Najnowsze

Najnowsze

CIA miała zabić szefów Al-Kaidy

CIA wydała co najmniej 1 mln dolarów na prowadzony przez osiem lat, zakończony w zeszłym miesiącu program mający na celu zlikwidowanie liderów Al Kaidy - ujawnił urzędnik Kongresu USA. Według przedstawicieli wywiadu operacja ta nigdy nie wyszła poza fazę planowania.

"Recesja mija, ale do euro daleko"

- Recesja gospodarcza w Wielkiej Brytanii zmierza ku końcowi - oświadczył we wtorek dziennikarzom brytyjski minister do spraw biznesu i były komisarz Unii Europejskiej Mandelson.

"Obama bez promptera nie wychodzi na plażę"

Odsłonił się jeden z sekretów Baracka Obamy. Okazuje się, że swoje płomienne przemówienia prezydent USA po prostu odczytuje z promptera. Komentatorzy zastanawiają się, czy to może położyć się cieniem na jego idealnym wizerunku?

Mogą być cudem świata, ale nie parkiem narodowym

Mazury wywalczyły awans do półfinału konkursu na siedem światowych cudów natury. Tymczasem od 50 lat nie ma pieniędzy, aby ten cud chronić i utworzyć na jego terenie Mazurski Park Narodowy, ubolewa "Metro".

Większą radość z małżeństwa czerpią mężczyźni

Polacy doskonale czują się w małżeństwie – aż 80 procent dobrze ocenia swój związek. Okazuje się też, że większą satysfakcję z małżeństwa czerpią panowie niż panie. To tylko niektóre wnioski z najnowszej "Diagnozy Społecznej".

Uznana za nieżywą, wyszła ze szpitala

84-latka uznana za zmarłą, która kilka godzin spędziła w plastikowym worku, wraca do zdrowia i do domu. Pani Stanisława wychodzi ze szpitala. Wszyscy zastanawiają się jak to możliwe, że lekarka z pogotowia nie miała wątpliwości, że kobieta nie żyje.

"Z jego śmiercią  kończy się pewna epoka"

Był wzorem dla aktorów, za którym można było podążać. Każde słowo, które wypowiadał, miało znaczenie; był pełen pasji, bardzo mądry - powiedział o Zbigniewie Zapasiewiczu prezes Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) Krzysztof Kumor. - Może on jeden umiał wszystko w tym zawodzie - opowiadał o swym nauczycielu Daniel Olbrychski.

Kto jest ojcem sukcesu Buzka?

Wtorek, 14 lipca Dyplomacja PO, rządy PiS, a może „wieloletni proces europejskiej aktywności” – goście programu „24 godziny” potwierdzili tezę, że sukces ma wielu ojców. Także sukces Jerzego Buzka. – Jako szef PE powinien pamiętać, ze jest Polakiem –ocenił Aleksander Szczygło.

„Mieliśmy być wyspą na wzburzonym oceanie”

- Rząd zataił dane o faktycznym stanie gospodarki, oszukał – mówił Grzegorz Napieralski z SLD w programie „24 Godziny”. – Prowadzi kreatywną księgowość – dorzucała z prawej flanki opozycji Aleksandra Natalli-Świat z PiS. - Wbrew oskarżeniom opozycji rząd nikogo nie wprowadził w błąd – zapewniała Krystyna Skowrońska z PO.

Nie ma ugody ws. dzieci Jacksona

Nie zawarto ugody ws. opieki nad dziećmi Michaela Jacksona - poinformował we wtorek prawnik byłej żony piosenkarza, Debbie Rowe. Zaprzeczył tym samym pojawiającym się od jakiegoś czasu spekulacjom medialnym.

Kto jest ojcem sukcesu Buzka?

Dyplomacja PO, rządy PiS, a może „wieloletni proces europejskiej aktywności” – goście programu „24 godziny” potwierdzili tezę, że sukces ma wielu ojców. Także sukces Jerzego Buzka. – Jako szef PE powinien pamiętać, ze jest Polakiem –ocenił Aleksander Szczygło.

NFZ: dwie chore nogi? Dwie operacje

Gdyby lekarze ze szpitala w Busku Zdroju chcieli "sumiennie" wypełniać normy NFZ-u, musieliby zmuszać swoich pacjentów do podwójnego cierpienia. Dlaczego? Bo gdy na stół operacyjny mają trafić obie nogi, które można by "za jednym zamachem" zoperować, Narodowy Fundusz nakazuje: dwie operacje. - Myśląc tylko biznesowo moglibyśmy z jednej operacji zrobić w takim razie siedem - denerwuje się dyrektor placówki.

200 samolotów przebadanych przez dziurę

Southwest Airlines dokonało inspekcji około 200 swoich samolotów po tym, gdy dziura o wielkości piłki futbolowej pojawiła się w kabinie pasażerskiej jednego z jej Boeingów 737. W samolocie, który leciał z Nashville do Baltimore doszło do spadku ciśnienia w kabinie, a z sufitu wypadły maski tlenowe. Na pokładzie maszyny znajdowało się 126 pasażerów. Na szczęście obyło bez katastrofy i ofiar.

W obronie prezesa dał Olejnik moherowy beret

- Warto chwalić te inicjatywy, które są dobre - tak krótko zamieszanie wokół Jarosława Kaczyńskiego, który "genialnie" zachwalał nową telefonię komórkową o. Tadeusza Rydzyka, podsumowuje Joachim Brudziński. Poseł PiS zaznacza, że b. premier "miał święte prawo" wesprzeć ideę służącą polskiej gospodarce. A idee ojca Rydzyka służą ponoć zawsze.

Madoff zaczyna odsiadkę

Najsłynniejszy oszust świata Bernard Madoff rozpoczął odsiadkę w stanowym więzieniu w Południowej Karolinie. Dwa tygodnie temu Madoff został skazany na 150 lat więzienia.

Obama zawetuje budżet przez myśliwiec?

Prezydent USA zagroził, że zawetuje ustawę budżetową, jeśli Kongres nie usunie z projektu 1,75 miliarda dolarów na nowoczesny myśliwiec F-22. To dodatkowe pieniądze, które wpisano po agresywnej akcji lobbingowej, prowadzonej na Kapitolu przez producenta samolotu, koncern Lockheed Martin.

Kamiński przegrał wybory Zaszkodziła mu samowolka

Michał Kamiński nie będzie wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. W trzeciej rundzie polski kandydat z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów dostał najmniej głosów ze wszystkich kandydatów. We wcześniejszych głosowaniach dwukrotnie przegrał z Edwardem McMillannem-Scottem z EKR, który samowolnie zgłosił swoją kandydaturę. "Na otarcie łez" Michał Kamiński został jednak szefem frakcji konserwatystów.

Ludzie wypadali z busa

Cztery osoby nie żyją, a siedem jest rannych, w tym jedna bardzo ciężko, po wypadku na krajowej 11 w miejscowości Kotlin (Wielkopolskie). Ofiary powypadały z samochodu dostawczego, którym były wiezione na tzw. pace.

Lektury nie-wakacyjne

Zaczynamy od inspirującego wykładu redaktorów Teologii Politycznej. Numer pisma pod tytułem „Złoty róg, czyli nieodzyskana podmiotowość” otrzeźwia, budzi zaspanych, ostrzega, alarmuje. Przejmująco brzmi pytanie Dariusza Gawina o trwanie polskiej państwowości po 1989 r. Ile mamy jeszcze czasu ? Ile mamy jeszcze czasu zanim – to już niepokój Marka Cichockiego – skończą się nasze wakacje od historii. Refleksje o niebezpieczeństwie powrotu dziejów do naszego zakątka Europy uzupełnione są w numerze o przemyślenia na temat charakteru polskiej współczesnej wspólnoty politycznej. I znowu – radykalne, momentami skrajne wypowiedzi Jarosława Rymkiewicza, autora Wieszania i Kinderszenen. Przyznaję – dla mnie trudne do zaakceptowania - zarzuty wobec sporej grupy polskich elit o nienawiść do polskości. Rozumiem, że trwa głęboki spór o podejście do polskości, ale mówienie od razu, że ci drudzy po prostu Polski nienawidzą ?

Jesień na Śląsku, lato w Warszawie

Czy to lato, czy to jesień? Lipcowa pogoda jest wyjątkowo kapryśna. Podczas gdy warszawiacy mogą cieszyć się pięknym słońcem, Śląsk nawiedziły potężne burze. Zdjęcia z wielkich opadów i ich efektów otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Dwie rakiety balistyczne w dwa dni

Rosja dokonała we wtorek drugiej w ciągu dwóch dni pomyślnej próby strategicznej rakiety balistycznej Siniewa (Błękit), przeznaczonej do bazowania na okrętach podwodnych - poinformowały rosyjskie agencje prasowe.

Buzek: zostaję w PE całe 5 lat

Jerzy Buzek zapewnia, że zdobycie fotela szefa europarlamentu nie zablokuje innych stanowisk dla Polaków. – Wszystko zależy od kandydatów, a mamy bardzo dobrych – mówi w „Faktach po Faktach”. Zapewnia też, że z Brukseli w ciągu najbliższych 5 lat nigdzie się nie wybiera.

Dwoje dzieci zginęło w wypadku

Tragedia na drodze w Stradomie (woj. warmińsko-mazurskie). Fiat Doblo czołowo zderzył się z renault. 11-latek, który jechał Renault zginął na miejscu, a jego 5-letni brat w drodze do szpitala.

Desperacka próba ratowania ryb - motorówki natleniają Zegrze

Kilka motorówek ma uratować życie rybom duszącym się w wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Po południu na zalewie rozpoczęła się akcja natleniania wody. Pomysł jest bardzo odważny - jak najwięcej motorówek ma pływać i wytwarzać jak największe fale, które wtłoczą powietrze pod wodę. Czy akcja się powiedzie?

Jacksonowie zaśpiewają w hołdzie dla Michaela?

Firma AEG , która organizowała występy Michaela w Anglii chce, by rodzina Jacksonów zaśpiewała na jednym, wielkim koncercie w hołdzie Michaelowi. Impreza miałaby się odbyć 29 sierpnia w Londynie.

Po 105 dniach powrócili na Ziemię

Jest ich sześciu i ostatnie trzy i pół miesiąca spędzili w zamknięciu bez żadnego kontaktu z Ziemią. We wtorek wyszli "na wolność". Właśnie zakończył się eksperyment Mars 500, którego celem było przybliżenie ludzi do lotu na Marsa.

Spadochrony przypomniały o Bastylii

Siedmiu skoczków ze spadochronem, defilada tysięcy żołnierzy - w tym indyjskich, przelot francuskich samolotów nad Paryżem - Francuzi, jak co roku, z pompą obchodzili swoje narodowe święto 14 lipca.

11 lat żyła z dwoma sercami

Przez 11 lat w jej piersi biły dwa serca - własne i przeszczepione. Kiedy organizm 16-letniej dziś Hannah Clark odrzucił to drugie, okazało się, że jej chore serce... samo się uleczyło. - Możliwość wyzdrowienia w takim przypadku jest czymś magicznym - przyznaje lekarz nastolatki.