Najnowsze

Najnowsze

Trzej sędziowie - dwaj Trybunału Konstytucyjnego i jeden Naczelnego Sądu Administracyjnego - współpracowali ze specsłużbami PRL. Taka informacja znajdzie się pierwszej części katalogów IPN - dowiedziało się RMF FM.

Dynamiczny rozwój kosmicznej turystyki wieszczy dziennik "International Herald Tribune". Gazeta opiera się na szacunkach zajmującej się badaniami rynkowymi firmy Futron.

- Za nikim biegać nie będziemy, nam ludzi na listach nie brakuje - powiedział Lepeper w Łodzi. Jeszcze rano w Katowicach Lepper nie wykluczył, że Miller może startować z list Samoobrony w wyborach. Sam Miller też niczego nie wyklucza.

Andriej Ługowoj, 43-letni były oficer KGB i FSB, podejrzewany przez brytyjską prokuraturę o zabójstwo podpułkownika Aleksandra Litwinienki, kandyduje do rosyjskiej Dumy.

- Katyń to nie tylko straszliwa zbrodnia, ale i kłamstwo powtarzane tysiące razy - powiedział biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski podczas mszy św. odprawionej na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Lasku Katyńskim. Nabożeństwo poprzedziło wizytę delegacji polskiej z Lechem Kaczyńskim na czele.

Uczniowie, którzy nie czytają lektur już nie będą mogli wykręcić się brakiem egzemplarza na bibliotecznej półce. Teraz lektury szkolne będą dostępne on-line z możliwością legalnego ściągnięcia ich na twardy dysk komputera.

Gotyk i olimpiada - te dwie konwencje estetyczne zdominowały ostatni tydzień mody w Londynie. Promocja zdrowego życia i kołnierze z... myszy spotkały się na jednym wybiegu.

Z pozoru to zwykłe wiejskie gospodarstwo. Kiedy jednak ktoś przypadkowo zajrzy do drewnianej stodoły, zamiast stada krów w kolejce do dojenia zobaczy czekające... łosie.

Niemiecki aktor i komik telewizyjny Harald Schmidt dołączył do grona osób popierających projekt Centrum Przeciwko Wypędzeniom - oznajmiła przewodnicząca Związku Wypędzonych Erika Steinbach.

Rosyjski dziennik "Izwiestija" podkreśla, że "Katyń" Andrzeja Wajdy jest pierwszym w historii polskim filmem poświęconym masowym egzekucjom 1940 roku. W premierze filmu w Warszawie wezmą udział przedstawiciele rosyjskiego Memoriału.

Islamska strona internetowa zamieściła nagranie, które zapowiada serię krwawych zamachów mających wstrząsnąć Zachodnim Światem. Nagranie przedstawiono jako pochodzące od Al-Kaidy.

Elitarne oddziały wojska, ponad 500 pojazdów opancerzonych, 70 samolotów i tysiące widzów. Meksykanie uroczystą paradą wojskową uczcili 207. rocznicę ogłoszenia niepodległości.

W Los Angeles po raz 59. rozdano amerykańskie nagrody Emmy. W tym roku zgodnie z zapowiedziami wygrał faworyt do "telewizyjnego Oskara", znany również w Polsce, serial "Rodzina Soprano".

Trzecią dobę trwa walka z pożarem w kalifornijskim parku narodowym San Bernardino. Ogień zmusił do ewakuacji ponad dwa tysiące okolicznych mieszkańców.

Na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu do Mediolanu panikę wywołał komunikat pilota, który poinformował przez głośniki, że zgubił drogę i nie wie, czy zdoła wylądować.

Ma tylko jedenaście lat, ale odwagą przerasta niejednego dorosłego mężczyznę. Rafael Mirabal - najmłodszy meksykański torreador - już dziś walczy na największych arenach korridy.

40 dzieci w wieku od 8 do 15 lat, bez rodziców, na półpustynnych obszarach stanu Nowy Meksyk - we wtorek stacja CBS wyemituje pierwszy odcinek nowego reality show, którego uczestnikami są dzieci.

Trzebniccy lekarze przyszyli urwane przez pralkę ramię ośmioletniego chłopca spod Łodzi. Jest duża szansa, że ręka Dominika będzie działać jak zdrowa.

Prezydent Pakistanu zrezygnuje z dowództwa nad armią tuż po wyborach prezydenckich - zapowiedział sekretarz generalny rządzącej Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej.