Najnowsze

Najnowsze

Prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał warszawski taksówkarz, który na podwójnym gazie dojechał do Kałuszyna koło Mińska Mazowieckiego. Był bardzo zaskoczony, gdy policjanci poinformowali go, że jest poza granicami Warszawy. Jeszcze bardziej zaskoczyć go może surowa kara.

Tysiąc złotych mandatu i 17 punktów karnych zaliczył pewien bardzo niecierpliwy kierowca, który w ciągu kilku minut złamał cztery przepisy. Mężczyzna szalał na krajowej trójce w okolicach Zielonej Góry.

Gisele Bündchen jest zbyt seksowna na tych zdjęciach – tak zdecydowała Rada Współpracy Zatoki Perskiej i ocenzurowała je w sześciu krajach Bliskiego Wschodu. Chodzi o najnowszą kampanię reklamową H&M. Grafik wszystkie dekolty i gołe ramiona modelki zamalował i dopiero wtedy zdjęcia ukazały się na rynku.

Niemiecki rząd, który trzyma się z dala libijskiej operacji, chce jednak odciążyć sojuszników zaangażowanych w operację "Świt Odysei" i zdecydował o przejęciu przez siły Bundeswehry dodatkowych zadań w Afganistanie. Na rozszerzenie mandatu musi jeszcze zgodzić się parlament.

Donald Tusk zapowiada walkę z "wulgarną i bezczelną spekulacją" cenami cukru. - Żarty się skończyły - oświadczył w środę premier. Szef rządu wypomniał też prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu wypowiedź o tym, że w "Biedronka to sklep dla najbiedniejszych". - Cała moja rodzina i wszyscy moi znajomi korzystamy z tych sklepów.

- Ja jestem sceptyczny wobec nadużywania imienia zmarłego pana prezydenta. Jak wcześniej imienia Jana Pawła II do nazywania wszystkiego, co w Polsce się buduje - oświadczył premier Donald Tusk podczas otwarcia tłoczni gazu w Budnie (Zachodniopomorskie). Z propozycją nazwania powiązanego z tłocznią gazoportu LNG w Świnoujściu im. Lecha Kaczyńskiego wystąpiło PiS.

Od początku interwencji w Libii jedną z kluczowych ról odgrywają pociski samosterujące Tomahawk odpalane z okrętów amerykańskich i brytyjskich w takiej ilości, że Royal Navy stoi przed groźbą wyczerpania swoich zapasów. Każdy z Tomahawków kosztuje ponad milion dolarów, więc Wielka Brytania nie zakupiła ich wiele.

Policja poszukuje świadków poniedziałkowego karambolu, do którego doszło w Bydgoszczy w okolicach Ronda Toruńskiego. Rozpędzona ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Auto uderzyło w stojący przed nim pojazd, a ten - w kolejną ciężarówkę. Zginęła niespełna 2,5-letnia dziewczynka.

Środowy poranek nie należał do najspokojniejszych w Izraelu. Na miasto Beer Szewa, położone w głębi kraju, spadła palestyńska rakieta, 10 pocisków moździerzowych wybuchło w pobliżu kibuców w regionach Sha'ar HaNegev i Eshkol. Na celowniku Palestyńczyków znalazło się też miasto Aszdod. Izrael odpowiada, że może uciec się do brutalnej odpowiedzi.

- Widocznie prezes Kaczyński nie zauważył, że Małysz właśnie skończył ze skakaniem - żartował premier Donald Tusk komentując w ten sposób krytyczne słowa Jarosława Kaczyńskiego pod adresem sportowca. - No chyba, że ktoś ma pomysł na cenzurowanie - dodał szef rządu.

Nad budynkiem reaktora nr. 3 w elektrowni Fukushima I pojawił się czarny dym. Pomimo tego w pobliżu reaktora poziom promieniowania spadł. W Tokio wykryto natomiast skażenie radioaktywne w wodzie. Poziom napromieniowanego jodu w basenach oczyszczalni wody dla centrum miasta dwukrotnie przekracza dopuszczalną normę dla niemowląt.

Egipska specjalna komisja, która bada przypadki przemocy podczas demonstracji w styczniu i lutym, postawiła zarzuty obalonemu dyktatorowi Hosniemu Mubarakowi. Były prezydent oraz jego minister spraw wewnętrznych zostali oskarżeni o umyślne zabójstwo manifestantów.

- Jestem moralnie gotów przejść przez piekło, by pokazać, że jestem niewinny - broni się były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, podejrzany o udział w zamordowaniu w 2000 roku niezależnego dziennikarza Georgija Gongadzego. Kuczma przybył w środę do prokuratury.

Operacja "Świt Odysei" to w większości dzieło amerykańskich lotników. Dowodzi nimi kobieta, generał major USAF Margaret Woodward. To najprawdopodobniej pierwszy przypadek, kiedy kobieta dowodzi dużą ofensywą powietrzną, twierdzi internetowe wydanie "Foreign Policy".

Sławomir Nowak śmieje się i bagatelizuje ortograficzną wpadkę Bronisława Komorowskiego. - Nie, chyba nie jest dyslektykiem - mówił w TVN24 prezydencki minister. I jak przekonywał, gdy dokonuje się wpisu w księdze kondolencyjnej to "trzeba być kompletnie zimnym draniem", żeby skupiać się skupiać się nad odmienianiem "ból-boli".

Amerykanie ratując lotników z rozbitego myśliwca F-15 ostrzelali i zranili ośmiu cywilów - twierdzą media. Wojsko zaprzecza - według armii śmigłowce ratunkowe miały nie otwierać ognia podczas akcji. Przyznano jednak, że osłaniające operację Harriery, zrzuciły bomby na rządowe transportery opancerzone zmierzające w kierunku wraku F-15.

Urodził się bez tylnej prawej pęciny, teraz może swobodnie kłusować. Mowa o pewnym miniaturowym koniu ze Stanów Zjednoczonych, który właśnie otrzymał specjalną protezę.

Skonfiskowano broń, która znajdowała się na pokładzie irańskiego samolotu lecącego do Syrii - poinformowało tureckie MSZ. Pierwsze doniesienia mówiły też o zatrzymaniu siedmiu członków załogi, ale szef dyplomacji Turcji Ahmet Davutoglu temu zaprzeczył. Maszyna odleciała do Iranu.

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z busem na drodze krajowej nr 11. Prawdopodobną przyczyną wypadku było pęknięcie opony w samochodzie ciężarowym. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy.

Mieszkaniec Skierniewic na swojej posesji znalazł policyjne akta i dowody ze śledztwa ws. narkotyków. Zarówno policja jak i miejscowy urząd skarbowy, który przejął od niej dowody, nie mają pojęcia skąd mogły się tam znaleźć.