Najnowsze

Najnowsze

Kanadyjska agencja ds. transportu nakazała w minionym tygodniu liniom Air Canada wydzielenie strefy bez orzechów w samolotach. Powodem decyzji są skargi dwóch kobiet, które uznały, że linie nie funkcjonują wystarczająco, aby ułatwić podróż osobom uczulonym na te owoce.

Takie zdjęcia to prawdziwe unikaty. Satelita NASA uchwycił w swoim obiektywie przejście Księżyca w nowiu przed tarczą Słońca. Fotografie niezwykłego zaćmienia właśnie opublikowała NASA.

Były reprezentant polski Merek Citko może wrócić na boiska Ekstraklasy. Choć ostatni mecz rozegrał przed trzema laty i to w drugiej lidze, nie zamierza kończyć kariery i w pocie czoła trenuje z pierwszym zespołem Polonii Warszawa.

Lot w Kosmos to marzenie wielu, którzy mają fantazję (i grube portfele). A spełnienie tych marzeń jest coraz bliżej - wczoraj otwarto pierwsze na świecie lotnisko dla komercyjnych wahadłowców. Jeśli więc ktoś ma zbędne dwieście tysięcy dolarów, lepiej niech rezerwuje sobie miejsce.

Koran nakazuje narzucanie religii siłą, mieczem - powiedział libański katolicki biskup obrządku syryjskiego podczas trwającego w Watykanie Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu. W sobotę uczestnicy synodu ogłoszą wspólną deklarację końcową obrad, które poświęcone są między innymi sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej i konfliktowi izraelsko- palestyńskiemu.

Amerykańska koszykarka zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. Keila B., skrzydłowa zespołu Cukierki Odra Brzeg z polskiej ekstraklasy, wpadła w ręce policjantów podczas rutynowej kontroli samochodu. Jak się okazało, miała ponad półtora promila alkoholu we krwi.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Agencja Bezpieczeństwa, Biuro Ochrony Rządu i Komenda Główna Policji podpisały w piątek porozumienie w sprawie szkolenia polityków. Będą ich uczyć jak rozpoznawać zagrożenia i bronić się przed nimi. Powód? Koszty ochrony.

O godz. 11 w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski spotka się z Krajową Radą Radiofonii i telewizji i organizacjami dziennikarskimi. To dalszy ciąg cyklu rozmów w sprawie obniżenia poziomu agresji w życiu politycznym w związku z wtorkowym zabójstwem w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości.

Wybitny polski socjolog, filozof i eseista Zygmunt Bauman odebrał w Oviedo w północnej Hiszpanii prestiżową nagrodę Księcia Asturii w dziedzinie komunikacji i nauk humanistycznych, zwaną też "hiszpańskim Noblem". Został nagrodzony za "stworzenie koncepcji szczególnie ważnych dla zrozumienia dzisiejszego śpiesznego i zmiennego świata".

W Lisiej Górze koło Tarnowa przewróciła się ciężarówka wioząca kurczaki przeznaczone na psią karmę. Kierowcy nic się nie stało. Skorzystali... mieszkańcy.

Kto z nas nie zgubił się kiedyś rodzicom? Nerwów jest sporo, ale... i tych można uniknąć. "Polska i Świat" prezentuje pomysł prosto z Wielkiej Brytanii - tatuaże dla dzieci. Oczywiście nie na zawsze.

W związku z epidemią cholery rząd Haiti zarządził sanitarny stan wyjątkowy na terenie całego kraju. Jak podaje ONZ na wyspie, która wcześniej ucierpiała z powodu strasznego trzęsienia ziemi, z powodu cholery zmarło już 196 osób.

- On przyszedł tam nasączony nienawiścią, z głową nabitą nienawiścią - tak o ataku Ryszarda C. na swoje biuro poselskie mówi Janusz Wojciechowski. Europoseł PiS powtarza za swoimi partyjnymi kolegami, że "nienawiść zawsze prowadzi do zbrodni" i dlatego prosi, by z tego języka politycy zrezygnowali już na zawsze. - Zrezygnujmy też z języka pogardy - dopowiada europoseł SLD Marek Siwiec.

Kłopoty uzależnionej od narkotyków Lindsay Lohan zdają się dobiegać końca. Sędzia oddalił w piątek wniosek prokuratora o ukaranie jej sześcioma miesiącami więzienia za wcześniejsze złamanie zasad nadzoru sądowego. Kontrowersyjna aktorka musi jednak pozostać na odwyku. Wyjście "ulubienicy Ameryki" z budynku sądu nagrał mieszkający w Beverly Hills Reporter 24 usbizz.

W szpitalu w austriackim Grazu zmarł 22-letni Christian Kandlbauer. Był pierwszym na świecie człowiekiem z tzw. "bioniczną ręką", czyli protezą sterowaną impulsami mózgowymi. We wtorek rozbił się prowadząc samochód.

Brytyjski okręt podwodny o napędzie atomowym, który w piątek rano osiadł na skałach u wybrzeży Szkocji, po 10 godzinach został odholowany na bezpieczne wody. - Nie doszło do incydentu atomowego - zapewnił rzecznik brytyjskiego resortu obrony.

Zniszczone po styczniowym trzęsieniu ziemi Haiti zmaga się z kolejną plagą. Jest nią cholera, na którą - jak podaje Reuters - w ciągu ostatnich dni zmarło już 140 osób. W rejonie Leogane pracuje Paweł Kępa, który od 20 dni działa w organizacji charytatywnej All Hands. Wrocławianin opowiada nam o ciężkich warunkach, w jakich żyje tamtejsza ludność.

Piątek był dniem spotkań prezydenta Bronisława Komorowskiego z politykami wszystkich sejmowych partii w związku z zabójstwem Marka Rosiaka w łódzkim biurze PiS. Bronisław Komorowski powiedział, że chce rozszerzyć obowiązki rzeczników dyscypliny klubowej o sprawy dotyczące "dyscypliny słowa", a także zasugerował uczczenie "ponad podziałami" tragicznie zmarłego asystenta posła. Być może będzie to wspólna reprezentacja polityków na pogrzebie.

Telewizja Al-Jazeera twierdzi, że zna dokumenty ws. Iraku, które chce opublikować WikiLeaks i w piątek wieczorem omówiła ich fragmenty. Wcześniej WikiLeaks zamieścił na serwisie społecznościowym Twitter krótką informację o opublikowaniu "komunikatu" w Europie w sobotę o godz. 10. Czego będzie dotyczył? Tego nie napisano.

W poprzedniej kampanii wyborczej śpiewały dla Grzegorza Napieralskiego. Teraz też śpiewają i też dla Grzegorza. Ta sama jest nawet piosenka, w której tylko nieznacznie zmieniono słowa. Bliźniaczki Anita i Edyta, znane jako "Aniołki Napieralskiego" zaangażowały się w kampanię Grzegorza Osyry, prezydenta Mysłowic, który ubiega się o reelekcję. Osyra już miał nietypowe pomysły na kampanię. Siedem lat temu sfingował napad na samego siebie, za co został właśnie skazany przez sąd.