Najnowsze

Najnowsze

Jan Olszewski w szpitalu. "Był w bardzo złym stanie"

Były premier, poseł na Sejm i były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jan Olszewski trafił w piątek do szpitala z udarem mózgu. Jak mówi w rozmowie z tvn24.pl żona byłego premiera, jego stan jest niestabilny, ale widać poprawę w stosunku do pierwszych dni w szpitalu.

"Żelazna kopuła" nie na sprzedaż

Najnowszy izraelski system antyrakietowy "Iron Dome" ("Żelazna Kopuła") działa i spisuje się bardzo dobrze. Dlatego też wiele krajów wyraziło chęć zakupienia systemu. Tel Awiw zapowiada jednak, że na sprzedaż swoich rozwiązań nie ma ochoty.

Siedmiolatka zastrzeliła czterolatkę. Dziadek usłyszał zarzuty

W Kaszewskiej Woli k. Radomia siedmiolatka znalazła karabinek i w trakcie zabawy śmiertelnie postrzeliła czteroletnią dziewczynkę. We wtorek prokuratura oskarżyła 55-letniego mężczyznę, dziadka starszej dziewczynki, który pozostawił bez opieki gotową do strzału broń palną.

Palestyńczycy gotowi do przejęcia rządów

"Władze Autonomii Palestyńskiej, z prezydentem Mahmudem Abbasem na czele, są w dużym stopniu przygotowane do rządzenia przyszłym państwem palestyńskim", wynika z opublikowanego w Jerozolimie raportu ONZ.

Papierosy ukrył w pianinie

Przemyt prawie 4 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej prawie 35 tys. zł udaremnili 10 kwietnia funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. Kontrabandę celnicy odkryli podczas kontroli dostawczego volkswagena na litewskich numerach. Papierosy były ukryte w dwóch przewożonych w samochodzie pianinach.

Kondolencje dla "bliskiego narodu białoruskiego"

- W związku z wybuchem w mińskim metrze składam wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin zabitych i całego bliskiego narodu białoruskiego - napisał minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w depeszy kondolencyjnej do szefa białoruskiej dyplomacji Siarhieja Martynaua. W Ambasadzie Białorusi w Warszawie w środę i w czwartek będzie można dokonać wpisu do księgi kondolencyjnej.

Podejmą ambasadora talibów?

Turcja mogłaby gościć na swym terytorium przedstawicielstwo talibów, aby działać w ten sposób na rzecz procesu pokojowego w Afganistanie, oznajmił wysokiej rangi przedstawiciel władz w Ankarze. Turcy nie tolerują jednak muzułmańskich radykałów na swoim terenie. W ramach obławy policyjnej aresztowano we wtorek około 40 podejrzanych o powiązania ze zbrojnymi ugrupowaniami islamskimi.

NATO zabiło "pewną liczbę cywilów"

Libijskie władze oskarżają NATO o zabicie podczas bombardowania nieopodal Trypolisu "pewnej liczby cywilów" oraz policjantów. O stratach donoszą też rebelianci walczący na wschodzie.

Minister "na żywo"... z toalety

Minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman udzielał wywiadu "na żywo" dla porannego programu radiowego... siedząc w toalecie. Polityk mówił m.in. o relacjach z Hamasem, gdy nagle słuchacze mogli usłyszeć było odgłos spłukiwania wody.

Nalot na neonazistów. Lider zatrzymany

Gottfried Kuessel, jeden z przywódców ruchu neonazistowskiego w Austrii, został zatrzymany w nocy z poniedziałku na wtorek w Wiedniu w ramach śledztwa w sprawie strony internetowej rozpowszechniającej treści zabronione przez antynazistowskie ustawodawstwo.

"Rosja zaczyna rozliczać zbrodnie Józefa Stalina"

- Rok po katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem okazuje się, że Rosja rzeczywiście zaczyna rozliczać zbrodnie Józefa Stalina - tak poniedziałkowe obchody 71. rocznicy mordu w Katyniu i rocznicy katastrofy prezydenckiego tupolewa, w których uczestniczył prezydent Rosji, ocenia niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Natomiast francuski "Le Figaro" stwierdza, że Dmitrij Miedwiediew "odgrywa rolę strażaka, który odcina się od Rosjan wciąż negujących zbrodnię katyńską".

Kierowca nie żyje, czworo rannych

Kierowca dostawczego Fiata zginął na miejscu po zderzeniu z samochodem osobowym w Nowym Sączu. W wypadku, do którego doszło dziś wczesnym rankiem, ranne zostały cztery osoby.

"Wierzyliśmy, że nie mamy i nie możemy mieć wrogów"

"Kto stoi za potworną zbrodnią: opętany maniak, zabójca z zimną krwią, grupa szaleńców, którzy wybrali (...) krwawą drogę terroru? W każdym przypadku, rzucono nam wyzwanie i przyjmujemy je" - pisze dziennik główny oficjalny dziennik Białorusi "SB. Biełaruś Siegodnia".

Woda porwała most

Porwany most i nieprzejezdne drogi to efekt powodzi na północy Stanów Zjednoczonych. Z brzegów wystąpiła rzeka Red River dzieląca stany Dakota Północna i Minnesota. Mieszkańcom pomaga gwardia narodowa i wolontariusze.

Zakopał 10 mln dolarów na polu czosnku

Południowokoreańska policja zatrzymała rolnika, który zakopał na polu czosnku około 10 mln dolarów w gotówce. Krewni zatrzymanego zarobili te pieniądze prowadząc nielegalną stronę internetową z grami hazardowymi.

Bp Pieronek o Kaczyńskim: Ja już tego nie słucham

- Ja już tego nie słucham, szkoda czasu - tak biskup Tadeusz Pieronek komentuje słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o "zdradzonych o świcie". Duchowny na antenie Radia Zet skrytykował również niedzielne wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu, m.in. fakt ponownego pojawienia się tam krzyży.

"Jak przyjeżdzają Polacy, pogoda się załamuje"

- Na Smoleńszczyźnie jest taki omen: za każdym razem, gdy przyjeżdżają Polacy, pogoda się gwałtownie załamuje - pisze dziennik "Izwiestija" komentując rocznicowe uroczystości w Katyniu i Smoleńsku. Rosja prasa wybija także fakt, że Bronisław Komorowski przyjechał na miejsce samochodem. Lądować na lotnisku Siewiernyj nie bał się natomiast Dmitrij Miedwiediem, choć jak donosi "Moskowskij Komsomolec" - "w scenariuszu wizyty rosyjskiego prezydenta lotu też nie było - Dmitrij Miedwiediew miał przyjechać pociągiem, jednak niemal w ostatniej chwili wsiadł do samolotu".

Ojciec siedzi, córka ma szansę zostać prezydentem

Wbrew wcześniejszym wynikom były premier Peru Pedro Pablo Kuczynski nie wszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich. Znajdzie się w nich za to córka córka byłego autokratycznego prezydenta, konserwatystka Keiko Fujimori.

Francuzi krytykują NATO

Zdaniem francuskiej dyplomacji NATO nie wypełnia swojej misji w Libii. Sojusz, według szefa francuskiego MSZ Alaina Juppe, w sposób niewystarczający chroni cywilów w Libii i powinno niszczyć więcej ciężkiej broni należącej do sił Muammara Kaddafiego atakujących Misratę.

"Premier zachowuje się, jakby to było włamanie do garażu"

- Oni zostali zdradzeni nie raz, a kilka razy. Lecąc tam, na ten samotny lot, byli pewni, że ta wizyta jest świetnie przygotowana - w ten sposób rzecznik PiS Adam Hofman na antenie TVN24 tłumaczył, co Jarosław Kaczyński miał na myśli, mówiąc że pasażerowie Tu-154 "zostali zdradzeni o świcie". Zdaniem Hofmana "premier zachowuje się jakby to był zwykły wypadek lotniczy, jakby to było włamanie do garażu na Pradze".

Znów zatrzęsła się ziemia w okolicy reaktorów Fukushimy

Drugie dziś wstrząsy wtórne o sile 6,3 w skali Richtera, które odczuwalne były w Tokio, odnotowano około godz. 14 czasu miejscowego w okolicy uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima. Do wstrząsów wtórnych doszło także rano czasu miejscowego. Pracownicy elektrowni na wszelki wypadek zostali ewakuowani. Wcześniej japońskie władze podniosły ocenę zagrożenia w elektrowni i obecnie jest ono porównywalne z sytuacją z 1986 roku w Czarnobylu.

ONZ apeluje: Powstrzymajcie rozlew krwi

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zaapelował do prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej Alassane Ouattary, by nie dopuścił do kolejnego rozlewu krwi i odwetu na zwolennikach byłego prezydenta kraju Laurenta Gbagbo. Natomiast Ouattara zaapelował w poniedziałek wieczorem w wystąpieniu telewizyjnym o spokój i zapowiedział, że Gbagbo stanie przed sądem.

"Libia może stać się nową Somalią"

Były minister spraw zagranicznych Libii Musa Muhammad Kusa zaapelował do wszystkich stron konfliktu o zapobieżenie rozpadowi Libii i przekształceniu się konfliktu w wojnę domową. "Zwracam się z prośbą do każdego, do wszystkich stron o podjęcie działań w celu uniknięcia wtrącenia Libii w wojnę domową. Doprowadziłoby to do rozlewu krwi i przekształciłoby Libię w nową Somalię" - napisał Kusa w oświadczeniu przekazanym BBC.

"Kropka nad i" 11.04.2011 r.

Poniedziałek, 11 kwietnia To krok we właściwym kierunku - tak o pomyśle utworzenia "Pomnika światła" upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim mówił w "Kropce nad i" minister kultury Bogdan Zdrojewski. Choć jak przyznał pomnik ma pewne wady - nie wiadomo, jak funkcjonowałby w zimie, co więcej, ludzie spacerujący po Krakowskim Przedmieściu deptaliby po tabliczkach z nazwiskami ofiar, które byłyby przymocowane do 96 reflektorów tworzących pomnik.

Śpiewa o spaleniu gejów, nic mu nie grozi

- Wśród pięknych kwiatów rosną te chwasty. Popularnie to pedały i lewe niewiasty. Każdy sodomita spalić się musi, wymordować ich, zarazę tę wydusić - śpiewa w swojej najnowszej piosence "Chwasty" śląski raper Bas Tajpan i w ten sposób - jak ocenia dziennik - nawołuje do nienawiści wobec mniejszości seksualnych. Nic mu nie grozi, bo w polskim prawie takiego przestępstwa nie ma.

"Ludobójstwo", czy nie?

Mord na oficerach w Katyniu Polska od lat uważa za ludobójstwo, strona rosyjska konsekwentnie nie chce nazwać tak tej zbrodni stalinowskiej. I dlatego tablica na obelisku w Smoleńsku, upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej, ze słowem ludobójstwo w treści, została usunięta. Co dokładnie oznacza termin i jaka jest jego geneza przypominają reporterzy "Polski i Świata".