Najnowsze

Najnowsze

Emir Kuwejtu Sabah al-Ahmad al-Dżabir as-Sabah rozwiązał w środę jednoizbowy parlament - Zgromadzenie Narodowe - poinformowała w środę telewizja Al-Dżazira. Wybory parlamentarne odbędą się prawdopodobnie w maju.

Trzy tygodnie po tragicznym wypadku, dziennikarz Maciej Zientarski nadal jest nieprzytomny. - Nic się nie zmieniło w stanie jego zdrowia Cały czas jest w śpiączce farmakologicznej i wszyscy czekamy aż się wybudzi - mówi portalowi tvn24.pl dr Andrzej Chmura, który się nim opiekuje

Agent musi umieć nawiązać znajomość i podtrzymać atmosferę wzajemnego zaufania. Kiedy informacja jest ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, granice nie istnieją. Związki emocjonalne z agentem są jednak niedopuszczalne - stwierdził w TVN24 były wiceszef UOP Piotr Niemczyk.

Marszałek Senatu i wicemarszałek Sejmu deklarują, że zaproszą Dalajlamę do polskiego parlamentu. Chęć spotkania się się z duchowym przywódcą Tybetańczyków wyraziła już Kancelaria Prezydenta i premier Donald Tusk.

Niemiecki "Widoczny Znak przeciwko Ucieczkom i Wypędzeniom" powstanie. Rząd Angeli Merkel przyjął jego projekt a szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach uznała we wtorek, że to "mądre i właściwe" postępowanie.

- Nieustannie podejmowane są wysiłki na rzecz długoterminowego porozumienia z radykalnym Hamasem, mimo trwającego ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy i ataków odwetowych Izraela - przekonują przedstawiciele izraelskiego resortu obrony.

Propozycje PiS i prezydenta ws. ustawy o ratyfikacji Traktatu są nacechowane złą wolą i wyznaczają w Polsce nową barykadę polityczną - ocenił premier Donald Tusk, w radiu Tok FM. Dodał, że jeśli konieczne będzie referendum, to zostanie ono rozłożone na dwa dni.

Lech Kaczyński walczy z rządem w imieniu brata i w tym celu używa niemieckiego straszaka - tak niemiecka prasa komentuje poniedziałkowe orędzie polskiego prezydenta. Belgowie piszą o "lękach PiS".

Krakowski magistrat uczy urzędników… języka polskiego. – My naprawdę wiemy, jak pisać do petentów w sposób zrozumiały. Musimy się tylko oduczyć nieczytelnego urzędolenia – mówi portalowi tvn24.pl inicjator szkoleń, Witold Krupiarz, dyrektor jednego z wydziałów.

Główną atrakcją jednej z galerii handlowych na portugalskiej Maderze są... toalety. Roznegliżowane manekiny pań i seksowne panów umilają tam chwile zabieganym klientom.

- Jako obywatelka, pielęgniarka i pacjentka mam wiele obaw. Podczas „Białego Szczytu” nie przedstawiono rozwiązań ani bieżącej sytuacji, ani długofalowej polityki – podsumowała w TVN24 Dorota Gardias, szefowa OZZPiP.

Lech Kaczyński musi ratyfikować Traktat Lizboński, gdyż tylko takie rozwiązanie wynika z konstytucji - powiedział w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Krytykując przy tej okazji orędzie głowy państwa: - Było jak z tabloidu.

Coraz częściej chrześcijanie w Europie są dyskryminowani - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" bp Tadeusz Pieronek. Wskazuje przy tym na małżeństwo, któremu odmówiono adopcji, bo z przyczyn światopoglądowych nie akceptują zachowań homoseksualnych.

Rodzice zaginionej Madeleine McCann wygrali proces o zniesławienie z dwiema gazetami, które zasugerowały, że byli oni zamieszani w zniknięcie ich córki. Gazety, co wyjątkowo rzadkie w takich przypadkach, zamieściły przeprosiny na pierwszych stronach.

Od lutego poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 7 punktów i wynosi 53 procent - wynika z sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej". Gdyby wybory odbyły się teraz, oprócz PO w parlamencie znalazłoby się tylko Prawo i Sprawiedliwość z 18-proc. poparciem.

365 dni temu w południe w świat "poszły" pierwsze informacje z portalu tvn24.pl. Strona www przeniosła newsy popularnej stacji telewizyjnej, i nie tylko, do sieci. Rozpoczęte rok temu szaleństwo trwa do dziś.

8 mln widzów oglądało w poniedziałkowy wieczór orędzie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak się dowiedział "Dziennik", "Wiadomości" wydłużono do ponad 29 minut, aby dopasować ramówki TVP 1 i 2 i zmieścić emisje orędzia przed serialem "M jak miłość".

Tata lew, mama tygrisica. Trzymiesięczny Lygrys, bo tak określa się nietypową krzyżówkę, zamieszkał na jednym z osiedli rosyjskiego Jekatierinburga.

Do rozpoczęcia mistrzostw europy w piłce nożnej pozostało jeszcze trochę czasu, ale szwajcarscy cukiernicy już rozpoczęli przygotowania do turnieju. Z najlepszej na świecie mlecznej czekolady powstały... maskotki Euro, piłka nożna, a nawet but piłkarski.