Najnowsze

Najnowsze

Do szpitala w Gorlicach trafiła nieprzytomna 15-letnia dziewczyna. Badanie wykazało, że miała we krwi ponad pięć promili alkoholu.

Palestynka oskarżyła w poniedziałek izraelskich żołnierzy o spalenie dwóch egzemplarzy Koranu podczas aresztowania jej męża w miejscowości Dżajus na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Haiti w dalszym ciągu liczy ofiary epidemii cholery, jednak z regionu napływają dobre informacje. Liczba zarejestrowanych zgonów w środę była o wiele mniejsza niż w poprzednich dniach.

33 górników, którzy przed ponad dwa miesiące byli uwięzieni ponad 600 metrów pod ziemią w chilijskiej kopalni, zostali przyjęci w poniedziałek przez prezydenta Sebastiana Pinerę.

Władimir Putin powinien dożywotnio zostać prezydentem Rosji, tak uważa czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow. Jak na razie rosyjski premier nie zdradził czy będzie ubiegał się o ponowny wybór w 2012 roku.

W Warszawie zmarł Andrzej Konic - reżyser popularnych seriali telewizyjnych "Stawka większa niż życie" i "Czarne chmury". Konic tworzył także filmy fabularne i spektakle Teatru Telewizji. Miał 84 lata.

Poważnego uszkodzenia mózgu doznał 37-letni sparaliżowany mężczyzna po tym, jak pielęgniarka przez przypadek odłączyła go od respiratora. Wydarzenie zostało nagrane przez zamontowaną w pokoju kamerę.

Europoseł PiS Zbigniew Ziobro złożył pozew przeciwko Ryszardowi Kaliszowi (SLD). Powód? Kalisz pytał Ziobrę podczas przesłuchania przed komisją badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy, dlaczego ten kłamał w wystąpieniu przed Sejmem. - To co robi Zbigniew Ziobro jest żałosne - odpowiada poseł SLD.

Poniedziałek, 25 październikaKiedy uzbrojeni po zęby policjanci weszli do krakowskiego mieszkania państwa Urbańskich, ci przerażeni tłumaczyli, że to fatalna pomyłka. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i wyszli bez słowa. Mniej szczęścia w podobnej sytuacji miał pan Tadeusz - właściciel wiatrówki, podczas gdy zdaniem policji, w jego mieszkaniu miał być "arsenał broni". Policja twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

Kiedy uzbrojeni po zęby policjanci weszli do krakowskiego mieszkania państwa Urbańskich, ci przerażeni tłumaczyli, że to fatalna pomyłka. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i wyszli bez słowa. Mniej szczęścia w podobnej sytuacji miał pan Tadeusz - właściciel wiatrówki, podczas gdy zdaniem policji, w jego mieszkaniu miał być "arsenał broni". Policja twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

Wiadomo, kto umieścił na jednym z forów internetowych wpis mówiący, że lokalna konwencja PO w Krośnie Odrzańskim będzie okazją by "pozbyć się" Stefana Niesiołowskiego i innych polityków partii. Jego autorem jest ojciec radnego PO Adama Przybysza. Wpis stał się przyczynkiem do przydzielenia Niesiołowskiemu ochrony BOR.

Indonezyjskie władze zniosły ostrzeżenie o tsunami, wystosowane po trzęsieniu ziemi do jakiego doszło w poniedziałek na Sumatrze. Według amerykańskich władz sejsmologicznych trzęsienie ziemi miało siłę 7,5 stopni w skali Richtera.

Prokuratura w Olecku (warmińsko-mazurskie) bada, czy Franciszek A., były policjant i ojciec żołnierza służącego w Afganistanie nakłaniał inkasenta z zakładu energetycznego do udziału w zamachu na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Franciszek A. zaprzecza doniesieniu inkasenta, tłumacząc, że jest ono wynikiem sprzeczki.

Były ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko może stać się jednym z głównych podejrzanych w prowadzonym przez Prokuraturę Generalną Ukrainy śledztwie dotyczącym dostaw broni do Gruzji - napisała w poniedziałek na swoich stronach internetowych kijowska gazeta "Deń".

Łódzka prokuratura apelacyjna, badająca sprawę śmierci gen. Marka Papały, uzyskała wreszcie większość materiału porównawczego 20 osób, które mogą być zamieszane w śmierć b. szefa policji. Przez 12 lat nie sprawdzono, czy jeden ze śladów krwi znalezionych w pobliżu miejsca zabójstwa może należeć do któregoś z gangsterów podejrzewanych o dokonanie zbrodni.

Pęknięta szyba w kabinie pilotów była powodem przymusowego lądowania samolotu na warszawskim Lotnisku Fryderyka Chopina. Chwilę wcześniej maszyna linii Swiss wystartowała z Okęcia w lot do Zurychu.

23-letni Omar Khadr, najmłodszy więzień Guantanamo, przyznał się przed sądem wojskowym do zarzucanych mu czynów, które miał popełnić w Afganistanie. Pochodzący z Kanady mężczyzna jest oskarżany o morderstwa, spiskowanie i popieranie terroryzmu.

Polacy największym zaufaniem wśród polityków darzą przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, tuż za nim plasuje się prezydent Bronisław Komorowski, na trzecim miejscu premier Donald Tusk - wynika z sondażu CBOS. Po przeciwnej stronie - wśród polityków wzbudzających największa nieufność - niezmiennie na czele znajdują się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i były poseł PO Janusz Palikot.

Przed sądem w San Sebastian na północy Hiszpanii stanęło 15 funkcjonariuszy zmilitaryzowanej Guardia Civil. Są oskarżeni o torturowanie dwóch członków baskijskiej organizacji separatystycznej ETA.

Jeden z włoskich nadmorskich kurortów planuje zakazać noszenia... spódniczek w wersji mini. Burmistrz miasta ma nadzieję, że takie działanie pomoże zachować odpowiedni poziom przyzwoitości w sferze publicznej.