Najnowsze

Najnowsze

Przedwczesna zima w Stanach Zjednoczonych. W stanie Kolorado na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych w ciągu doby spadło ponad 40 centymetrów śniegu.

W środę Francuskie Zgromadzenie Narodowe ma ostatecznie uchwalić reformę emerytalną podnoszącą wiek przejścia na emeryturę z 60 na 62 lata. Od tygodni spór o ustawę rozgrzewa Francuzów. Były już strajki, protesty i zamieszki. Czy po głosowaniu scenariusz się powtórzy?

Telewizory, wędliny, wycieczki to norma na billbordach. Pan Paweł Iżykowski też postawił na wielkoformatową reklamę... siebie. - To jest plakat pokazujący moja determinację w znalezieniu pracy, mam silną motywację - mówi w programie "Polska i Świat" mieszkaniec Warszawy.

Kandydat na prezydenta Tarnowa chce wprowadzić w Polsce amerykańskie standardy i obiecuje, że jeśli wygra w listopadowych wyborach, przez 4 lata nie będzie pobierał poborów (w sumie około 500 tys. złotych). O całej sprawie pisze "Polska The Times".

Jeden z najsłynniejszych samochodów świata trafia pod młotek. Na aukcji w Londynie zlicytowany zostanie Aston Martin z 1964 roku, znany jako samochód Jamesa Bonda.

Czekała 35 lat, od kiedy zobaczyła blizny na ciele ojca, by poznać jego historię. I choć Rita Cosby jest bardzo znaną dziennikarką, która przeprowadziła setki wywiadów z wielkimi tego świata, nigdy nie zapomni opowieści o przeszłości swojego ojca-bohatera wojennego, Richarda, czyli Ryszarda Kossobudzkiego.

Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall szykuje rewolucję maluchom i ich rodzicom. Chodzi o obniżenie do dwóch lat wieku przedszkolnego, co wynika z przygotowanego przez ministerstwo edukacji dokumentu o nazwie "Założenia do zmian w ustroju szkolnym w Polsce"

Po morderstwie w łódzkim biurze PiS, firma sprzedająca "środki ochrony" wysłała posłom ofertę z biznesową propozycją dotyczącą broni - donosi "Rzeczpospolita".

Awaria komputerów przerwała w sobotę łączność z 50 rakietami nuklearnymi w bazie lotniczej Francis Warren Air Force Base w stanie Wyoming (środkowy-zachód USA). Zdaniem rzecznika lotnictwa podpułkownika Wesley'a Millera IV przerwa trwała około 45 min. i dotyczyła ponad 10 proc. rakietowych balistycznych pocisków międzykontynentalnych w kraju.

Wtorek, 26 października - W moim pojęciu powinniśmy się pochylić po prostu nad męczennikiem, który zginął z rąk mordercy, szaleńca i tam sobie zrobić wewnętrzny rachunek sumienia - powiedział Jerzy Fedorowicz (PO) na temat zbliżającego się pogrzebu Marka Rosiaka, zamordowanego przez Ryszarda C. - Śmierć jest dla żywych. Nie powinna iść na marne - wtórował Fedorowiczowi Tadeusz Cymański z PiS.

Wtorek, 26 października - Mamy swój udział w tym napięciu i sytuacji, która jest dzisiaj. Ale nakręcanie emocji nie wzięło się od Jarosława Kaczyńskiego - podkreśla Elżbieta Jakubiak. Co może pomóc w odkręceniu złych emocji i podaniu ręki szefów PO i PiS? - Szczerość - odpowiada posłanka PiS. W żadną "zbiorową zgodę" jednak nie wierzy. I już boi się "spotkania skłóconych światów polityki" na pogrzebie Marka Rosiaka.

- Watykan ma nadzieję, że nie zostanie wykonany wyrok śmierci na byłym wicepremierze i byłym szefie irackiej dyplomacji Tariku Azizie - oświadczył we wtorek rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi. Aziz był jedynym chrześcijaninem w ekipie Saddama Husajna, która w głównej mierze składała się z sunnickich muzułmanów.

- To była kluczowa, w pełni profesjonalna i legalna akcja - powiedział izraelski premier Benjamin Netanyahu. Polityk gratulował jednostce komandosów marynarki wojennej, która przeprowadziła w maju atak na konwój płynący do Strefy Gazy. W wyniku ich akcji zginęło dziewięciu tureckich aktywistów i wybuchł międzynarodowy skandal.

Wtorek, 26 października- Człowiek jak pracował, to w takim transie był - tęskni za dawnym życiem Paweł Brzuszewski z Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach na Podlasiu. Podobnie jak 750 kolegów stracił pracę ponad rok temu. Jak radzą sobie dziś? Część bez pracy, bez pomysłu i z głodowym zasiłkiem modli się o cud. Inni rozkręcają własne firmy planując nawet zwiększenie zatrudnienia.

- Deutschland über alles! - takiej treści wpis, zamieścił w księdze pamiątkowej w niemieckim pałacu prezydenckim, prezydent Chile Sebastian Pinera. Polityk chciał wyrazić swoją wdzięczność gospodarzom, oraz pochwalić się swoją znajomością niemieckiego. Niestety popełnił potężną gafę.

Uroczystości okolicznościowe, projekty edukacyjne i wydawnicze, a także projekty upamiętnienia imienia Czesława Miłosza, to główne elementy obchodów "Roku Czesława Miłosza" na Litwie. Rząd zatwierdził wstępny plan wydarzeń, szczegóły ma opracować Ministerstwo Kultury.

Ochotnicy próbują uratować 25 tonowego humbaka, który w nocy wpłynął na płyciznę przy plaży nieopodal Rio de Janeiro. 12 metrowe zwierzę jest uwięzione już cały dzień i pomimo wysiłków ludzi, nie udało się go uwolnić.

Rosyjska armia może powrócić do Afganistanu. Chcą tego wysocy dowódcy NATO. W założeniu rosyjskie siły zbrojne mają pomagać w, między innymi, szkoleniu afgańskich żołnierzy, dostarczyć śmigłowce transportowe z załogami i wspomagać walkę z przemytem opium. Afganistan nie zajął jeszcze stanowiska w tej sprawie.

Dla Thomasa Raetscha z Hanoweru życie jego kota nie ma ceny. Mężczyzna jest zdecydowany wydać co najmniej siedem tysięcy euro na operację przeszczepienia nerki swemu ukochanemu zwierzęciu, które uważa za członka rodziny. Jest gotów nawet sprzedać swojego Harleya.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie w czwartek na pogrzebie Marka Rosiaka - dowiaduje się tvn24.pl. Wcześniej swoją obecność na uroczystościach pogrzebowych zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski.