Najnowsze

Najnowsze

Adwokat Abd al-Rahima al-Nashiriego, domniemanego więźnia CIA w Polsce, przekazał warszawskiej prokuraturze dane kilkunastu osób mających uczestniczyć w przewożeniu i torturowaniu jego klienta. Adwokat chce ich przesłuchania. Prokuratura zbada zasadność wniosku.

Marginalna, ale przekonaną o swojej wyższości grupa członków PiS prowadziła działania, których celem miała być zmiana władz i charakteru partii - pisze prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do działaczy ugrupowania, w którym tłumaczy powody wykluczenia Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej z partii.

Wtorek, 9 listopada Wypisywała zwolnienia dla zdrowych osób i z wsteczną datą, za pieniądze, teraz grozi jej do ośmiu lat więzienia. Postawiono jej zarzut poświadczenia nieprawdy. Problemy mogą mieć też klienci doktor K. z Sosnowca. Po interwencji „Prosto z Polski” sprawą zajęła się policja

- Projekt nowej koncepcji strategicznej NATO jest nadal objęty klauzulą tajności, ale jest dostępny dla tych członków RBN, którzy chcieliby się z nim zapoznać - powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - Sekretarz generalny NATO zdecydował, aby treści nie były dyskutowane w formule publicznej - wyjaśnił.

Wypisywała zwolnienia dla zdrowych osób i z wsteczną datą, za pieniądze, teraz grozi jej do ośmiu lat więzienia. Postawiono jej zarzut poświadczenia nieprawdy. Problemy mogą mieć też klienci doktor K. z Sosnowca. Po interwencji „Prosto z Polski” sprawą zajęła się policja

Grzywny od 3,5 do 7,5 tys. zł muszą zapłacić trzej oficerowie oskarżeni o złamanie prawa łowieckiego przez polowanie na terenie wojskowego lotniska w Malborku. Sprawa toczyła się od 207 roku, a ostateczny, prawomocny wyrok wydał we wtorek Sąd Najwyższy. Obrońcy skazanych zapowiadają, że chcą zainteresować sprawą Rzecznika Praw Obywatelskich, aby ten skierował skargę kasacyjną od wyroku.

Masz dobry nos? Możesz pomóc policji. Jak? Wywąchać plantacje konopii indyjskich. Nowy sposób walki z przemysłem narkotykowym jest autorstwa holenderskiej policji i opiera się na marihuanowych zdrapkach.

Już 26 niewybuchów znaleziono na placu budowy stacji kolejowej w okolicach stołecznego lotniska Okęcie. Policja nie wyklucza, że ta liczba może wzrosnąć. Saperzy wciąż pracują na miejscu. Utrudniony jest wyjazd z lotniska.

Śmierć psa, porażonego prądem w centrum Katowic, uchroniła przed niebezpieczeństwem ludzi. Zwierzę w poniedziałek wieczorem weszło na znajdującą się na chodniku pokrywę studzienki, która była pod napięciem.

Czy to koniec Komisji Majątkowej, która przyznawała Kościołowi odebrane mu majątki? Rząd za dwa tygodnie zajmie się projektem ustawy, która zakłada likwidację Komisji. - Potrzebne są dodatkowe ekspertyzy prawne - zastrzegł rzecznik rządu Paweł Graś.

Komisja Europejska przedstawi propozycję zmian unijnych przepisów dotyczących dopalaczy i wzywa kraje członkowskie do ostrzejszej z nimi walki.

Rosja jest krajem o największej liczbie osób uzależnionych od nikotyny. Według danych z 2009 r. ponad 60 proc. mężczyzn i prawie 22 proc. kobiet w Rosji pali papierosy (w sumie 44 mln ludzi), w sumie około 40 proc. całego społeczeństwa - wynika z badania przedstawionego we wtorek przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w Moskwie.

Szef PiS Jarosław Kaczyński ma zwrócić się do republikańskich kongresmenów z USA o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej - dowiedziała się PAP ze źródeł w PiS. Do USA jego list zawieźć mają Anna Fotyga i Antoni Macierewicz.

Bojowy hełm, a na nim... różowe stringi. W takim kamuflażu latał na pokładzie śmigłowca w Afganistanie Maciej Zegarski, asystent szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Fotografią pochwalił się sam Zegarski na swoim facebookowym profilu. Dziś wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni przeprosił.

- Widać, że swoisty kryzys wokół 36. pułku się pogłębia - skomentował doniesienia TVN24 o nieprawidłowościach w tej jednostce prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że sprawa będzie przedmiotem analizy MON i Kancelarii Prezydenta.

Odsłonięcie pomnika na Powązkach oraz spotkanie rodzin ofiar z prezydentową Anną Komorowską i premierem Donaldem Tuskiem odbędą się 10 listopada, siedem miesięcy po katastrofie smoleńskiej. Jarosław Kaczyński nie wybiera się na żadne z tych uroczystości. PiS planuje marsz z pochodniami pod Pałac.

W poniedziałkowym szturmie sił bezpieczeństwa na obóz na Saharze Zachodniej zginęło 11 protestujących, a rannych zostało ponad 700 osób - podał Front Polisario, który oskarżył rząd o użycie ostrej amunicji. Według władz zginęło sześć osób, w tym 5 członków sił bezpieczeństwa.

11 osób trafiło do szpitala po wypadku, do jakiego doszło wczesnym popołudniem w Kaczanowie (woj. wielkopolskie). W Forda Ka uderzył transporter marki Mercedes.