Najnowsze

Najnowsze

Ruch w kierunku Katowic był utrudniony przez kilka godzin, po tym, jak na autostradzie A4 doszło do dwóch wypadków. W pierwszym z nich na wysokości Wiązowa (dolnośląskie) zderzyły się trzy samochody. W drugim, kilka kilometrów bliżej Wrocławia, wpadły na siebie cztery auta. Nikt nie został ranny. Obecnie droga jest już przejezdna.

Początek świątecznego weekendu na polskich drogach przebiegał stosunkowo spokojnie. Po południu na niektórych trasach wyjazdowych z dużych miast tworzyły się korki, ale na większości dróg ruch odbywał się płynnie. Niestety, wieczorem otrzymaliśmy informacje o wypadkach i pierwszych ofiarach.

- Fantastycznie się czuję - odpowiedział Janusz Palikot w "Rozmowie bardzo politycznej" na pytanie, jak odnajduje się w roli "diabła polskiej polityki". Poseł PO i założyciel Ruchu Poparcia Palikota zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu przedstawi wyniku sondażu, który daje mu 8 proc. poparcia wyborców. Do tej pory w sondażach jego partia nie przekroczyła 2 proc. poparcia.

W wyniku epidemii na Haiti zmarło już 330 osób. Tylko w ciągu ostatniej doby śmierć w wyniku choroby poniosło 25 osób, a 65 trafiło do szpitali. Ponad 4,7 tys. obywateli jest chorych - podały w piątek władze. Z powodu epidemii Dominikana wzmacnia kontrolę na granicy.

Andrzej Duda, minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zrelacjonował parlamentarnemu zespołowi ds. katastrofy smoleńskiej okoliczności przejęcia obowiązków prezydenta przez Bronisława Komorowskiego 10 kwietnia. Duda mówił, że od współpracowników ówczesnego marszałka Sejmu dowiedział się o telegramie z Rosji ws. śmierci Lecha Kaczyńskiego.

Dwa dni przed niedzielnym głosowaniem w drugiej turze wyborów prezydenckich w Brazylii Dilma Rousseff, kandydatka wylansowana przez charyzmatycznego prezydenta Luiza Inacio Lulę da Silvę, ma 10 punktów procentowych przewagi nad rywalem Jose Serrą.

W piątek posłowie po raz kolejny pokazali jak bardzo interesują się swoją pracą. Wystarczyło, że w południe marszałek zrobił przerwę w obradach, a przed Sejmem zrobiło się tłoczno jak na dworcu. Parlamentarzyści z walizkami i torbami w pośpiechu wyjeżdżali z Wiejskiej, mimo że po południu odbywała się debata nad sprawozdaniem z prac komisji hazardowej.

Premier Włoch Silvio Berlusconi kocha kobiety i życie i nie zamierza przepraszać za to, że dobrze się bawi. Jest to reakcja na kolejny skandal, w którym podobno brał udział.

Piątek, 29 październikaLekarka przyjmująca poród i ordynator oddziału położniczego szpitala w Sierpcu, gdzie urodził się niepełnosprawny Klaudiusz, popełnili błąd - uznał sąd. Tyle, że na wyrok pani Alicja czekała aż cztery lata.

15 tysięcy policjantów będzie w najbliższych dniach strzec bezpieczeństwa Polaków, którzy jadą na groby swoich bliskich. Wiele osób w drogę wyruszyło już dzisiaj. Na trasach wylotowych z wielkich miast tworzą się zatory, ale ruch jest w miarę płynny. Bieżące informacje znajdziecie na naszej stronie dzięki akcji Drogowskaz 24.

Lekarka przyjmująca poród i ordynator oddziału położniczego szpitala w Sierpcu, gdzie urodził się niepełnosprawny Klaudiusz, popełnili błąd - uznał sąd. Tyle, że na wyrok pani Alicja czekała aż cztery lata.

- To nie było dobre prawo. Dobre jest takie, które da się stosować. Tego się nie dało - tłumaczy w rozmowie z tvn24.pl Piotr Kurek, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. W piątek wojewoda Rafał Burski uchylił uchwałę Rady Miasta Bydgoszczy zakazującą handlu dopalaczami. Uznał ją za niezgodną z prawem.

Około godziny 13 na parkingu w Przeźmierowie koło Poznania doszło do kłótni, która miała niecodzienny finał. Kierowca samochodu uderzony przez przechodnia wyciągnął z wozu broń i strzelił w kierunku mężczyzny. Ten, ranny w stopę, został odwieziony do szpitala, strzelający – na komendę. Informację o strzelaninie otrzymaliśmy od internauty, który przejeżdżał przez Przeźmierowo.

Rodziny 37 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem zwróciły się do premiera Donalda Tuska o spotkanie. Powód? Ich wątpliwości, z których najważniejsze dotyczą m.in. identyfikacji ciał i sekcji zwłok. Szef rządu już się zgodził.

W piątek przed opolskim sądem stanęła 28-letnia Agnieszka M., oskarżona o zabójstwo dwójki swoich dzieci oraz usiłowanie zabójstwa trzeciego. Grozi jej nawet dożywocie, ale ze względu na ograniczoną poczytalność kobiety w chwili dokonywania kolejnych zbrodni, sąd może nadzwyczajnie złagodzić jej karę.

Zdaniem ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Sun Yuxiego Liu Xiaobo, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, to "przestępca", a Chiny to "kraj prawa". Tymczasem chińskie władze dokonują kolejnych zatrzymań krytyków reżimu.

Legendarny gangster, wiązany m.in. z tzw. "napadem stulecia", Marek Cz., pseudonim "Rympałek", wpadł w ręce CBŚ - dowiedział się portal tvn24.pl. Informację potwierdził nam rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski. Osławiony gangster był już raz skazany na 10 lat więzienia. Na wolności przebywał od wiosny 2009 roku.

W związku z ogromnymi korkami, które tworzą się na ulicach Kijowa podczas przejazdu prezydenckiej kolumny, Wiktor Janukowycz będzie latał do pracy helikopterem - poinformował szef jego administracji, Serhij Lowoczkin.