Najnowsze

Najnowsze

Prokuratura nie jest poszkodowana - tak Donald Tusk skomentował doniesienia tvn24.pl o planowanym proteście śledczych przeciw za małym, jak twierdzą, funduszom. Premier zapewnił, że ingerować w działania niezależnej prokuratury nie będzie, choć formę protestu uważa za "ekstrawagancką".

Do niecodziennego wydarzenia doszło na pokładzie samolotu lecącego z Indii do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będąca w zaawansowanej ciąży kobieta nieoczekiwanie dla siebie - bo termin narodzin dziecka był wyznaczony na później - poczuła silne skurcze. Zaalarmowany kapitan zmienił kurs na najbliższe lotnisko, ale mimo tego, podczas lądowania na pokładzie był jeden pasażer więcej niż podczas startu.

- Państwa Unii Europejskiej zgodziły się rozpatrzyć kandydaturę Serbii do członkostwa w UE - poinformowała agencja AFP. Obradujący w Luksemburgu ministrowie spraw zagranicznych i europejskich państw UE postanowili wystąpić do Komisji Europejskiej o zbadanie i wydanie opinii na ten temat.

- Musimy bardzo otwarcie porozmawiać, nie za pośrednictwem mediów, ale bezpośrednio - powiedział Algis Kaszeta, wiceprzewodniczący litewskiego Sejmu. Polityk ma zamiar jak najszybciej zwołać posiedzenie Polsko-Litewskiego Zgromadzenia Poselskiego w celu omówienia napiętej sytuacji w stosunkach polsko-litewskich.

- Janukowycz nie okazał się pionkiem Moskwy, a jego polityka jest bardziej pragmatyczna i reformatorska niż zakładano - napisał Aleksander Kwaśniewski w artykule opublikowanym na łamach "Financial Times". Były prezydent RP stwierdził też, że Zachód nadal ma znaczne możliwości wpływu na Ukrainę, dlatego powinien się tam angażować i zachęcać władze do reform.

Pięciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Operacja była częścią śledztwa, które CBŚ prowadzi z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu przeciw przemytnikom narkotyków z Holandii.

- Współpracownicy prezydenta Afganistanu dostawali od Iranu miliony dolarów "dofinansowania" w postaci worków wypchanych pieniędzmi przemycanych przez granice - poinformował niedzielny "New York Times". Iran określił te oskarżenia jako "śmieszne", a prezydent Afganistanu Hamid Karzaj przyznał co prawda, że jego kraj otrzymuje pieniądze od sąsiada, ale wszystko jest "transparentne".

Łódzka prokuratura zleciła dodatkowe badanie psychiatryczne Ryszarda C. podejrzanego o zabójstwo działacza PiS Marka Rosiaka i usiłowanie zabójstwa asystenta Pawła Kowalskiego. Będzie też badanie grafologiczne notki, którą mężczyzna miał przy sobie w momencie ataku na siedzibę PiS w Łodzi. Na liście mają znajdować się m.in. nazwiska polityków. Wkrótce ma też dojść do kolejnego przesłuchania przebywającego w szpitalu Pawła Kowalskiego, którego stan zdrowia poprawia się.

Zmarł Tadeusz de Virion, adwokat, dyplomata, powstaniec warszawski, w PRL obrońca w procesach politycznych. Miał 84 lata.

Wszyscy, którzy czują potrzebę i chcą być na pogrzebie Marka Rosiaka, by zamanifestować solidarność z rodziną i zaprotestować przeciwko brutalizacji życia publicznego, będą mile widziani - takie stanowisko rodziny zastrzelonego w łódzkiej siedzibie PiS przedstawił szef PiS w Łodzi Czesław Telatycki. Zdementował w ten sposób pojawiające się w mediach informacje, że bliscy Rosiaka nie życzą sobie udziału polityków innych opcji w pogrzebie.

Armeński rząd w 2009 roku postanowił zawojować europejskie, a zwłaszcza francuskie stoły i rozpoczął pilotażowy program eksportu... żab. Niestety, Zachód nie okazał się łasy na płazy z Kaukazu. Po około roku rząd zawiesił program.

Co najmniej 470 tys. złotych ukradł z banku jego uzależniony od hazardu pracownik. Pieniądze podbierał z bankomatów, a następnie grał na automatach. Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał złodzieja na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, grzywnę oraz obowiązek zwrotu zagarniętych pieniędzy. Skazany ma też poddać się terapii.

Trwające od dwóch tygodni strajki francuskich związkowców kosztowały kraj już miliardy euro. Według minister gospodarki i finansów, Francja traci dziennie pomiędzy 200 a 400 milionów euro. Jak łatwo obliczyć, protestujący Francuzi sami zubożyli swoje państwo nawet o 5,6 miliarda euro.

Rosja chce znacznie wzmocnić swoją Flotę Czarnomorską, informuje agencja Interfax. Anonimowe źródło w rosyjskiej marynarce wojennej poinformowało, że na Kremlu zapadła decyzja o powiększeniu rosyjskich sił na Morzu Czarnym do 2020 roku o 18 nowych okrętów.

"Kochamy hobbity", "Nie zabierajcie nam hobbitów" - z takim transparentami tysiące Nowozelandczyków protestowało na ulicach kilku miast. O co chodzi? We wtorek zapadnie decyzja o losie filmu "Hobbit", który miał być nakręcony na wyspach, ale z powodu protestu aktorów może zostać zrealizowany gdzie indziej.

W poniedziałek wulkan Merapi wyrzucił z siebie gaz i pył, a jego zboczem spływa lawa. Według geologów to oznaka zbliżającego się wybuchu wulkanu.

Wystawa expo w Szanghaju pobiła rekord liczby odwiedzających. W ciągu pięciu i pół miesiąca przewinęło się przez nią 70,23 milionów osób. Organizatorzy przewidywali, że podczas całego sześciomiesięcznego okresu trwania wystawy zwiedzi ją maksymalnie 70 milionów.

Wybory na burmistrza nadmorskiego miasta Piran w Słowenii wygrał 54-letni lekarz Peter Bossman. Jego wybór jest historyczny, ponieważ jest pierwszym czarnoskórym burmistrzem w Słowenii jak również prawdopodobnie we wszystkich krajach byłego bloku wschodniego. - Ten wybór dowodzi wysokiego poziomu demokracji w Słowenii - powiedział Bossman.

W ogrodzie zoologicznym w Detroit zorganizowano halloweenową zabawę. Popularny symbol tego święta - dynię - wypełniono smakołykami i podarowano zwierzętom. Nie każde zwierzę doceniło prezent.

Ok. godz. 2 w nocy podpoznańskim Komornikami wstrząsnął wybuch. Pod jednym z aut ktoś podłożył bombę. - Całą noc nie śpimy. Boimy się - zaalarmował Kontakt 24 internauta Paweł, sąsiad właściciela auta.