Najnowsze

Najnowsze

- Powołanie zespołu Macierewicza i mówienie o katastrofie to nie wynik analiz sondażowych, tylko potrzeba rozwiązania sprawy bolesnej dla Polski - tak inicjatywy posłów PiS broniła w TVN24 Beata Szydło, świeżo mianowana wiceprezes PiS. Natomiast zdaniem Jerzego Fedorowicza z PO, politycy wcale nie powinni wypowiadać się na temat katastrofy, tylko poczekać na wyniki śledztwa.

W sobotę były prezydent Kuby Fidel Castro po raz kolejny pojawił się publicznie w ciągu ostatnich tygodni. W mieście Artemisa wziął udział w uroczystościach ku czci ofiar nieudanego ataku na koszary Moncada 26 lipca 1953 roku.

Niedźwiedź wszedł do samochodu, zatrąbił i przesunął lewar automatycznej skrzyni biegów, po czym auto stoczyło się po podjeździe i wylądowało w krzakach - donosi portal Yahoo News, cytując AP.

- Szykuje się wojna i Boliwia, wraz z innymi państwami Unii Narodów Południowoamerykańskich,(UNASUR) nie powinna pozwolić na wybuch wojny między bratnimi krajami - ogłosił prezydent Evo Morales i wezwał przywódców Ameryki Łacińskiej do współpracy w kwestii rozwiązania konfliktu między Kolumbią a Wenezuelą.

Rośnie liczba ofiar na Love Parade w Duisburgu w zachodnich Niemczech. W nocy z soboty na niedzielę policja poinformowała, że zmarło już 19 osób, a 342 zostały ranne. 16 osób zginęło na miejscu, kolejne w szpitalu. "Bałem się, że umrę" - opowiadają świadkowie.

Kongijscy rebelianci zaatakowali w sobotę samolot firmy Goma Express i porwali jednego z pilotów w prowincji Północne Kiwu na wschodzie kraju. Drugiemu udało się uciec samolotem.

Po dwóch dniach przeszukiwania masowego grobu w pobliżu miasta Moneterrey w Meksyku odnaleziono szczątki 51 ciał. Prokurator generalny stanu Nuevo Leon poinformował, że wśród zabitych jest 48 mężczyzn i 3 kobiety.

Brytyjska monarchia coraz mocniej wbija się w cyberprzestrzeń. Ostatnim internetowym krokiem rodziny królewskiej jest założenie profilu w fotograficznym serwisie Flickr.

W "Faktach po Faktach" komentarze po słowach Antoniego Macierewicza - potwierdzonych przez Jarosława Kaczyńskiego - nazywającego katastrofę smoleńską "zbrodnią". Roman Giertych i Andrzej Czuma są zgodni: takie wypowiedzi to "kompromitacja" i "desperacja". - PiS adresuje te słowa do ludzi kochających spiskowe teorie - zauważył były minister sprawiedliwości.

Ewa Komorowska, żona śp. Stanisława Komorowskiego, wiceszefa MON, nie zamierza pojawić się na posiedzeniu zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy. - Dla mnie to kalkulacja - stwierdziła w "Faktach po Faktach" i dodała: - Kiedy wypowiadają się posłowie PiS-u, po mnie jakby przejeżdżał walec.

24 lipca to najgorętszy dzień miesiąca w ciągu 130-letniej historii obserwacji meteorologicznych - poinformowali moskiewscy synoptycy. Temperatury przewyższają normy o 8-10 stopni. W najbliższych dniach mają paść kolejne rekordy.

Bez mostów, ulic i ludzi - tylko szara pustynia usiana gruzami. Warszawę sprzed 65 lat pokazuje animacja 3D, przygotowana przez studio Platige Image. Będzie ją można zobaczyć 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego. TVN Warszawa jako pierwsza prezentuje fragmenty filmu.

Policjanci obchodzą w sobotę swoje święto. Przy tej okazji szef MSWiA Jerzy Miller przedstawił program modernizacji służb mundurowych i zapewnił, że "nikt nie planuje dalszych oszczędności w strukturach policji".

Ujeżdżał już konia, łowił ryby i polował na tygrysy, ale w takiej roli jeszcze go nie widzieliśmy. Premier Rosji Wladimir Putin dosiadł stalowego rumaka i pojawił się w sobotę na XIV międzynarodowym pokazie motocyklowym w Sewastopolu na Ukrainie.

Prawo i Sprawiedliwość ma nowe władze. Wiceprezesami partii zostali Adam Lipiński, Zbigniew Ziobro i Beata Szydło. Na szefa klubu PiS został rekomendowany Mariusz Błaszczak, a na wicemarszałka Sejmu - Marek Kuchciński. Żadnej ważnej funkcji nie objęła szefowa prezydenckiej kampanii Jarosława Kaczyńsiego, Joanna Kluzik-Rostkowska.

Sobota deszczowa prawie w całym kraju. Zdjęcia zalanych ulic, piwnic i torowisk przesyłają na platformę Kontakt TVN24 internauci z Wielkopolski, Podkarpacia i Opolszczyzny. Gwałtowne nawałnice uszkodziły kilka domów i powaliły kilkanaście drzew. Według prognoz, pochmurno i deszczowo będzie także w niedzielę.

Dwaj amerykańscy żołnierze zostali schwytani przez w Afganistanie - podali w sobotę talibowie. Zdaniem ich rzecznika w sumie porwano trzech żołnierzy, ale jeden zginął. Amerykanie wyznaczyli już nagrodę w wysokości 20 tys. dolarów za uwolnienie swoich ludzi. Także w sobotę, w dwóch niezależnych incydentach, Amerykanie stracili pięciu żołnierzy.

Jarosław Kaczyński zgodził się z wypowiedzią Antoniego Macierewicza, który nazwał katastrofę smoleńską zbrodnią. Jak wytłumaczył prezes PiS, chodzi mu o zbrodnię nie w prawnym, ale "w potocznym tego słowa znaczeniu, kiedy doszło do wydarzenia nagannego".

Kolejny polsko-romski konflikt w Limanowej. Na jednym z osiedli zebrało się kilkudziesięciu wzburzonych mieszkańców obu nacji. Niezbędna była interwencja policji. Po około czterech godzinach ludzie rozeszli się do domów.

196 obrazów i 19 rzeźb na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych, poza tym sala multimedialna i dotykowe ekrany - z tego wszystkiego już od 3 września będą mogli korzystać zwiedzający Kraków. Po czterech latach zakończyła się modernizacja Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach.