Najnowsze

Najnowsze

Tragiczny koniec wakacji. W Wielmoży na drodze 794 Kraków-Wolbrom kierujący samochodem osobowym renault wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu - poinformował nas na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta mchrzan.

Ofensywa dyplomatyczna prezydenta i premiera przed szczytem w Brukseli. O strategii UE obaj rozmawiali z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Ponadto Donald Tusk konsultował się z premier Ukrainy Julią Tymoszenko, a Lech Kaczyński - z prezydentem Wiktorem Juszczenko.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew apeluje do Europy. Chce, by do Gruzji trafiło więcej niezależnych obserwatorów, którzy kontrolowaliby posunięcia gruzińskiego rządu. Miedwiediew miał powiedzieć o tym w czasie rozmowy telefonicznej z brytyjskim premierem Gordonem Brownem.

Rodzice uczniów ze wsi Bogaczewo i Kalnik w warmińsko-mazurskim okupują szkoły. Protestują przeciwko likwidacji placówek. Według burmistrza Morąga, dalsze prowadzenie tych szkół jest nierentowne.

Trzy dni trwał dramat zakładników przetrzymywanych przez czeczeńskich ekstremistów w szkole w Biesłanie. W szturmie rosyjskich wojsk zginęło ponad 300 osób, w tym ponad 100 dzieci. Cztery lata po tragedii dokumentalistka Ewa Ewart rozmawiała z ocalonymi. „Dzieci Biesłanu” w niedzielę o 12.20 w TVN24.

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nominacje ambasadorskie, o które wnioskowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jednak nie wszystkie. Na podpis głowy państwa czekają jeszcze dwie osoby - Piotr Kłodkowski i Andrzej Krawczyk. Kancelaria prezydenta zapowiada jednak, że dla Krawczyka nominacji nie będzie.

11-miesięczny chłopczyk, który waży tyle, co przeciętny ośmiolatek. Kolumbijscy doktorzy zachodzą w głowę jak to się stało i za nic nie mogą ustalić przyczyny.

W sieradzkim szpitalu zmarła 19-latka raniona nożem w głowę. Mężczyzna, który w piątek zaatakował kobietę w jej własnym mieszkaniu, zranił jeszcze dwie inne osoby - matkę i siostrę dziewczyny. Jak podejrzewa policja, motywem zbrodni mogła być zawiedziona miłość do 19-letniej ofiary.

Po zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją, Tbilisi postanowiło zaostrzyć reżim wizowy dla obywateli rosyjskich pragnących udać się do Gruzji. O decyzji poinformowało w sobotę w komunikacie gruzińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Do tragicznego zdarzenia doszło późnym wieczorem w piątek w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie. Mężczyzna oblał się łatwopalna cieczą i podpalił, mimo szybkiej akcji ratowniczej samobójcy nie udało się uratować - taką informację dostaliśmy na skrzynkę KontaktTVN24.

Kubański punkrockowiec i krytyk Fidela Castro, Gorki Aguila, frontmen zespołu "Porno para Ricardo" został aresztowany podczas prób do swojego nowego albumu. Zarzut? Zagrożenie dla społeczeństwa.

Dwa lata spędził w norweskim areszcie śledczym i więzieniu 33-letni Polak. Zatrzymano go za posiadanie narkotyków, które tak naprawdę nie należały do niego. Po dwuletniej walce o uniewinnienie sąd przyznał Polakowi rację i nakazał jego natychmiastowe zwolnienie.

Wzruszające listy z czasów II Wojny Światowej odkryć można nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. W małym miasteczku nad oceanem we Francji odnaleziono korespondencję z 1943 roku. Nadawcą był polski żołnierz pochodzący ze Śląska. Informację i listy otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Już co najmniej 77 osób zginęło po przejściu huraganu Gustav, który wciąż rośnie w siłę. Osiągnął on trzeci stopień w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona (1 - najsłabszy, 5 - najsilniejszy) - informuje Amerykańskie Centrum Huraganów w Miami na Florydzie. Około godzinie 18.00 (12.00 czasu warszawskiego) huragan zbliżył się do ciepłych wód zachodniej Kuby, wiejąc z prędkością 185 km na godzinę.

Nowy rok szkolny i nowe zasady. Dzieci nie będą musiały nosić mundurków, nauczyciele zyskają więcej swobody w wyborze podręczników i programów nauczania. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Jestem przekonany, że program Polski solidarnej jest do zrealizowania i musi zostać zrealizowany - powiedział prezydent Lech Kaczyński, otwierając w stolicy międzynarodową konferencję "Solidarność Świata. Globalizacja i solidarność a nauczanie Jana Pawła II".

45 osób zostało rannych w wyniku zamachu bombowego do jakiego doszło w stolicy Sri Lanki, Kolombo. Za zamachem stoją separatyści z ugrupowania Tamilskie Tygrysy - poinformowały źródła wojskowe.

Tragicznego ostatniego weekendu wakacji na drogach ciąg dalszy. Na autostradzie A2 zderzyły się dwa tiry, a na A4 doszło do dwóch wypadków, w których brało udział w sumie pięć samochodów. Trzy osoby są ranne.

Poseł PO Andrzej Czuma otrzymał kilka anonimów i telefonów z pogróżkami. Policja wszczęła już w tej sprawie śledztwo - pisze "Super Express". Zdaniem gazety, wiele wskazuje na to, że groźby mogą mieć związek z jego pracą w komisji śledczej.