Najnowsze

Najnowsze

Nepalczycy wypuścili dwóch Polaków zatrzymanych przez służby ochraniające lotnisko Lukla. W uwolnieniu pomogła interwencja konsula honorowego w Katmandu.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 44-letniego mieszkańca Zwolenia (woj. mazowieckie) i jego 83-letniej matki - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

W Watykanie trwa całodniowe spotkanie Benedykta XVI z ok. 150 kardynałami z całego świata. Jednym z tematów narady jest skandal pedofilski w Kościele. W sobotę w Watykanie odbędzie się konsystorz, podczas którego insygnia kardynalskie otrzyma 24 mianowanych przez papieża purpuratów, w tym metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

Wniosek o likwidację Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze, gdzie doszło w zeszłym tygodniu do gwałtu i buntu podopiecznych, podpisał w piątek małopolski kurator oświaty. Pismo zostało wysłane do starosty brzeskiego - poinformowała rzeczniczka małopolskiego kuratorium Aleksandra Nowak. O zamknięciu ośrodka informowały Fakty TVN w czwartek.

Wiedeński sąd chce przesłuchać prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Ma to związek ze sprawą zabójstwa czeczeńskie dysydenta Umara Israiłowa, zamordowanego w austriackiej stolicy w 2009 roku. Austriacka policja podejrzewa, że to Kadyrow zlecił zamach.

Rozpoczynający się w piątek po południu szczyt NATO w Lizbonie może być kamieniem milowym dla rozwoju Sojuszu oraz jego stosunków z Rosją - oceniła Angela Merkel. Niemiecka kanclerz opowiedziała się za możliwie najszerszym objęciem Rosji wspólnym systemem obrony antyrakietowej.

- Staramy się precyzyjnie rozgraniczać obowiązki i prowadzenie kampanii samorządowej - stwierdził Donald Tusk, komentując zarzuty SLD, iż przedstawiciele PO wykorzystują fundusze państwowe na prowadzenie kampanii. Premier zadeklarował również, że rząd będzie współpracował po wyborach z wszystkimi samorządowcami, niezależnie od ich przynależności partyjnej.

Czwartkową debatę głównych kandydatów na prezydenta Warszawy wygrała Hanna Gronkiewicz-Waltz - tak uważa ponad połowa internautów portalu tvn24.pl. Drugie miejsce zajął Czesław Bielecki, trzecie - choć przy niewielkiej różnicy głosów - Wojciech Olejniczak.

Polscy prokuratorzy nie będą mogli uznać za dowód w śledztwie pierwszych zeznań kontrolerów ze smoleńskiego lotniska. Ich "niedopuszczalność" stwierdziła strona rosyjska. - To stanowisko jest wiążące dla polskiego śledztwa - poinformował Wojskowy Prokurator Okręgowy płk Ireneusz Szeląg. Polscy śledczy nie rezygnują jednak z chęci ponownego przesłuchania pracowników lotniska w Smoleńsku. - Ta okoliczność utwierdza nas w tym przekonaniu - zaznaczył prokurator.

W sprawie uwolnienia francuskich zakładników porwanych dwa miesiące temu w Nigrze, Paryż powinien negocjować bezpośrednio z Osamą bin-Ladenem - zażądał północnoafrykański odłam Al-Kaidy. O sprawie piszą francuskie media, które relacjonują nowe nagranie telewizji Al-Dżazira.

W podejrzanej walizce, którą przechwycono w środę na lotnisku w Namibii znajdowała się atrapa bomby - poinformował niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

Nowa koncepcja określa nowe zagrożenia, przeciwko którymi musimy się wspólnie bronić - wyjaśnił prezydent Stanów Zjednoczonych Barachk Obama w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika "El Pais". Jako nowe zagrożenia wymienił terroryzm, działalność przestępczą w cyberprzestrzeni i rozprzestrzenianie broni masowego rażenia. Obama obiecał też, że podczas rozpoczynającego się dzisiaj szczytu NATO w Lizbonie nie zapomni o Afganistanie.

Partyjni liderzy kończą kampanię samorządową. - Jeżeli PiS nie będzie w dużych miastach odpowiednio reprezentowane, nie będzie kontroli i władze miejskie będą mogły robić, co chcą - ostrzegał Jarosław Kaczyński ostatniego dnia kampanii samorządowej. Z kolei lider PSL, na konferencji podsumowującej kampanię ludowców, przekonywał, że samorządowcy z PSL robią to co trzeba oraz robią dobry klimat i dobre warunki do mieszkania". Lider SLD Grzegorz Napieralski skoncentrował się natomiast na przeciwstawieniu merytorycznej, odważnej i otwartej na ludzi lewicy, kłótliwym i agresywnym PiS oraz PO.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podczas rozpoczynającego się dzisiaj szczytu NATO w Lizbonie ma przedstawić propozycję współpracy Moskwy z Sojuszem Północnoatlantyckim, m.in. w sferze obrony przeciwrakietowej. Doradca prezydenta Siergiej Prichodźko wyraził nadzieję, że tegoroczny szczyt "otworzy nowy etap w stosunkach między Rosją a NATO".

Był juz rycerz, super radny, sprzątaczka i pluszowy pies. Teraz czas na jasnowidzkę. - Miałam wizję, że wędruję korytarzami Ratusza – powiedziała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Dorota Haładyn, z zawodu wróżka, obecnie kandydatka do Rady Miasta w Zielonej Górze.

Nawet 36 górników mogło zostać uwięzionych pod ziemią po eksplozji w kopalni węgla kamiennego w Nowej Zelandii - poinformowała policja. Akcję ratunkową opóźnia obawa przed kolejną eksplozją. Wcześniej informowano o poszukiwaniach 27 zaginionych.

Z zazdrości zainstalował swojej dziewczynie program szpiegujący w telefonie, przesyłający na jego numer każdego sms-a, którego otrzymywała. Gdy sprawa wyszła na jaw, 35-latek stracił dziewczynę. Grożą mu też dwa lata więzienia.

- W polityce czasami jest tak, jak w szkole - nieobecni nie mają racji - skomentował prezydent Bronisław Komorowski list otwarty w sprawie szczytu NATO w Lizbonie, jaki do premiera Donalda Tuska wystosował Jarosław Kaczyński. W liście tym prezes PiS zawarł postulaty, które powinny być zrealizowane podczas tegorocznych obrad Sojuszu.

No dobrze. Czas spojrzeć prawdzie w oczy. To koniec. Po ponad trzech latach ostatecznie straciłem parę do blogowania, nie ma co podtrzymywać fikcji. Więcej wpisów nie będzie. Wszystkim PT Czytelnikom serdecznie dziękuję za wszystkie uwagi i komentarze.

Koniec kampanii wyborczej zbliża się wielkimi krokami - po północy zapadnie cisza wyborcza i kandydaci nie będą mogli agitować mieszkańców swoich wsi, miast, powiatów i województw. Reporterzy 24 od kilku tygodni zasypywali serwis Kontakt 24 relacjami z przebiegu kampanii. To dzięki nim cała Polska zobaczyła m.in. Dawida Ch. przed kamerą mówiącego "Ja pie... nie wiem...", Sarę May w bikini czy Ryszarda Grobelnego serwującego rogale marcińskie.