Najnowsze

Najnowsze

PO nie obawia się konkurencji ze strony powstałej właśnie inicjatywy Joanny Kluzik Rostkowskiej. - To wewnętrzna dyskusja w PiS. Są dwa, te same PiS - tak Andrzej Halicki z PO mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" o nowym stowarzyszeniu. Jarosław Sellin (PiS) nie ma wątpliwości, że przekształci się ono w partię.

Ach, cóż to będzie za ślub! Książę żeni się z dziewczyną „z ludu”, są młodzi, ładni, zakochani i… niezwykle dochodowi. Brytyjskie firmy już liczą funty, jakie zarobią na łyżeczkach, monetach i kapslach z księciem Williamem i Kate Middleton. A u bukmacherów zakładać się można o wszystko - od miesiąca ślubu do koloru sukni Elżbiety II.

Jadwiga Staniszkis cieszy się z powstania stowarzyszenia „Polska jest najważniejsza” i chciałaby, żeby posłowie PiS, którzy do niego weszli, nie zostali z partii wyrzuceni. - Jeśli jutro uda mi się docisnąć do prezesa, jeszcze raz go o to poproszę – zapowiedziała Staniszkis w programie "Kropka nad i".

- Nie jest tajemnicą, że plan utworzenia nowej formacji ta grupa polityków miała od jakiegoś czasu. Jarosław Kaczyński przejrzał tę grę i uprzedził atak - powiedział w "Faktach po Faktach" Sławomir Nowak, minister w Kancelarii Prezydenta. Uważa, że jeszcze za wcześnie, by mówić o powodzeniu stowarzyszenia. Inni politycy są sceptyczni co do sukcesu formacji. - Jeżeli ktoś chce działać w polityce, powinien stworzyć partię. Stowarzyszenie to opakowanie zastępcze - uważa Marek Wikiński (SLD).

Ordery Odrodzenia Polski wręczył prezydent Bronisław Komorowski pracownikom służby dyplomatycznej. Wśród uhonorowanych znaleźli się były minister spraw zagranicznych Adam Rotfeld oraz ambasador Polski w Rosji Jerzy Bahr.

Desperacka jazda w ucieczce przed policją. Motocyklista - mieszkaniec Prudnika - swoją krótką, bo zaledwie 15-minutową przejażdżkę zakończył bez prawa jazdy, za to z 43 punktami karnymi na koncie. Mężczyzna stanie przed sądem.

Birmańskie władze ostrzegły przed składaniem skarg na przeprowadzone 7 listopada wybory parlamentarne. Może to sprawić, że uwolniona niedawno noblistka Aung San Suu Kyi, może mieć znowu kłopoty. Liderka opozycji wezwała bowiem do sprawdzenia nieprawidłowości.

Czy stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza" Joanny Kluzik-Rostkowskiej będzie musiało zmienić nazwę? To całkiem prawdopodobne. Jak wynika z oświadczenia przesłanego portalowi tvn24.pl, wniosek o rejestrację stowarzyszenia o identycznej nazwie jest już w KRS. To stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza" powstało 10 października, a jego członkowie czekają obecnie na rejestrację. - W tym samym okręgu rejestrowym nie mogą istnieć dwa stowarzyszenia o tej samej nazwie - mówi prawnik, prof. Hubert Izdebski.

Książę William i jego wybranka Kate Middleton pokazali się po raz pierwszy publicznie od momentu ogłoszenia ich zaręczyn. Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami Kate dumnie prezentowała pierścionek zaręczynowy. William ofiarował jej pierścionek, który należał do jego matki, tragicznie zmarłej księżnej Diany.

To ja jestem autorem hasła "Polska jest najważniejsza" z kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego – powiedział Tomasz Dudziński, jeden ze współzałożycieli stowarzyszenia „Polska jest najważniejsza”. Ryszard Czarnecki uważa, że z takim hasłem i retoryką stowarzyszenie zagrozi PO, nie PiS.

Amerykanie złożyli Izraelowi propozycję ws. zamrożenia osadnictwa na Zachodnim Brzegu. Zanim Tel Awiw podejmie jakąkolwiek decyzję, chce pisemnego sformułowania planu przez Stany Zjednoczone.

PO we Wrocławiu ma sprostować ogłoszenie wyborcze, w którym padło sformułowanie: "głosując na Rafała Dutkiewicza oddajesz władzę w ręce PiS" - zdecydował we wtorek Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, odrzucając tym samym zażalenie PO na decyzję sądu pierwszej instancji. Dutkiewicz cieszy się z wyroku i apeluje do PO, aby w kampanii samorządowej unikała "ataków niemerytorycznych i personalnych".

Jedna osoba została zatrzymana w związku z pożarem dębu "Napoleon" - jednego z najcenniejszych pomników przyrody województwa lubuskiego. Jak się dowiedziała redakcja Kontaktu 24, zatrzymany to najprawdopodobniej osoba nieletnia.

Karpacka Straż Graniczna i funkcjonariusze z CBŚ zatrzymali mężczyznę, który próbował przemycić ponad 10 kg amfetaminy. Narkotyk ukryty został w stroju płetwonurka przewożonym w bagażniku auta. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Premier Donald Tusk na konferencji podsumowującej trzy lata działalności rządu, wystawił sobie czwórkę z minusem. Gorzej ocenili go Polacy. Według sondażu TNS OBOP, ponad połowa respondentów krytycznie wypowiada się na temat pracy gabinetu Tuska. Jednocześnie poprawiają się notowania prezydenta Bronisława Komorowskiego, którego działalność 44 proc. społeczeństwa ocenia dobrze.

Zakończyła się obradująca od piątku w Warszawie 56. Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. We wtorek wybrano nowego przewodniczącego, którym został Niemiec Karl A. Lamers, oraz jego zastępcy. Wśród wiceprzewodniczących znalazła się Polka Jadwiga Zakrzewska.

Ewentualne militarne uderzenia na Iran może zjednoczyć ten podzielony kraj i umocnić Teheran w dążeniu do zbudowania broni atomowej - to ocena amerykańskiego ministra obrony Roberta Gatesa.

- To potwierdza trochę te spiskowe teorie, że rozkład w PiS-ie jest jednak kontrolowany - skomentował prof. Radosław Markowski zapowiedź Joanny Kluzik-Rostkowskiej o zarejestrowaniu nowego stowarzyszenia o nazwie "Polska jest najważniejsza". Zdaniem politologa, założeniem "rozłamowców" może być stworzenie drugiego PiS, któremu razem z tym pierwszym będzie łatwiej osłabić polityczną konkurencję. W opinii dr Anny Koterskiej-Sosnowskiej, dzisiejsze formalne "pokazanie się" jest dobitnym dowodem na rozpoczęcie procesu powstawania nowej formacji politycznej.

Z inicjatywy Komisji Europejskiej ruszyła we wtorek budowa wspólnej bazy danych o holokauście. Projekt zakłada połączenie rozsianych po Izraelu i Europie archiwów. W prace włączył się Żydowski Instytut Historyczny.