Najnowsze

Najnowsze

Zawieszenie od "malucha", zbiornik paliwa wyciągnięty z Trabanta, znaczek Mercedesa i wielka łopata na przedniej masce – takie motoryzacyjne cudo powstało w Kielcach, by skutecznie walczyć z zaspami śnieżnymi. Jego twórcą jest emerytowany inżynier, który w ciągu sześciu miesięcy zbudował własny pług w wersji mini.

Poniedziałek, 29 listopada O wycieku tajnych amerykańskich dokumentów rozmawiał z Moniką Olejnik w programie "Kropka nad i" Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.

- To co się stało, to jest dzień kompromitacji Ameryki. Nie sądzę, by to było zamierzone przez jakichś wielkich wrogów Ameryki. Faktem jest, że nie upilnowano tego - mówi o ujawnionych przez Wikileaks depeszach Janusz Reiter. Zdaniem byłego ambasadora RP w Niemczech to wydarzenie niszczy zaufanie dla systemu działania dyplomatów.

"Natura okazała się silniejsza", "Tłumy ludzi z zablokowanych pojazdów idą pieszo w stronę Arkadii" - piszą na Kontakt 24 reporterzy 24. Warszawa nie radzi sobie z padającym bez przerwy śniegiem. Gigantyczne korki samochodów osobowych i komunikacji miejskiej stały na ulicach nawet późnym wieczorem.

Funkcjonariusze drogówki byli nie dalej niż 20 metrów od wypadku, ale motocykliście nie pomogli - opowiadają świadkowie wypadku pana Bartosza. Co więcej, policjanci sami mogli przyczynić się do wypadku, bo schowani w pasie zieleni zatrzymywali samochód ze środkowego pasa - ten, w który uderzył motocykl pana Bartosza, jadącego pasem lewym.

Śnieżna burza, ostry wiatr, mróz i gwałtowne płomienie - na warszawskiej Sadybie kierowcy przecierali oczy ze zdumienia patrząc, jak na ulicy nagle zapalił się samochód osobowy.

- Jest jak Lech Wałęsa – kraj go potrzebuje, ale po dojściu do władzy może być kamieniem u szyi – tak amerykański ambasador w Zimbabwe opisał lidera tamtejszej opozycji. Obszerna notatka znalazła się wśród materiałów, które wyciekły z Wikileaks.

Operacje w dzielnicach biedy są dopiero początkiem walki z przestępczością zorganizowaną w Rio de Janeiro - oświadczył prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva. Polityk oświadczył, że władze zamierzają tę walkę wygrać.

- Jacek Karnowski jest najlepszym z możliwych kandydatów - napisał Władysław Bartoszewski w liście poparcia dla obecnego prezydenta Sopotu i kandydata na to stanowisko w następnej kadencji. Karnowskiego, na którym ciążą zarzuty prokuratorskie, poparła wcześniej pomorska PO.

Białoruski Ośrodek Informacji i Analiz (IAC) przy administracji prezydenta opublikował ostatni sondaż poparcia dla prezydenckich kandydatów. Wynika z niego, że w ciągu ostatniego tygodnia poparcie dla Alaksandra Łukaszenki wzrosło i w tej chwili wynosi 71,3 proc.

Menachem Joskowicz, były naczelny rabin Polski w latach 1988-1999, zmarł w piątek w Jerozolimie - poinformowała gmina żydowska w Warszawie. Miał 86 lat.

Odkrywca Ameryki to nie żaden Genueńczyk Cristoforo Colombo, tylko Polak Krzysztof Kolumbowicz - twierdzi amerykański naukowiec. Jak dowodzi w swej niedawno wydanej książce wykładowca z Uniwersytetu w Duke (Północna Karolina) Manuel Rosa, słynny podróżnik nie był synem genueńskiego tkacza i kupca, a króla Polski, Władysława III.

Amerykańskie władze prowadzą intensywne śledztwo w związku z publikacją poufnych dokumentów amerykańskiej dyplomacji przez Wikileaks, poinformował prokurator generalny Stanów Zjednoczonych Eric Holder.

"Totalny paraliż krajowej '7', ciężarówki nie mogły podjechać pod Górę Baranowską i tak rozpoczęła się totalna blokada trasy" - napisał na skrzynkę Kontaktu 24 @Piotrek. Podobnie jest w wielu innych miejscach kraju. Tiry blokują trasy, a stojący w gigantycznych korkach kierowcy samochodów osobowych tracą resztki cierpliwości. Z całego kraju napływają do nas informacje, zdjęcia i filmy ukazujące problemy na polskich drogach.

Wikileaks będzie miał konkurencję - pisze w poniedziałek francuski tygodnik "Le Point" na swojej stronie internetowej. Według pisma, wokół nowej inicjatywy skupieni mają być dawni współpracownicy założyciela Wikileaks Juliana Assange'a. Ich zdaniem, portal niewystarczająco chroni swoich informatorów.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Londynie zmarła Irena Anders. Miała 90 lat. - Była ikoną polskiej emigracji. Wraz z nią nieuchronnie kończy się świetność polskiego wojennego wychodźstwa - powiedział Andrzej Morawicz, znany działacz emigracji i Polonii, prezes Ogniska Polskiego.

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej poprosiła MON o informację w sprawie sytuacji na poligonie w Drawsku. Wysłucha jej na posiedzeniu 1 grudnia. O braku odpowiedniej opieki medycznej, przeludnionych namiotach i zagrożeniu zaczadzeniem napisał portal tvn24.pl

Ruch na warszawskim Okęciu został przywrócony. Po kilku godzinach utrudnień związanych z intensywnymi opadami śniegu i w konsekwencji zamknięciu lotniska, około godziny 17 ponownie je uruchiomono.

Iran zgadza się na termin rozmów z sześcioma mocarstwami - ogłosił w poniedziałek na konferencji prasowej w Teheranie prezydent Mahmud Ahmadineżad. Rozmowy odbędą się - według rosyjskiej agencji RIA - 5 grudnia w Genewie.