Najnowsze

Najnowsze

Dwaj niemieccy dziennikarze, aresztowani podczas próby przeprowadzenia wywiadu z synem skazanej na ukamienowanie kobiety, są przetrzymywani pod zarzutem szpiegostwa - podała irańska agencja prasowa Fars.

Astronomowie obserwują "na żywo" narodziny czarnej dziury w sąsiedniej galaktyce nazywanej M110. Zdaniem amerykańskich i europejskich naukowców jest to pierwszy przypadek w historii, kiedy uda się dokładnie określić wiek czarnej dziury.

Samolot z handlarzem bronią Wiktorem Butem we wtorek po południu czasu lokalnego wyleciał do USA - poinformowała tajlandzka policja. Wcześniej premier Tajlandii zapowiedział, że ścigany przez USA przestępca może już we wtorek zostać wydany Amerykanom.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zaprosił Jarosława Kaczyńskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego mimo, że prezes PiS zrezygnował z członkostwa w RBN. - Wysłałem mu zaproszenie jako byłemu premierowi - tłumaczył w radiowych "Sygnałach Dnia" gen. Stanisław Koziej.

Trzy samoloty lecące na krakowskie lotnisko w Balicach musiały lądować w Katowicach. Przyczyną zmian w lotach jest gęsta mgła zalegająca nad lotniskiem.

Cztery osoby zostały ranne, gdy 725-kilogramowy byk sforsował ogrodzenie i wtargnął na widownię podczas kanadyjskiego finału zawodów rodeo w Edmonton.

Perony, przystanki, latarnie, parki, tunele... Między innymi w tych miejscach mieszkańcy Sopotu mogą dowiedzieć się, kto jest Pinokiem, a kto "chce pozbyć się biednych i chorych". O "wojnie nalepkowej" w Sopocie informuje Reporter 24, brodwinek.

Prawie 35 lat przesiedział Ronald Chambers z Teksasu w celi śmierci - najdłużej w historii wymiaru sprawiedliwości tego stanu. W tym czasie stracono w Teksasie około 400 jego kolegów z death row (skrzydła więzienia, gdzie przesiadują skazani na karę śmierci). Sam Chambers egzekucji nie doczekał, bo zmarł najprawdopodobniej z przyczyn naturalnych.

W powietrze po raz pierwszy wzbił się F-35 z wersją oprogramowania określanego jako Block 1.0. Udany lot jest według inżynierów "wielkim sukcesem", ponieważ żaden inny myśliwiec na świecie nie ma tak rozbudowanego oprogramowania. Już teraz komputery F-35 wymagają dziewięciu milionów linii kodu, aby zgrać wszystkie systemy pokładowe.

Co najmniej 53 osoby zginęły, a 90 zostało rannych w pożarze wieżowca w Szanghaju - takie są najnowsze informacje z Chin. Ofiar może być więcej, bo część poparzonych jest w ciężkim stanie; nie odnaleziono też wszystkich mieszkających w budynku. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ale chiński minister bezpieczeństwa publicznego Meng Jianzhu już zapowiedział, że odpowiedzialni za pożar zostaną ukarani. Wcześniej mówiono o 42 ofiarach.

Prokuratorzy przestaną przesłuchiwać i stawiać zarzuty, a sekretarki szefów prokuratur, kierowcy oraz technicy kryminalni będą słać premierowi czerwone kartki. Dziś śledztwa staną w miejscu, bo pracownicy prokuratury protestują. To ich reakcja na cięcia w administracji państwowej i ubezwłasnowolnienie prokuratury. Akcję powtórzą 19 listopada.

Były prezydent USA, Bill Clinton, pojawi się na kinowym ekranie. Podobno ma być zabawnie - to sequel popularnej również w Polsce komedii "Kac Vegas".

Kongresmen Peter King to członek Izby Reprezentantów, z którym będą chcieli spotkać się w USA Antoni Macierewicz i Anna Fotyga. To on w czerwcu zaprezentował w Kongresie projekt rezolucji, której celem jest doprowadzenie do międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy pod Smoleńskiem.

Często pracują za minimalne pieniądze po kilkanaście godzin. Teraz każdy będzie mógł się o tym przekonać. Właśnie powstaje film pod roboczym tytułem "Motylek". Ma przedstawiać codzienne życie pracownic supermarketów.

"Superwizjer TVN" dotarł do aktu notarialnego za zakup działki w Puszczy Kampinoskiej, którą wspólnie nabyli gen. Ryszard O., były szef Sił Powietrznych, i Elżbieta T., jego znajoma współpracująca z producentem samolotu CASA. Generał uczestniczył w zakupie sprzętu od hiszpańskiego producenta.

Parlament Europejski i rządy państw UE nie doszły do porozumienia ws. unijnego budżetu na przyszły rok. To oznacza, że UE zastosuje prowizorium, czyli tzw. "dwunastki" stanowiące jedną dwunastą budżetu tegorocznego. Przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy.

Co najmniej 60 osób zginęło, a ponad 80 zostało rannych pod gruzami domu, który zawalił się w stolicy Indii - Delhi. Przyczyną było podmycie spowodowane ulewnymi deszczami.

Norweska policja ma sukces, a dwóch Polaków kłopot. Wpadli na granicy norwesko-szwedzkiej z ponad 14 tys. litrów alkoholu. - To alkohol 96-procentowy - stwierdziła szefowa norweskiej służby celnej.

Poniedziałek, 15 listopada - Inteligencja żoliborska, którą znam, nie porównuje kobiet do butów. Jestem tym w oczywisty sposób nieco zaskoczona - powiedziała w "Kropce nad i" w TVN24 Joanna Kluzik-Rostkowska. Była posłanka PiS skomentowała w ten sposób słowa Jarosława Kaczyńskiego, który na pytanie, czy wykluczone posłanki mogą jeszcze wrócić do partii powiedział: proszę mnie nie pytać o to jakie mam buty, bo to nieważne.