Najnowsze

Najnowsze

Około 2,5 tys. osób z 42 krajów weźmie udział w 29 Maratonie Warszawskim. To jedna z największych imprez tego typu w Polsce i Europie. Start o godz. 9 z ul. Bonifraterskiej, meta - na Podzamczu. Bieg spowoduje jednak znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.

Łączy urodę z talentem i miłością do latania. W dziedzinie powietrznych akrobacji osiągnęła już wszystko z mistrzostwem świata na czele. Powietrznym popisom Rosjanki Swietłany Kapaniny przyglądały się moskiewscy fani awiacji.

Dziś początek astronomicznej jesieni, a we włoskim Mediolanie pokaz bikini. Gwiazdą wybiegu była Naomi Campbell.

Starcia demonstrantów z niemiecką policją. Około 8 tys. osób protestowało w Berlinie przeciwko nadmiernej inwigilacji obywateli przez państwo. W pewnym momencie doszło do przepychanek z policją, kilkanaście osób aresztowano.

Prezydent leci do USA. Lech Kaczyński w ciągu czterech dni weźmie udział w 62. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, a także w poświęconym zmianom klimatycznym spotkaniu światowych przywódców. W Nowym Jorku i Chicago Lech Kaczyński spotka się też z Polonią.

W Wielkiej Brytanii wykryto pierwszy przypadek choroby niebieskiego języka wśród krów. Zarażone zwierzę znaleziono w gospodarstwie w pobliżu Ipswich, ok. 110 km na północny wschód od Londynu.

Sobota, 22 września, 21:00Premier ostrzega przed opozycją. Mówi, że jeśli opozycja zwycięży to będzie to powrót do 13 grudnia 1981 roku. Goście w Magazynie 24 godziny komentowali słowa premiera.

Alberto Fujimori już w Peru. Były prezydent pod policyjną eskortą przyleciał z Chile i teraz odpowie przed sądem za łamanie praw człowieka i korupcję na wielką skalę.

"Rodziny osób tragicznie zmarłych prosimy, by w swoim bólu i smutku nie zapominały, że organy wewnętrzne pobrane od ich bliskich mogą uratować życie chorym czekającym na transplantację" – usłyszymy w kościołach całej Polski.

- Zdecydowałam się kandydować, bo kocham Polskę - oświadczyła Nelly Rokita. Będzie "dwójką" PiS w Warszawie. - Nelly jest urocza, nieobliczalna jak zając w poziomkach, ale politykiem nie jest - komentuje w TVN24 Eryk Mistewicz.

Grzybobranie rozpoczęte. Naładowałam akumulatory na następny tydzień pracy, polecam! - napisała do nas pani Dorota. Sezon na grzyby w pełni, a w lesie można znaleźć naprawdę imponujące okazy.

Film "Sztuczki" w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego zdobył główną nagrodę festiwalu filmowego w Gdyni - Złote Lwy 2007 dla najlepszego filmu. To finał najbardziej wyrównanego od lat festiwalu, gdzie do ostatniej chwili trudno było wskazać żelaznego faworyta.

Aleksander Kwaśniewski na wykładach na Ukrainie ewidentnie nie był w formie. - Może wypiłem jeden kieliszek wina, a może dziesięć. Jestem wolnym człowiekiem - tłumaczył później "Faktom" TVN były prezydent.

Około 10 tys. buddyjskich mnichów wyszło na ulice Mandalaj, drugiego co do wielkości miasta Birmy, by zaprotestować przeciwko rządzącej krajem juncie wojskowej. Według świadków to największa demonstracja przeciw birmańskim władzom od 1988 roku.

Ponad 20 kajaków przewróciło się na Odrze w centrum Wrocławia. W wodzie znalazło się ok. 50 osób. Do wypadku doszło podczas wyrównywania poziomów wody na śluzie. Obsługujący ją mężczyzna był pijany.

- Siła jest w jedności, w Lewicy i Demokratach, wygramy wybory w Polsce - mówił Wojciech Olejniczak na łódzkiej konwencji LiD. Najpierw lider SLD chce wygrać... wyścig rowerowy po ul. Piotrkowskiej z kandydatem PO.

Zorganizowany w Chinach "Dzień bez Samochodu" nie wzbudził specjalnego entuzjazmu kierowców. W największych miastach ruch samochodowy był najzupełniej normalny. Nie pomogło nawet zamknięcie niektórych ulic.