Najnowsze

Najnowsze

Już w październiku przyleci do Polski pierwszy amerykański samolot transportowy C-130 Hercules. W sumie ma ich być pięć - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

MEN zmienia plany i chce się wycofać ze zwiększenia o cztery godziny czasu pracy nauczycieli - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Po raz pierwszy od co najmniej pięciu lat rośnie liczba grupowych zwolnień w zakładach pracy - powiadamia "Parkiet".

Meksyk nie chce być gorszy od Hiszpanii i podobnie jak ona, urządza gonitwy byków na ulicach miast. Niestety, podobnie jak w Pampelunie, wyścigi często kończą się tragicznie. W tym roku w gonitwach rannych zostało 19 osób, w tym dwie ciężko.

Mieszkańcy Krakowa narzekają ostatnio nie na uciążliwe korki na ulicach, ale... nisko latające samoloty. Pasażerskie maszyny przelatują bowiem nad centrum miasta - pisze "Dziennik Polski". Chcąc obniżyć zużycie paliwa, linie lotnicze wykorzystują najtańszą, ale też najbardziej uciążliwą dla krakowian procedurę lądowania. Efekt? Dwie skargi w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i mnóstwo uwag niezadowolonych mieszkańców.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski chce ograniczyć nieskrępowane pomysły parlamentarzystów - pisze "Metro". Posłowie będą musieli wykazywać, skąd wziąć pieniądze na realizacje zgłaszanych projektów. W szacowaniu kosztów pomoże im nowy zespół ekspertów.

Od stycznia przyszłego roku wojewodowie będą mogli skontrolować wszystkie firmy prowadzące placówki opieki nad ludźmi starszymi i schorowanymi - zapowiada "Gazeta Prawna".

25 osób zginęło, a 32 zostały ranne w samobójczym zamachu w zachodniej części Bagdadu. Zamachowiec wysadził się w powietrze po zdetonowaniu kamizelki wypełnionej ładunkami wybuchowymi - podała iracka policja.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę rano w Katowicach. Rozpędzone BMW wypadło z drogi na łuku i uderzyło w metalowy słup taranując przy tym kilka innych samochodów. Informację i zdjęcia nadesłał na platformę Kontakt TVN24 internauta Marcin.

- Za fiaskiem czerwcowego irlandzkiego referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego stoi wrogość Unii Europejskiej wobec religii - ocenił w niedzielę prymas Irlandii kardynał Sean Brady. Według niego, polityka europejska i instytucje UE "zatracają chrześcijańską pamięć".

Cztery dni po katastrofie pod Madrytem, gdzie zginęły 154 osoby, kolejny samolot hiszpańskich linii lotniczych Spanair miał problemy techniczne. Na szczęście skończyło się tylko na awaryjnym lądowaniu w Maladze.

- Więzy z Moskwą mogą ulec ograniczeniu, jeśli jej oddziały nie zostaną wycofane z Gruzji - ostrzegła kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zapewniła też, że Gruzja i Ukraina zostaną członkami NATO.

Waldemar Graj, z powodu rozległych odmrożeń, zmarł w górach Tien-Szan podczas zdobywania szczytu Chan Tengri (7010 m n.p.m.) Miał 37 lat.

Nie wiadomo ile osób zginęło w lawinie, która w nocy z soboty na niedzielę zeszła we francuskich Alpach. Poszukiwania przerwano z powodu gwałtownego ocieplenia.

Inscenizacja egzekucji na krześle elektrycznym zainaugurowała w Warszawie ogólnopolską kampanię przeciwko najwyższemu wymiarowi kary. Akcja potrwa do końca listopada.

- Siostry są przed wszystkim kobietami. Dziś włoskie zakonnice nie są stare, pomarszczone i smutne, dzięki przyjazdowi sióstr młodych i pełnych życia. Przede wszystkim z Brazylii - uważa ksiądz Antonio Rungi. Żeby to udowodnić rodakom, zorganizował konkurs piękności. Zakonnej.

Uczony z Sankt Petersburga Eduard Drobiszewski twierdzi, że wybuch na jednym z księżyców Jowisza zniszczy życie na naszej planecie - donosi "Komsomolskaja Prawda".