Najnowsze

Najnowsze

TVP odwołała wywiad z J. Kaczyńskim

Jarosław Kaczyński miał być we wtorek gościem programu publicystycznego TVP1 "Rozmowa Jedynki". Nie był, bo zaproszenie w ostatniej chwili zostało wycofane - pisze serwis dziennik.pl. Zamiast niego w studiu pojawił się prokurator Jacek Krawczyk.

Czuma o Katarynie: wynurzenia biedaka albo maszyny

- Kto to jest Kataryna? To imię, czy nazwisko? Pseudonim? O, bardzo ładny. A może to tylko maszyna, nie człowiek? – tak Andrzej Czuma w programie "24 godziny" komentował sprawę popularnej blogerki, której ściganie zapowiedział syn ministra Krzysztof za to, że skrytykowała na blogu Czumę-seniora. - Kto pani powiedział, że syn będzie ją ścigał? Może Kataryna? - ironizował minister.

Kaczmarek: chcieli zniszczyć Olejniczaka i Janika

Wojciecha Olejniczaka (SLD) i jego partyjnego kolegę Krzysztofa Janika chciano zdyskredytować - takiego zdania jest Janusz Kaczmarek. Były szef MSWiA programie "Piaskiem po oczach" nie powiedział tego bezpośrednio - nie zaprzeczył też jednak słowom dziennikarza Konrada Piaseckiego, który przed nagraniem rozmawiał o tym z liderem SLD.

Huebner broni się przed Ganleyem

Danuta Huebner broni się przed oskarżeniami Declana Ganleya. Szef Livertas zarzucił jej, że wykorzystuje unijne pieniądze do prowadzenia swojej kampanii do europarlamentu. - Na razie jestem aktywnym członkiem Komisji Europejskiej, a kampanię zaczynam 17 maja - mówi kandydatka PO.

Obama wznowi procesy w Guantanamo

Prezydent USA Barack Obama zapowiedział, że zamierza wznowić procesy wojskowe w Guantanamo dla niektórych więźniów kilka miesięcy po tym, gdy ogłosił ich zakończenie - donosi BBC. W specjalnym oświadczeniu zapewnił jednak, że prawa tych, którzy staną przed wojskowymi komisjami, będą zagwarantowane.

"To związkowcy podziękują premierowi"

- Mam nadzieję, że po tym, co premier przedstawi podczas debaty, związkowcy powiedzą dziękuję - powiedział w "Faktach po faktach" szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Ujawnił też szczegóły dotyczące zaplanowanego na poniedziałek spotkania Donalda Tuska ze związkowcami.

MSWiA: już nie apelujcie, zapłacimy za stratę oka

MSWiA ugięło się w sprawie postrzelonego 10 lat temu fotoreportera Roberta Sobkowicza. Po apelu jego kolegów z branży Grzegorz Schetyna zdecydował, że ministerstwo nie będzie wnosiło o kasację wyroku. Sąd Apelacyjny uznał w grudniu, że za postrzelenie fotoreportera podczas jednej z demonstracji odpowiada policja. - Zakończymy tę sprawę. Nie trzeba do nas już apelować - tłumaczy nam rzecznik MSWiA Wioletta Paprocka.

Świat potępia birmańską juntę

Społeczność międzynarodowa potępiła birmańską juntę wojskową za ogłoszenie nowych zarzutów przeciwko liderce opozycji i zdobywczyni Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi. Noblistka 13 z ostatnich 19 lat spędziła w areszcie domowym.

Zdjęty film Mularczyka

10 dni temu Arkadiusz Mularczyk, który kandyduje z warszawskiej listy PiS do europarlamentu, założył na popularnym serwisie You Tube swój kanał, poprzez który chce - a raczej chciał - "informować wszystkich wyborców o przebiegu swojej kampanii". Jedyny film, który na nim umieścił, został skasowany w piątek ok. 19.15.

Najmniejsza polska wieś

Są jedynymi mieszkańcami wsi, a do najbliższych sąsiadów mają 5 km. Mowa o mieszkańcach Luboszowa na Dolnym Śląsku - najmniejszej wsi w Polsce.

Dwa razy więcej gazu przez rurę

Rosja i Włochy porozumiały się w piątek w sprawie zwiększenia przepustowości projektowanej magistrali South Stream (Gazociągu Południowego) z 31 mld do 63 mld metrów sześciennych gazu rocznie.

ONZ: Izrael ma ujawnić tajne więzienia

Izrael powinien ujawnić wszystkie tajne miejsca odosobnienia na terenie kraju - uznał w specjalnym protokole oenzetowski Komitet Przeciwko Torturom (CAT). ONZ zażądał też zbadania przypadków łamania praw człowieka w tych więzieniach.

Poprawczak w zawieszeniu za gwałt

To jest przyzwolenie na gwałt - mówią przyjaciele 23-letniej Olimpii, która został zgwałcona przez 16-latka. Sąd w Słupsku wymierzył mu karę dwóch lat w poprawczaku w zawieszeniu.

Wykorzystał 29 dzieci, dostał dwa lata

Na dwa lata więzienia został skazany 29-letni pedofil, winny przestępstw seksualnych wobec 29 dzieci. Wcześniej sąd w Helsinkach wydał już dwa wyroki w tej sprawie.

Symbol sympatyczny jak papier toaletowy

Zrobili kontury z papieru toaletowego, ustawili "20" i pozowali do zdjęcia - tak pracujący w unijnych instytucjach w Brukseli Polacy postanowili przypomnieć o zbliżającej się rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

Wynajął prostytutkę dla 14-letniego syna

W ramach prezentu wynajął 14-letniemu synowi prostytutkę. Miał pecha, bo okazała się nią policjantka pracująca "pod przykrywką". Po 10 miesiącach usłyszał werdykt - angielski sąd skazał Polaka na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok.

Policjanci pobili na śmierć?

W nocnej bójce w centrum Gdańska zginął mężczyzna. W zdarzeniu brali udział policjanci z wydziału kryminalnego gdańskiej policji. Informacje o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Kataryna do Czumów: Jak wrócę, to się policzymy

- Najwyraźniej strach pozwać dziennikarzy, bo za nimi stoi redakcja, prawnicy. Wtedy można pozwać osobę, która tym dziennikarzom uwierzyła - tak blogerka Kataryna komentuje w rozmowie z portalem tvn24.pl list Krzysztofa Czumy - syna ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, w którym domaga się on zaprzestania publikacji bloga przez popularną, ale anonimową dotąd Katarynę, żąda ujawniania jej personaliów i grozi sądem. Pół żartem, a pół serio Kataryna, która dziś przebywa poza domem dodaje: - Jak wrócę, to się policzymy.

100 tys. strat po pożarze kościoła

Na ok. 100 tys. zł wstępnie wyceniono straty po czwartkowym pożarze wieży zabytkowego kościoła pw. św. Jerzego w Dębieńsku – dzielnicy Czerwionki-Leszczyn na Śląsku. Częściowo spłonęła murowana wieża zabytkowego kościoła. By ją ratować, strażacy musieli rozciąć kopułę. Zdjęcia pożaru otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Przeciąga się śledztwo ws. Zientarskiego

Wciąż nie może ruszyć z miejsca śledztwo w sprawie Macieja Zientarskiego, który - zdaniem prokuratury - pędząc w ubiegłym roku ferrari, spowodował wypadek, w którym zginął człowiek. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, do prokuratury nie wpłynęły jeszcze zlecone przez śledczych badania stanu zdrowia Zientarskiego. Badania te miały odpowiedzieć na pytanie, czy dziennikarz może być przesłuchany przez prokuratora.

Mazury bez lewego spirytusu

Centralne Biuro Śledcze wraz z policją skarbową zlikwidowały działającą od kilku miesięcy rozlewnię nielegalnego alkoholu. Aresztowano 8 osób w tym 3 obywateli Armenii. W ręce funkcjonariuszy wpadła ponad tona nielegalnego spirytusu. Z szacunków wynika, że fabryka wyprodukowała go 18 tysięcy litrów.

CBA nie daje dokumentów, śledztwo umorzone

Prokuratorzy umorzyli sprawę łamania prawa przez funkcjonariuszy CBA w śledztwie dotyczącym afery gruntowej - dowiedziało się Radio ZET. Powód? Szef CBA odmówił wydania nietajnych dokumentów związanych ze śledztwem.

"Jeśli przeprosi, to po sprawie Jeśli nie, pozew cywilny"

- Jedno ludzkie zwykłe słowo "przepraszam" ze strony Lecha Wałęsy spowoduje, że nie będzie żadnego topora wojennego między nami - deklaruje Ryszard Czarnecki. W piątek sąd oddalił jego pozew przeciwko byłemu prezydentowi. Wałęsa zarzucił Czarneckiemu na antenie TVN24, że "nie walczył za ojczyznę". Jeśli "przepraszam" nie padnie, polityk PiS zamierza złożyć przeciwko prezydentowi pozew cywilny.

Maturzyści chemii się nie przestraszyli

40 tys. maturzystów przystąpiło do egzaminu maturalnego z chemii, co stanowi dziewięć procent tegorocznych abiturientów. Większość z nich była pewna swych możliwości, gdyż zdecydowała się na poziom rozszerzony.

90 mln szczepionek na wszelki wypadek

Brytyjczycy wydadzą około 100 milionów funtów na 90 milionów szczepionek przeciwko świńskiej grypie, mimo że wciąż nie ogłoszono stanu pandemii - podano w piątek.

"Pigułka to technika aborcyjna"

Pigułka wczesnoporonna, którą dopuścił do wolnej sprzedaży hiszpański rząd jest "techniką aborcyjną", a jej stosowanie - przestępstwem. Tak twierdzi hiszpański Kościół, który zdecydowanie sprzeciwił się pigułce "dzień po".

Pierwsze przeprosiny MON za raport WSI

Ministerstwo Obrony Narodowej musi przeprosić byłego posła SLD Jana Sieńkę za to, że w raporcie z weryfikacji WSI napisano jakoby stał za transakcją sprzedaży sześciu tysięcy cystern kolejowych radzieckiemu agentowi - tak orzekł prawomocnie warszawski Sąd Apelacyjny. Poseł Sieńsko jest pierwszą osobą, którą MON musi przeprosić "za raport".

MSZ ubolewa, ale nie zaprotestuje u Rosjan

"Wyrażamy głębokie ubolewanie i rozczarowanie decyzją rosyjskiego konsula". W ten sposób polskie MSZ komentuje fakt, że Jan Malicki - jeden z członków oficjalnej grupy mającej dążyć do dialogu między Polską a Rosją - nie został wpuszczony do Rosji. Na ubolewaniu jednak się kończy, bo polskie MSZ nie zamierza wystosować oficjalnego protestu w tej sprawie.