Najnowsze

Najnowsze

Fotoradarowe zagłębie. Zarabiają miliony na kierowcach

Biały Bór, Człuchów i Kobylnica - to gminy, które najwięcej zarabiają na fotoradarach. Ich roczne dochody z wlepiania mandatów za przekroczenie prędkości sięgają kilku milionów złotych. - To kłusownictwo radarowe - grzmi poseł SLD Marek Wikiński.

NATO przejedzie przez Rosję

Rosja zezwoli NATO na tranzyt przez swoje terytorium pojazdów opancerzonych dla sił międzynarodowych w Afganistanie - deklarację taką złożył w czwartek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

Zielone tablice i kreda odchodzą do lamusa

Uczniowie już nie brudzą sobie rąk kredą czy flamastrami. W polskich szkołach nastała era tablic elektronicznych - interaktywnych urządzeń, połączonych z internetem i wideoprojektorem. Dzieci mówią, że nowe tablice są fajne, a nauczyciele chwalą sobie ich użyteczność. - To urządzenie może naprawdę wszystko - mówią.

Możesz zostać Darthem Vaderem

Nie lada gratka dla fanów "Gwiezdnych Wojen", a przede wszystkim dla tych, którzy polubili mrocznego Lorda Vadera. Dom aukcyjny Christie wystawił na aukcji pełny kostium tej postaci, w tym kask i maskę. To właśnie strój sprawił, że Lord Vader stał się jednym z najlepiej rozpoznawanych czarnych charakterów w historii kina.

Rosyjski minister sprawiedliwości w Polsce

Minister Sprawiedliwości Rosji odwiedzi Polskę. Aleksander Konowałow przyjął zaproszenie polskiego szefa resortu sprawiedliwości Aleksandra Konowałowa - poinformowała rzeczniczka ministerstwa Joanna Dębek.

Wyjście z domu grozi śmiercią, ale NFZ wzywa

Są nieuleczalni chorzy, często przykuci do łóżka od wielu lat i każda wizyta poza domem może skończyć się dla nich śmiercią. Jednak Narodowy Fundusz Zdrowia z uporem wzywa pacjentów z okolic Białegostoku do szpitala, aby wykonać badania potrzebne do dopełnienia formalności. Sprzeciwy rodzin chorych nie skutkują, szpitale o decyzji NFZ-tu dowiadują się w ostatniej chwili, a karetki wożą pacjentów w tę i z powrotem.

Biskup Sokołowski zdrajcą? Winna opinia publiczna

W czasie wojny powszechnie sądzono, że biskup Czesław Sokołowski (pomocniczy biskup siedlecki, a od 1940 r. administrator apostolski diecezji podlaskiej) był zdrajcą i kolaborował z Niemcami. Taką też opinię ma na ogół wśród historyków. Tymczasem współautorzy nowej popularnej historii Kościoła z czasu wojny ("W matni. Kościół w Polsce w latach II wojny światowej") twierdzą, że to opinia krzywdząca i nieprawdziwa.

Kwiatkowski słuchał nagrań Tu-154. Jest śledztwo

Krakowscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie odsłuchania czarnych skrzynek Tu-154 przez ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego. Minister w połowie października słuchał zapisów z rejestratorów lotu, jak się okazało były to nagrania z lotu prezydenckiego samolotu z 10 kwietnia tego roku. Kwiatkowski nie miał zgody na dostęp do tych nagrań. Jak zapewnia rzecznik ministerstwa sprawiedliwości, Kwiatkowski "ze spokojem podchodzi do każdej decyzji prokuratury".

Służby uziemiły rządowego tupolewa

Tu-154, choć przeszedł remont generalny, nadal nie może przewozić najważniejszych osób w państwie. Powód? Maszynę wciąż sprawdzają polskie służby specjalne - dowiedziała się TVN24.

Dali mu koniak z psychotropami?

Naukowiec Igor Sutiagin oskarżył rosyjskie władze o stosowanie wobec niego środków psychotropowych podczas przesłuchań w więzieniu. Sutiagin został skazany w Rosji za szpiegostwo, a następnie zwolniony w ramach wymiany szpiegów między Rosją a USA.

Oskarżeni o kradzież tablicy z Auschwitz przed sąd

Krakowscy prokuratorzy przesłali do sądu akt oskarżenia ws. kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z muzeum Auschwitz - poinformował w czwartek prokurator Robert Parys. Akt obejmuje ostatnich trzech z sześciu podejrzanych, w tym szweda Andersa Hoegstroema , któremu zarzuca się zlecenie kradzieży.

Pobił kobietę w ciąży. Kilka razy

Brutalne pobicie w Zielonej Górze. 36-letni mężczyzna pobił kobietę w ciąży. Okazało się, że to znajomy ciężarnej, a do podobnych aktów przemocy dochodziło już kilkakrotnie wcześniej. Sprawca przebywa w areszcie, grozi mu do 10 lat więzienia.

Jarek nie chce do PiS-u

- W życiu (...). Nie dziękuję - nie pozostawiał złudzeń, co do swojej ewentualnej partyjnej przynależności, Jarosław Kuźniar z TVN24. Prowadzącego "Poranek TVN24" do wstąpienia do Prawa i Sprawiedliwości usilnie namawiał Mariusz Kamiński. Poseł PiS był nieustępliwy.

Ludowcy zbankrutują? PSL winne państwu 18 mln zł

Trybunał Konstytucyjny nie zajmie się skargą konstytucyjną ludowców, na wyrok sądu nakazujący oddać im pieniądze za źle rozliczoną kampanię z 2001 roku. To oznacza, że PSL będzie musiało zwrócić skarbowi państwa ponad 18 mln złotych. Ludowcy twierdzą, że złożyli już zażalenie na decyzję Trybunału. Trybunał jednak dokumentu jeszcze nie dostał.

Otwierał drzwi piłą motorową

Niezwykłą desperacją wykazał się 59-letni mieszkaniec gminy Otyń (woj. lubuskie) chcąc wejść do swojego domu. Okazało się, że rodzina zamknęła przed nim drzwi. Mężczyzna wyciągnął piłę motorową i próbował przepiłować drzwi, żeby dostać się do środka. Przerażeni domownicy wezwali na pomoc policję.

Watykan "ogranicza wolność"

Po krytyce, jakiej Watykan poddał w środę chiński tzw. Kościół Patriotyczny, Chiny oskarżyły Watykan o "ograniczanie wolności" religijnej. Pekin podkreślił, że oficjalny Kościół katolicki całkowicie niezależnie wybiera swoich biskupów.

80 prostytutek na szczycie NATO

Seksualny skandal na szczycie państw NATO w Lizbonie. Jak donosi portugalska prasa, delegaci z Gruzji i Armenii urządzili w hotelu huczną imprezę. Wśród zaproszonych gości miało być 80 prostytutek.

Zbrodnia sprzed 100 mln lat

Historia z przedpotopowego kryminału. Niewielka jaszczurka odgryzła głowę ważce i odwróciła się, szykując się do ucieczki, żeby w jakiejś spokojnej kryjówce spożyć posiłek. Nie zdążyła. Kropla żywicy z pobliskiego drzewa zalała część jej ciała i zwłoki ważki. Żywica zastygła, utrwalając scenę polowania na około 100 milionów lat. O tej niezwykłej scenie donosi serwis Discovery.

"W PiS też są uśmiechnięte twarze"

Mariusz Kamiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości i były rzecznik prasowy klubu, tłumaczy powody, dla których nie dołączył do klubu poselskiego "Polska jest najważniejsza". - W PiS-ie też są uśmiechnięte twarze - to jeden z nich według gościa "Poranka TVN24".

Jedli surowe mewy, przeżyli 50 dni na oceanie

Niezwykłą odyseję przeżyła trójka nastolatków z Nowej Zelandii. Zaginęli na morzu i przez blisko dwa miesiące uznawano ich za zaginionych. Odnaleziono ich żywych - okazało się, że życie uratowały im mewy. Łapali je i zjadali na surowo.

Tequila za 3,5 mln dolarów

- Jest warta 3,5 miliona dolarów - zapewnia projektant butelki tequili, która w poniedziałek została pokazana na wystawie w Mexico City.

Dopalacze przeniosą się do automatów

Dopalacze nie znikną, ale przeniosą się do automatów. W Polsce powstaje sieć dopalaczomatów - urządzeń podobnych do tych, w których dzieci kupują gumę do żucia i zabawki. Teraz, dzięki żetonom kupionym przez internet, będzie można wyjąć z nich również nielegalne substancje. Dystrybucją maszyn zajmuje się czeska "legalnie funkcjonująca firma".

Manewry Korei i USA. "Jasna wiadomość dla Północy"

Ministerstwo spraw zagranicznych Korei Południowej oświadczyło, że wspólne wojskowe ćwiczenia ze Stanami Zjednoczonymi będą "jasnym przesłaniem" do Północy. Zaniepokojenie manewrami, których początek zaplanowano na niedzielę, wyraził sojusznik Północy - Chiny.

Pluszowemu misiowi stuknęło 108 lat

Miękki, puchaty przyjaciel dzieci obchodzi dziś swoje święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo kolejnych nowinek technicznych zdobywających serca maluchów, moda na misie nie przemija. "Czy jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś" - pisała Helena Bechlerowa.

Pościg zakończony na hydrancie

Widowiskowy pościg w Kalifornii. Policja ścigała uciekającego vanem włamywacza. Ten stracił panowanie nad autem i wylądował na hydrancie.

Discovery uziemiony

Start wahadłowca Discovery do ostatniego lotu orbitalnego na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) został odroczony co najmniej do połowy grudnia - poinformowali w przedstawiciele agencji NASA.