Najnowsze

Najnowsze

Amerykański bombowiec B-1 zapalił się po lądowaniu w wojskowej bazie lotniczej w Katarze. Wszyscy czterej członkowie załogi uratowali się.

- Nie mam nic do ukrycia, wszystko zeznałem. Jeżeli cokolwiek jest, to użyto wszystkich sił przeciw Samoobronie i mnie. Co to za służby specjalne, które nie potrafią pokonać jednego Leppera! Tak szef Samoobrony skomentował piątkową publikację "Dziennika", który napisał, że mimo działań CBA, prokuratorów i ABW, nie udało się udowodnić korupcji w Ministerstwie Rolnictwa.

Szef MON Bogdan Klich ujawnił całość raportu ws. katastrofy CASY. Można w nim m.in. przeczytać, że "na 9 sekund przed zderzeniem samolotu z ziemią załoga (...) spojrzała poza kabinę samolotu, skupiając swoją uwagę wyłącznie na poszukiwaniu świateł podejścia i drogi startowej". W tym czasie nikt nie obserwował położenia wskaźników w samolocie. Załoga "do końca nie była świadoma położenia samolotu w przestrzeni" - czytamy w raporcie

- Andrzej Lepper padł ofiarą prowokacji politycznej, która przypomina czasy i metody ubeckie - grzmiał w "Magazynie 24 Godziny" Mateusz Piskorski z Samoobrony, komentując tzw. aferę gruntową. - Gdyby Jarosław Kaczyński nie kierował się zasadami, to nadal byśmy rządzili - odpowiadał Adam Hofman z PiS.

Premier Donald Tusk i szef rządu Kanady Stephen Harper spotkali się w piątek wieczorem w Gdańsku. Na spotkaniu "w cztery oczy" premier Polski podziękował Harperowi "za osobiste zaangażowanie w likwidację obowiązku wizowego dla polskich obywateli przybywających do Kanady".

- Nie mam żalu do nikogo o rozpad LiD-u - powiedział w TVN24 ojciec chrzestny lewicowej koalicji. - Tylko czuję się jak ojciec, którego dziecko dojrzało i wybrało własną drogę - dodał. Były prezydent wrócił niedawno z wyprawy na Antarktydę, gdzie obserwował konserwatywne zwyczaje pingwinów.

- Bronię swoich pilotów, byli wyszkoleni, byli wspaniałymi fachowcami, wykonali wiele godzin lotów na tym samolocie - tak o pilotach sterujących samolotem CASA, który uległ katastrofie w Mirosławcu, mówił w TVN24 ich były dowódca, zdymisjonowany w piątek, płk Leszek Leśniak. - Dziś posadziłbym tych samych pilotów za sterami - dodał.

- Orzechowski próbuje wrócić do realnej polityki i dlatego, mówiąc marketingowo, chwycił się kupy. A to dosyć ryzykowny zabieg - w ten sposób Kuba Wojewódzki skomentował doniesienie do prokuratury w sprawie jego programu, które złożył polityk LPR Mirosław Orzechowski.

Szanowni Państwo! Oto niesamowita propozycja. Zapraszam do udziału w próbie nowego programu TVN24 „Publiczna.TV”. Tak, to ten zapowiadany wcześniej interaktywny talk-show. Będziemy rozmawiać poza anteną - ale na żywo, jakby to był zupełnie normalny program. Omówimy cztery najciekawsze (według mnie) wydarzenia tygodnia, oto one:

Start nowego sezonu wyścigów konnych na Służewcu zagrożony. Powód? Minister Skarbu nie chce podpisać umowy z ubiegłorocznym organizatorem imprezy czyli Totolotkiem. Wolałby, aby zajął się tym państwowy Totalizator Sportowy, a ten nie ma pozwolenia na prowadzenie zakładów wyścigów konnych. Sezon wyścigów na Służewcu rozpoczyna się pod koniec kwietnia.

Karambol na drodze krajowej nr 20. Około godziny 15 cysterna wypełniona 20 tonami tłuszczu zwierzęcego stoczyła się z drogi. Kierowcy pojazdu nic się nie stało. O zdarzeniu portal tvn24.pl poinformował nasz internauta dzięki Kontaktowi TVN24.

- Ujawniam raport z ciężkim sercem, to pierwszy taki przypadek w historii - tak o publikacji całości raportu dotyczącego katastrofy samolotu CASA mówił w TVN24 szef MON Bogdan Klich. Decyzję swoją uzasadnił potrzebą przejrzystości co do przyczyn tej "katastrofy stulecia w polskim lotnictwie".

W blasku i chwale abp Stanisław Wielgus odebrał nagrodę Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego za "wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego". Duchowny obwiniany o współpracę z SB został przywitany na sali gromkimi brawami, a wręczający nagrodę ks. prof. Stanisław Janeczek nazwał go "intelektualistą mającym olbrzymi autorytet moralny".

Rosyjska marynarka wojenna ujawniła, że planuje zamówienie 5-6 lotniskowców. Dowódca floty admirał Władymir Wysocki poinformował o tym w piątek na konferencji prasowej. Wiadomości o wzmożonych zbrojeniach rosyjskich pojawiły się w dniu zakończenia bukaresztańskiego szczytu NATO.

Pięć osób zostało zdymisjonowanych w związku z katastrofą CASY - powiedział szef MON Bogdan Klich. Minister dodał, że jeszcze w piątek poznamy treść całego raportu o przyczynach tragedii wojskowego samolotu.

Niebawem w internecie powinny być dostępne biogramy z Polskiego Słownika Biograficznego. W projekt zaangażowała się TVP. Jednak po trzecim haśle zapał Telewizji Publicznej wygasł. - Nie mają honoru nawet zerwać umowy - mówił tvn24.pl rozgoryczony redaktor naczelny Słownika prof. Andrzej Romanowski.

O sąsiedzkich stosunkach raczej już nie można mówić. Po ostatnim pobiciu młodego Polaka, mieszkańcy Rudzienka koło Otwocka na sąsiadów Czeczenów patrzą inaczej. Czy błąd jednego człowieka może zmienić życie wszystkich mieszkańców tej miejscowości?

- Nie przyszło nam do głowy, że to co my mówimy, ten program, oglądają dwie osoby, które są w apartamencie papieża, czyli papież i biskup Stanisław (Dziwisz-red.) - tak o relacji z ostatnich chwil życia papieża mówił na antenie TVP Info Piotr Kraśko. Według telewizyjnego prezentera, papież na łożu śmierci oglądał jego telewizyjną relację.

Pięcioro Polaków przesłuchuje policja w Limerick (zachodnia Irlandia) w związku ze znalezieniem konopi indyjskich o wartości ocenianej na 180 tys. euro w ich samochodzie - poinformował rzecznik posterunku policyjnego przy Henry Street w Limerick.

Ruszyła budowa nowej ambasady brytyjskiej w Warszawie. Budynek ma stanąć przy ulicy Kawalerii, w okolicach stadionu warszawskiej Legii. Nowa ambasada będzie trzykondygnacyjnym obiektem o kształcie prostopadłościanu. Całość ma być otoczona szklaną fasadą. Siedziba została zaprojektowana przez angielskie biuro Tony Fretton Architects. Budynek nowej ambasady ma zostać oddany do użytku latem 2009 roku.