Najnowsze

Najnowsze

Francja i Wielka Brytania zawierają ścisły sojusz wojskowy na następne pół wieku. Obydwa kraje będą wspólnie przeprowadzać testy broni atomowej, będą dzielić się lotniskowcami i innym sprzętem a także stworzą kilkutysięczny korpus ekspedycyjny pod wspólnym dowództwem. Sto lat po podpisaniu słynnego układu sojuszniczego "entente cordiale", który potem wspólnie z Ameryką pokonał Niemcy, Londyn i Paryż stworzą nową wersję "serdecznego porozumienia".

Po ciężkiej chorobie zmarł w środę nad ranem w Moskwie były premier Rosji Wiktor Czernomyrdin. Miał 72 lata.

Paczka adresowana do premiera Włoch Silvio Berlusconiego, którą znaleziono na pokładzie samolotu kurierskiego lecącego z Aten, zapaliła się po otwarciu jej przez włoską policję. Z powodu wcześniejszych eksplozji, w stolicy Grecji wstrzymano na 48 godzin dostawy listów i paczek drogą lotniczą.

Justyna Moniuszko kochała latanie - skakała na spadochronie i latała szybowcem, kończyła studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Na pokładzie prezydenckiego Tu-154M była stewardesą i tam zginęła 10 kwietnia. Teraz najlepsi studenci jej wydziału będą otrzymywali stypendium imienia Justyny Moniuszko.

Czaszka uważana przez ponad 200 lat za szczątki Jana Kochanowskiego należała do kobiety, prawdopodobnie żony poety. Sensacyjnego odkrycia dokonali krakowscy specjaliści z Instytutu Ekspertyz Sądowych - pisze "Dziennik Polski".

Coraz wyraźniejsze miejsce na terrorystycznej mapie świata: Jemen. To stamtąd pochodziły paczki z materiałami wybuchowymi, wysłanymi do USA. - Ani my, ani nasi sąsiedzi, ani nasi bracia i siostry nie zlękną się walki z terroryzmem – zapowiada prezydent Jemenu.

Przez kogo giną dzikie sowy w Indiach? Ministerstwo środowiska obwinia popularność Harry'ego Pottera i jego sowy Hedwigi. Organizacje pozarządowe też stawiają na magię, tyle że bardziej tradycyjną - konkretnie uroczystości związane ze świętem bogini Lakszmi.

Rząd USA potępił zamierzoną przez władze irańskie egzekucję kobiety skazanej na karę śmierci za cudzołóstwo. Sakineh Mohammadi Ashtani miała pierwotnie zostać ukamienowana, jednak irańskie władze zmieniły wyrok na powieszenie.

Para tej samej płci w izraelskiej edycji "Tańca z gwiazdami". To pierwszy taki przypadek w historii programu. W telewizyjnym show zatańczą dwie kobiety.

Są już pierwsze wyniki analiz składu dopalaczy, w tym specyfiku o nazwie Tajfun - ustaliła "Rzeczpospolita". Według jej informatorów, badania - prowadzone m.in. w poznańskim Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - potwierdziły obecność w dopalaczach zakazanych prawem narkotyków, takich jak np. amfetamina, haszysz i konopie indyjskie.

Wtorek, 2 listopada - To jest absolutnie niedopuszczalna sytuacja, kiedy część rodzin traktowana jest jako żądająca pieniędzy - krytykował wypowiedź Donalda Tuska europoseł Marek Migalski. W piątek premier stwierdził, że część rodzin ofiar katastrofy chcę się z nim spotkać domagając się roszczeń finansowych. O tym, że Tusk nie miał złych zamiarów przekonywał Andrzej Halicki z PO.

- To jest absolutnie niedopuszczalna sytuacja, kiedy część rodzin traktowana jest jako żądająca pieniędzy - krytykował wypowiedź Donalda Tuska europoseł Marek Migalski. W piątek premier stwierdził, że część rodzin ofiar katastrofy chcę się z nim spotkać domagając się roszczeń finansowych. O tym, że Tusk nie miał złych zamiarów przekonywał Andrzej Halicki z PO.

"Ponad trzy godziny trwała operacja lewej ręki 7-latka. Chłopiec trafił na stół operacyjny po tym, jak włożył rękę pod pracującą piłę spalinową. Kończynę udało się przyszyć, ale zdaniem lekarzy za wcześnie jeszcze, by mówić o pełnym sukcesie" - poinformował na swoim profilu w Kontakcie 24 serwis 24opole.pl

Wtorek, 2 listopada Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz skargi Beaty Gosiewskiej, wdowy po zmarłym pod Smoleńskiem Przemysławie Gosiewskim, dotyczące braku pomocy ze strony państwa po katastrofie 10 kwietnia są niesłuszne. - Tak to odebrali moi urzędnicy, którzy – powiem szczerze - byli zbulwersowani tym wystąpieniem - mówiła w "Kropce nad i" prezydent Warszawy i wiceszefowa Platformy Obywatelskiej.

Znalezione na greckim lotnisku pakunki zawierały materiały wybuchowe; grecka policja je zdetonowała. Wcześniej w ciągu dnia doszło do eksplozji ładunków wybuchowych w ambasadzie Szwajcarii i Rosji. Paczki z bombami znaleziono na terenie ambasady Bułgarii i przed parlamentem. Następna paczka została zdetonowana przez policję w ateńskiej firmie kurierskiej.

57 osób zginęło, a blisko 250 zostało rannych w 11 skoordynowanych zamachach bombowych, do których doszło we wtorek wieczorem w kilku szyickich dzielnicach Bagdadu - poinformowało źródło w irackim ministerstwie spraw wewnętrznych.

Przesyłka z niebezpieczną zawartością, którą przechwycono we wtorek w urzędzie niemieckiej kanclerz Angeli Merkel w Berlinie, pochodziła z Grecji - poinformował minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

W Stanach Zjednoczonych trwają wybory do Kongresu. Zakończenie głosowania wcale nie musi jednak oznaczać, że szybko poznamy ich wynik. Ostateczny układ sił w Kongresie może nie być znany od razu, gdyż wyrównany wyścig w wielu stanach może doprowadzić do sporów o obliczenie głosów.

Ostre spięcie w Prawie i Sprawiedliwości. Szef klubu Mariusz Błaszczak zarzucił Joannie Kluzik-Rostkowskiej, że wykorzystuje popularność do publicznego atakowania prezesa PiS, chciaż jej pozycja w partii jest marginalna. Kluzik-Rostkowska odpiera zarzuty: - Nie mam intencji atakowania Jarosława Kaczyńskiego.