Najnowsze

Najnowsze

Dwulatek wypił rozpuszczalnik

Dwuletni chłopiec w stanie poważnym trafił do katowickiego szpitala po tym, jak wypił rozpuszczalnik. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w piątek w Oświęcimiu. O szczegółach pisze na swoim profilu w Kontakcie 24 portal faktyoswiecim.pl.

Off startuje. Reżyser "Niepokonanych" odznaczony

W Krakowie wystartował festiwal kina niezależnego Off Plus Camera. Wczoraj wieczorem w Kinie Kijów na uroczystej gali pojawiło się wielu znamienitych gości ze świata kultury, w tym gość specjalny festiwalu, reżyser filmu "Niepokonani" Peter Weir. Radosław Sikorski wręczył mu Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP. Dziś gościem honorowym festiwalu będzie prezydent Bronisław Komorowski.

Stalowa ściana przy Fukushimie

Koncern TEPCO buduje stalową ścianę, która ma zapobiec dalszym wyciekom skażonej wody do Pacyfiku z elektrowni Fukushima I - podała agencja Kyodo.

Prezes PiS przedstawia testament brata

Polak, patriota, obywatel, polityk, człowiek bez reszty oddany ojczyźnie i narodowi - tak o tragicznie zmarłym prezydencie Lechu Kaczyńskim pisze na łamach "Naszego Dziennika" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS stwierdza, że choć jego brat nie żyje, to testament polityczny, jaki pozostawił pozostaje aktualny. - Takie właśnie myślenie o Polsce, które charakteryzowało życie mojego Brata, zamierzam kontynuować - deklaruje.

Dwa wypadki, ogromny korek

Przed godziną 8.00 w al. Armii Krajowej doszło do dwóch wypadków. W stronę Żoliborza utworzył się ogromny korek.

Umarł czekając na egzekucję

Czekający na wykonanie wyroku śmierci za zabicie pięciu osób Edward Edwards zmarł z przyczyn naturalnych. Miał 77 lat. O zgonie poinformował rzecznik szpitala więziennego w Columbus (stan Ohio), gdzie przebywał skazaniec.

Album ze wspomnieniami rośnie

Z kraju i ze świata płyną do nas zdjęcia i filmy sprzed roku. Razem wspominamy dzień katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 i kolejne, smutne dni żałoby. Waszych wspomnień na stronach Kontaktu 24 jest coraz więcej. Wciąż czekamy na kolejne.

Płacą uczniom za chodzenie do szkoły

Chcesz dostawać tygodniówkę za chodzenie do szkoły? – przenieś się do Kanady. Właśnie tam, w Toronto, zarząd szkół postanowił pomóc części uczniów w edukacji i płacić im za chodzenie na zajęcia.

Cztery laski dynamitu na kolumnę i szpitala nie ma

Opuszczony szpital marynarki wojennej runął w ogromnej eksplozji. W Oakland w Kalifornii przy pomocy ładunków wybuchowych wyburzono nieużywany już 11-piętrowy kompleks. Na każdej z tysiąca pięciuset kolumn umieszczono po cztery laski dynamitu.

12 ofiar, dziesiątki rannych przed wyborami

Nie żyje co najmniej 12 osób, a co najmniej kilkadziesiąt zostało rannych - to skutki zamachów bombowych, do których doszło w piątek przed sobotnimi wyborami parlamentarnymi w Nigerii.

"Przekazał mi wiadomość naprawdę straszną"

Poranek 10 kwietnia 2010 roku, kilka, może kilkanaście minut po katastrofie - do Polski płyną pierwsze informacje o tragedii pod Smoleńskiem. Dowiaduje się o niej minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, od niego usłyszą o niej premier Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. W reportażu Marka Osiecimskiego opowiadają, jak wyglądały te dramatyczne minuty.

Budżet uratowany w ostatniej chwili

- Mamy porozumienie - mówi Jon Summers, rzecznik lidera demokratycznej większości w Senacie Harry'ego Reida. 800 tysięcy pracowników federalnych nie będzie musiało iść na przymusowy bezpłatny urlop. W ostatniej chwili republikanie doszli do porozumienia z demokratami i Obama ws. budżetu na resztę roku podatkowego. Na razie nieznane są szczegóły porozumienia. Prezydent Obama zapewnił tylko, że przewidziano największe cięcia wydatków w historii amerykańskiego budżetu.

Smoleńscy strażacy: Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy

Oficjalnie strażakom ze Smoleńska nie wolno mówić o katastrofie, ale niektórzy anonimowo opowiadają, jak wyglądała ich praca 10 kwietnia 2010 i w kolejnych dniach. - To była katastrofa, jakiej nigdy nie widzieliśmy - mówią. Ich praca trwała trzy miesiące, niektórzy dopiero niedawno otrząsnęli się z obrazów tego, co zobaczyli.

Miasto-ruina. Bronią się od 1,5 miesiąca

Z nową siłą wybuchły walki między wojskami rządowymi i rebeliantami o kontrolę nad nadmorskim miastem Misrata. Według rzecznika rebeliantów, w ostatnich godzinach walk 5 mieszkańców miasta , w tym 2 dzieci, poniosło śmierć a 10 zostało rannych.

"Czarny piątek". Masakra po modłach

Coraz bardziej dramatyczne informacje nadchodzą z Syrii. Według najnowszych danych, siły bezpieczeństwa zabiły w piątek 32 uczestników antyrządowych demonstracji, odbywających się w trzech miastach. Setki osób zostało rannych - poinformowała syryjska organizacja obrony praw człowieka. Według Amnesty International, podczas 3 tygodni protestów zginęło już ponad 170 osób.

"To twój prezydent, ty durak"

- Kim on jest, żeby go chować między królami? - mówi do telewizora Dariusz Bartnik. Rosyjska telewizja informacyjna pokazuje tłum żałobników na Rynku Głównym w Krakowie. Biało-czerwone flagi przepasane kirami. Śpiewają "Boże coś Polskę". - Kiedyś was za to bili - zauważa żona Dariusza, Rosjanka.

"Były plany, żeby Arek został instruktorem"

Pilotów, którzy zginęli za sterami Tu-154M, znał ponad 20 lat. Latał z nimi w jednym pułku, szkolił ich. Mjr Grzegorz Pietruczuk, pilot który w 2008 roku odmówił wykonania polecenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, nakazującego lądowanie w Tbilisi podczas wojny gruzińsko-rosyjskiej, opowiada o swojej znajomości z Arkadiuszem Protasiukiem i Robertem Grzywną. Mówi też o zmianach, jakie wprowadzono w 36 specpułku po 10 kwietnia 2010 roku.

"Ludzie przyjdą", "może drogi naprawią"

Rosjanie przyjdą uczcić pamięć ofiar katastrofy polskie Tu-154M, który przed rokiem rozbił się na lotnisku Siewiernyj. Tym bardziej, że początek kwietnia to nie tylko rocznica katastrofy, ale też pierwszego lotu w kosmos, są więc powody, by pamiętać - zapewniają mieszkańcy Smoleńska. Ale pojawiają się też odmienne głosy: – To ważne wydarzenie. Może przynajmniej drogi naprawią albo coś w ten deseń - mówi młodzież.

Zrodzona "z potrzeby serca". Pierwsza pielgrzymka

Już raz byli razem w Smoleńsku - 10 października 2010 roku, sześć miesięcy po tym, jak na tamtejszym lotnisku rozbił się prezydencki Tu-154M. - Pielgrzymka nasza zrodziła się z potrzeby serca. Jest świadectwem pamięci i wspólnego odczuwania bólu - mówiła wówczas prezydentowa Anna Komorowska. Dziś, rok po katastrofie rodziny, znów lecą do Smoleńska.

Niszczycielskie wichury. Nie będzie lepiej

Wichury szaleją w Polsce. Pod Gryficami (Zachodniopomroskie) powalone przez wiatr drzewo spadło na jadący samochód. W środku były dwie osoby. Internauci wysyłają na platformę Kontakt 24 zdjęcia z całego kraju - na nich wywrócone naczepy ciężarówek, latające wiaty, zerwane dachy i zdemolowane samochody. Wiać będzie też w sobotę.

10.04.2010. Poranek w TVN24

To miała być zwykła sobota. "Poranek" w TVN24 od siódmej toczył się zgodnie z planem. W kilkanaście minut przerodził się w ciężkie przeżycie. Przez ten czas ze sprzecznych informacji, że coś się stało z prezydenckim samolotem, który wiózł delegację na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, wyłonił się straszny fakt: Samolot się rozbił. Wszyscy zginęli. Tak wyglądał ten dzień wspominany w pierwszą rocznicę katastrofy, w kwietniu 2011 roku.

TVN wzywa Kurskiego do opamiętania

"TVN wzywa Jacka Kurskiego do powstrzymania się od absurdalnych oskarżeń łączących nas z zamordowaniem działacza Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi" - napisał w specjalnym oświadczeniu rzecznik prasowy stacji Karol Smoląg. Poseł PiS kilka razy zasugerował, że z winy m.in. TVN24, znalazł się "na liście" mężczyzny, który 19 października ubiegłego roku wszedł do siedziby PiS w Łodzi i cztery razy strzelił do 62-letniego Marka Rosiaka.

Siły Gbagbo strzelały do Francuzów. Odpowiedzieli

Pociski moździerzowe i jedna rakieta zostały wystrzelone przez siły Laurenta Gbagbo w kierunku rezydencji francuskiego ambasadora na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W odpowiedzi francuskie helikoptery ostrzelały rejon wokół rezydencji nieuznawanego przez społeczność międzynarodową prezydenta WKS.

Departament Stanu USA wytyka Polsce korupcję

Korupcja we władzach i społeczeństwie, seksualne wykorzystywanie dzieci, wykroczenia policji, problemy z wymiarem sprawiedliwości oraz dyskryminacja kobiet i gejów - to przykładowe problemy w dziedzinie praw człowieka wytknięte Polsce przez amerykański Departament Stanu. W dorocznym raporcie zebrano dane ze 194 krajów, ze szczególnym uwzględnieniem państw arabskich, w związku z rewolucjami w regionie.

Erywań wyszedł na ulice

Wiele tysięcy stronników armeńskiej opozycji domagało się na demonstracji w Erywaniu ustąpienia rządu i rozpisania przedterminowych wyborów.

"Za mało tego upamiętnienia"

- Myślę, że pomnik mu się należy. Lech Kaczyński był wielkim mężem stanu i powinien mieć pomnik w Warszawie - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński. Według niego mógłby on stanąć w pobliżu Pałacu Prezydenckiego.