Najnowsze

Najnowsze

Barak Obama przyznał, że Iran uzbrojony w bombę atomową będzie "prawdziwym problemem", ale obawia się akcji militarnej. - Nie sądzimy, by wojna między Izraelem a Iranem czy opcje militarne były idealnym sposobem rozwiązania problemu - mówił na spotkaniu zorganizowanym przez telewizję CNBC.

Jak zwykle tajemnicza Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa poinformowała, że 28 września odbędzie się kongres partii, który "wyłoni najwyższe ciało przywódcze". Agencja nie podała szczegółów programu posiedzenia. Zagraniczni komentatorzy oceniają, że prawdopodobnie wybrany zostanie następca schorowanego przywódcy - Kim Dzong Ila.

Do spotkania prezydenta Izraela Szimona Peresa z prezydentem Turcji Abdullahem Gulem miało dojść w Nowym Jorku - najpierw na spotkaniu organizowanym przez Billa Clintona, potem w cztery oczy. Peres jednak odmówił. Powód? Prezydent Turcji zażądał najpierw przeprosin za atak na "Flotyllę Wolności".

We Włoszech powstał Ruch Obrony Czarnych Kotów. Jego członkowie chcą chronić zwierzęta przed skutkami przesądów, jakie są z nimi związane. Zapowiadają też walkę z maltretowaniem kotów przez satanistów i ich naśladowców.

Policja zatrzymała 102 pedofilów - zarzuty usłyszało czterech, jeden został aresztowany. Reszta czeka na kosztowne opinie biegłych - o takich wynikach przeprowadzonej 9 września akcji "Regina" informuje "Rzeczpospolita".

Rząd zapowiedział zmiany w sposobie wyliczania rent od nowego roku, w związku z tym ZUS szykuje się na prawdziwe oblężenie. Kto złoży wniosek na starych zasadach, może zyskać kilkaset złotych miesięcznie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Poniedziałek, 20 września - Ocena materiału dowodowego dostarcza podstaw do tego, że najprawdopodobniej będą stawiane zarzuty – mówił w "Kropce nad i" pełnomocnik sześciu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej mec. Rafał Rogalski. - Istnieją przesłanki, że były bardzo poważne nieprawidłowości poprzez zaniechanie, szczególnie dotyczące aspektu organizacyjnego, zarówno na etapie szkolenia, jak i przygotowywania samej wizyty – dodał.

Poniedziałek, 20 września - Ta opowieść o "zielonej wyspie", to jest dokładnie taka sama bajka, jaką oczarował nas Gierek w latach 70. – oceniał w "Rozmowie Rymanowskiego" Władysław Frasyniuk odnosząc się do wypowiedzi ekonomisty Krzysztofa Rybińskiego, który porównuje Donalda Tuska właśnie do I sekretarza KC PZPR. Ze stwierdzeniem, że Tusk, to nowy Gierek zupełnie nie zgadzał się Andrzej Halicki z PO - na dowód przypomniał, że rząd PO obniża deficyt budżetowy.

Ponad sto osób odniosło obrażenia po tym jak podczas wyścigów samochodowych w Brazylii doszło do zawalenia się trybuny.

Po ujawnieniu przypadków molestowania w belgijskim kościele, rozgorzała dyskusja na temat celibatu księży. Niektórzy z belgijskich biskupów poddali w wątpliwość utrzymanie zakazu małżeństw księży.

W życiu oddałem dwa skoki. Jeden do zbyt płytkiej wody, drugi ze spadochronem - pisze na Kontakt 24 Marc. Ten pierwszy skończył się paraliżem i wózkiem inwalidzkim. Kolejny - wspaniałą przygodą i przełamaniem bariery własnej słabości

Od października liczba ośrodków dla uchodźców w Polsce ma zmniejszyć się z 18 do 13. Dotąd nie wiadomo, gdzie trafią osoby z likwidowanych placówek, bo przedłuża się procedura związana z przetargiem na organizację ośrodków.

Sparaliżowane różnicą poglądów w kwestiach finansowych rozmowy o reformie kraju i stworzeniu nowej koalicji rządzącej w Belgii będą jednak kontynuowane. W poniedziałek zdecydowali o tym przywódcy głównych, skłóconych ugrupowań belgijskiej sceny politycznej.

Europarlamentarzystka Eva Joly jest najzabawniejsza. We Francji rozdano nagrody dla polityków za śmieszne wypowiedzi. Joly zwyciężyła, bo powiedziała o obecnym szefie MSW: "Znam dobrze Dominique'a Strauss-Kahna - przesłuchiwałam go". Zabłysł też polityk z Langwedocji-Roussillon.

Znalezienie miejsca w domu pomocy dla osoby upośledzonej intelektualnie graniczy z cudem. Dlatego rodzice ze stowarzyszenia Razem z Bielska-Białej postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Sami budują dom pomocy społecznej dla swoich dzieci.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przyjęła propozycję władz białoruskich i wyśle dwóch ekspertów do zbadania śmierci dziennikarza Aleha Biebenina - poinformowała w poniedziałek agencja Biełapan. Opozycyjny reporter został znaleziony martwy niedaleko Mińska na początku września.

Poniedziałek, 20 września Znalezienie miejsca w domu pomocy dla osoby upośledzonej intelektualnie graniczy z cudem. Dlatego rodzice ze stowarzyszenia Razem z Bielska-Białej postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Sami budują dom pomocy społecznej dla swoich dzieci.

Na stronę internetową ukraińskiego prezydenta powrócił rozdział o Wielkim Głodzie początku lat 30. minionego wieku. Informacja ta zniknęła tuż po zaprzysiężeniu nowego szefa państwa. Według ukraińskich komentatorów, ruch ten oznacza, że określany mianem prorosyjskiego Wiktor Janukowycz coraz pewniej czuje się na swym stanowisku.

Rosyjska prokuratura generalna skierowała do Polski wniosek o wydanie Ahmeda Zakajewa. W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek polskiej prokuratury o tymczasowe aresztowanie premiera emigracyjnego rządu Czeczenii, a on sam w niedzielę wieczorem wyjechał do Londynu

Niemiecka policja ujawniła tożsamość autorki niedzielnej strzelaniny w Loerrach w Badenii-Wirtembergii w Niemczech. To 41-letnia prawniczka Sabrina R. W szpitalu, w którym otworzyła ogień, kobieta sześć lat wcześniej poroniła - poinformowała w poniedziałek prokuratura i policja.