różnych osób oraz dużych firm - niedługo powstanie nowy budynek szkoły, a także nowe wyposażenie - niezbędne dla nauki niewidomych.

Oliwka urodziła się 9 miesięcy temu w Wielkiej Brytanii, ale do dziś nie ma paszportu, ani aktu urodzenia. Wszystko przez komplikacje rodzinne i bezduszne przepisy. Jej matką jest Polka, ojcem - Brazylijczyk. Ale Oliwka urodziła się zanim jej matka rozwiodła się z mężem-Polakiem.

- Prezydent może nie podpisać ratyfikacji. Może też nie podpisywać ustaw i nie wychodzić z domu, ale to oznacza Trybunał Stanu - grzmiał w "Magazynie 24 Godziny" Stefan Niesiołowski PO. - Strachy na lachy. Platforma chce dopychać politykę zagraniczną siłą - odpowiadał mu Paweł Kowal z PiS.

- Ludwik Dorn ma rację - powiedział w Magazynie 24 Godziny były wiceszef PiS-u, Kazimierz Michał Ujazdowski. - - PiS wybiera się w drogę, na końcu której jest marginalizacja polityczna - dodał. Zaznaczył jednak, że polityka braci Kaczyńskich przyniesie szkodliwe skutki także samej Polsce.

"To nieprawda, że razem z posłem PiS Jackiem Kurskim montowałam poniedziałkowe orędzie prezydenta" - napisała Patrycja Kotecka w specjalnym oświadczeniu. Wiceszefowa Agencji Informacyjnej TVP powiedziała, że jedynie rutynowo kontrolowała postęp prac, gdyż odpowiadała za emisję orędzia.

Proboszcz z parafii Brzeźno koło Konina odmówił katolickiego pochówku tragicznie zmarłemu mężczyźnie. - Nie zasłużył na katolicki pochówek - powiedział ksiądz. Zbulwersowana rodzina musiała pożegnać zmarłego sama.

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 17-letnią Jagodę B. na karę 10 lat więzienia. Oskarżona o usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 21-letniej dziewczyny, skatowała koleżankę, bo była zazdrosna o swego chłopaka.

Irakijczycy chcą, by po wycofaniu wojsk Polska nadal współpracowała z Irakiem - oświadczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak podczas wizyty w Bagdadzie.

Zarzut zabójstwa postawiła we wtorek Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu 31-letniemu mężczyźnie, który w poniedziałek rano zabił ekspedientkę ze sklepu spożywczego. Grozi mu dożywocie.

Chociaż wybory parlamentarne odbyły się 10 czerwca 2007 r., do tej pory Belgowie nie mieli nowego rządu. Po całonocnych negocjacjach ma się to zmienić. Pięć partii tworzących tymczasowy gabinet wypracowało wspólny program.

Spektakularna akcja CBŚ i kieleckiej policji. Funkcjonariusze rozbili groźną grupę przestępczą handlującą narkotykami. Zatrzymanym dealerom może grozić nawet 10 lat więzienia.

Zakupiona przez Muzeum Powstania Warszawskiego za 190 tys. euro kolekcja Poczty Powstańczej już w środę zostanie udostępniona zwiedzającym. Wszystkie znaczki, listy i koperty wchodzące w skład tego unikalnego zbioru będzie można oglądać do 31 lipca

Dzień Dziękczynienia ma wesprzeć powstanie Świątyni i Centrum Opatrzności Bożej. Znajdą się tam m.in. multimedialne muzea Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Budowniczy kompleksu liczą, że mury i kopuła głównej świątyni będą gotowe w ciągu trzech lat.