Najnowsze

Najnowsze

"Możemy sprowadzić dyskusję do poziomu papieru toaletowego"

- Problemy Czeczenów można sprowadzić do dyskusji o środkach czystości i papierze toaletowym - stwierdził w tvn24 Rafała Rogali szef Urzędu ds. Cudzoziemców. Według Czeczenki Maliki Abdoulvakhabovej z fundacji "Ocalenie" większość problemów uchodźców można rozwiązać.

Kolejny krok do beatyfikacji JP II w sobotę

Jeszcze w sobotę Benedykt XVI podpisze dekret o heroiczności cnót Jana Pawła II - podała włoska agencja Ansa. Tym samym zakończy się najważniejszy etap procesu beatyfikacyjnego papieża. Ansa podkreśliła, że Watykan nie zdementował ani nie potwierdził tych wiadomości.

Aktor-gangster znów w areszcie

Włoski aktor Giovanni Venosa, który w filmie "Gomorra" wciela się w postać jednego z bossów, został aresztowany. Amatora zatrzymano już po raz drugi w tym roku pod zarzutem ściągania haraczy.

USA i Rosja rozbroją się po Nowym Roku

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Rosja i USA nie nie podpiszą przed końcem roku układu, który ma zastąpić podpisany w roku 1991 traktat o redukcji broni strategicznej (START-1). O kolejnym przesunięciu terminu poinformował jeden z amerykańskich dyplomatów.

Całun z czasów Jezusa podważa autentyczność turyńskiego?

Archeolodzy odkryli w grobowcu w Jerozolimie fragment całunu pogrzebowego z czasów ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Ich zdaniem odkrycie budzi wątpliwości, co do autentyczności Całunu z Turynu. Splot i faktura znalezionego sukna różni się diametralnie od tego, którym miał być okryty po ukrzyżowaniu Jezus.

Niemcy dadzą pieniądze na Auschwitz

60 mln euro trafi do Fundacji Auschwitz-Birkenau od niemieckiego rządu federalnego i krajów związkowych. Pieniądze mają pomóc w konserwacji pozostałości po byłym hitlerowskim obozie koncentracyjnym.

"Ludzie mają dość bezsilności rządu"

- Rząd nie potrafi stawić czoła problemom, a swoją władzę opiera na tym, że nic nie może zrobić, za to jest miły. To się przestało podobać i słusznie – oceniła Jadwiga Staniszkis w „Kropce nad i”.

Dyplomata skazany za przemyt

Osiem miesięcy spędzi w więzieniu północnokoreański dyplomata i jego żona. Para została skazana za próbę przemytu do Szwecji 230 tys. papierosów.

Rosyjscy obrońcy praw człowieka nagrodzeni

W Strasburgu przyznano tegoroczne Nagrody imienia Sacharowa. Wśród laureatów z organizacji Memoriał znaleźli się walczący o prawa człowieka Rosjanie Oleg Orłow, Siergiej Kowalow i Ludmiła Aleksiejewa. Nagroda na rzecz Wolności Myśli przyznawana jest dla osób szczególnie zasłużonych w walce na rzecz praw człowieka i wolności. - Może to, co robimy, jest próbą wylewania wody z morza za pomocą łyżeczki, ale uważamy, że robimy rzecz właściwą. Nagroda doda nam siły - mówił jeden z laureatów.

Człowiek został inwalidą, winnych nie ma

Przemysław Daniłowicz był kierowcą karetki. Był, bo teraz nie może wykonywać żadnej pracy. Wszystko przez wypadek, po którym został inwalidą. W prowadzony przez niego ambulans uderzył zamontowany na ciężarówce dźwig. Mężczyzna cudem przeżył. Kilkumiesięczne śledztwo nie wskazało winnych i zostało umorzone. Pan Przemysław twierdzi, że nie ma do nikogo żalu i nie szuka odwetu. Ale zdrowia nikt mu nie przywróci.

Merkel przed komisję ws. bombardowania

Niemiecka Kanclerz Angela Merkel, minister obrony Karla-Theodora zu Guttenberga oraz 40 innych świadków ma stanąć przed komisją śledczą. Posłowie z Bundestagu badają okoliczności wrześniowego bombardowania w afgańskim Kunduzie, w którym zginęło do 142 osób.

Zabiją tysiące zwierząt. Boją się "koziej grypy"

Śmierć sześciu osób z powodu "koziej grypy" spowodowała panikę w Holandii. Władze kraju zdecydowały o wybiciu prawie 36 tysięcy kóz. Wszystko po to, by zapobiec przenoszeniu choroby ze zwierząt na ludzi.

Polska nie dla cudzoziemców

Polska nie jest atrakcyjnym miejscem dla obcokrajowców wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez biuro statystyczne Eurostat. Spośród krajów UE tylko w Rumunii mieszka najmniej cudzoziemców w stosunku do wielkości populacji. W całej Unii Europejskiej mieszka 19,5 mln obcokrajowców.

Opiekunka nie dopatrzyła, dziecko siedziało godzinami w gimbusie

Pięcioletnia Kinga z Różana koło Ostrołęki pojechała do przedszkola gimbusem, który dowozi też okoliczne dzieci do szkoły. Pojechała, ale do placówki nie dotarła - w tym samym autobusie znalazła ją pięć godzin później jej starsza siostra, która wracała nim po lekcjach do domu. Okazało się, że ani kierowca, ani opiekunka nie zauważyły, że Kinga została w autobusie. Dziecko przez kilka godzin siedziało przypięte pasami w zamkniętym pojeździe. Rodzice są oburzeni, opiekunka przyznaje się do błędu

Serce dla bociana

Bożena Łabuz, jak to w gospodarstwie, hoduje różne zwierzęta. Są tu kaczki, kury, koty, psy... i bocian. Wojtek, bo tak nazwano ptaka, jest w obejściu już od czterech lat. Ranne zwierzę zostało znalezione przez jedno z dzieci - miało tak poważnie złamane skrzydło, że do dziś nie jest w stanie latać. Bocian-inwalida otrzymał w jej gospodarstwie dużo serca. I w przenośni i dosłownie - przysmakiem ptaka są bowiem drobiowe serduszka.

(Tylko) 750 tysięcy za błąd lekarski

Nie 2,4 miliona, a 750 tysięcy złotych wypłaci szpital rodzicom chłopca, który stracił zdrowie w trakcie rutynowego zabiegu wycięcia migdałów. Sąd Apelacyjny w Poznaniu zmienił wyrok Sądu Okręgowego uznając, że pierwsza kwota była "rażąco wygórowana"

"Ludzie chcą wybierać króla"

Likwidacja powszechnych wyborów prezydenckich jest niewykonalna, uważa Bronisław Komorowski. - Jeśli raz dało się społeczeństwu prawo do wybierania króla, to ludzie go nie oddadzą - ocenił marszałek. Wybieranie prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe znalazło się w przedstawionych przez premiera propozycjach nowelizacji konstytucji.

Coraz mniej chorych na grypę

Epidemia grypy w odwrocie? Wyraźnie spada liczba zachorowań. W ostatnim tygodniu listopada zanotowano 134 tysiące zachorowań, a w drugim tygodniu grudnia o połowę mniej.

Jak w "Speed", tyle że naprawdę

Australijczyk, którego prędkościomierz zablokował się na 60 mil na godzinę (96,5 km/h) przeżył prawdziwe chwile grozy. Przez godzinę pędził z taką prędkością, niczym bohaterzy filmu "Speed".

Prezydent może sam zdecydować o wojnie

Rosyjska Rada Federacji upoważniła prezydenta Rosji do osobistego podejmowania decyzji dotyczących wysyłania wojsk poza granice kraju. Swoją decyzję izba wyższa rosyjskiego parlamentu podjęła na podstawie wniosku złożonego przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

82-latka wpadła corsą w ciężarówkę, nie przeżyła

Do tragicznego wypadku doszło w środę przed południem w miejscowości Rębowo na Mazowszu. 82-letnia kobieta nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w ciężarowego mercedesa. Mieszkanka Warszawy zginęła na miejscu, kierowcy mercedesa nic się nie stało.

Mikołaj 2.0: chudy i niepalący

Święty Mikołaj deprawuje dzieci. Serio. Lista jego grzechów jest długa: jest gruby, pali fajkę, pije brandy, a po kieliszku jeździ saniami i to bez kasku. - Mikołaj powinien mieć nowy wizerunek: szczupły i na rowerze - twierdzi australijski naukowiec Nathan Grills.

Awaryjne lądowanie dwóch F-16

Dwa amerykańskie myśliwce F-16 były zmuszone do awaryjnego lądowania na płycie międzynarodowego rzymskiego lotniska Leonarda da Vinci w Fiumicino, 20 km od stolicy Włoch.

Uprowadzili i okradli "jednorękiego bandytę"

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z jednego z barów w Jaśle wynieśli automat do gier. Podobno chcieli sprawdzić jego legalność, po tym jak przegrali na nim dużą sumę pieniędzy.

Członkowie WRON z mniejszymi emeryturami

Nawet o cztery tysiące złotych 1 stycznia obniżone zostaną emerytury członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Obecnie członkowie WRON otrzymują średnio ok. 8500 tysiąca złotych miesięcznie, dostaną o ponad połowę mniej. Podobne obniżki czekają od początku stycznia także oficerów służb specjalnych PRL - może to być nawet 41 tysięcy osób.

Na święta mniej lubimy rząd

W grudniu wyraźnie spadło poparcie dla rządu i premiera: ilość przeciwników gabinetu Donalda Tuska wzrosła o 4 procent, a z samego Tuska - aż o 7 procent. Dokładnie połowa Polaków nie jest zadowolona z efektów prac rządu - wynika z sondażu CBOS .

Sejm będzie wiedział o każdej "pluskwie"

Prokurator generalny będzie przedstawiać Sejmowi co roku informację o liczbie podsłuchów stosowanych przez policję i służby specjalne. Wprowadzenie umożliwiających to zmian w przepisach zapowiedział szef resortu sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.