Najnowsze

Najnowsze

Ambasador USA w Polsce potępia Wikileaks

"Jak najostrzej potępiam ujawnienie bez zezwolenia tajnych dokumentów i poufnych informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego" - napisał w specjalnym oświadczeniu ambasador USA w Polsce Lee A. Feinstein. Zapewnił jednocześnie o sile sojuszu Polski i Stanów Zjednoczonych.

Assange: Następnym celem duży amerykański bank

Twórca Wikileaks Julian Assange powiedział w wywiadzie dla magazynu "Forbes", że jest gotowy do ujawnienia dziesiątek tysięcy dokumentów, które mogłyby zniszczyć jeden-dwa banki, w tym jeden "duży amerykański bank".

Miejski autobus spóźnił się 533 minuty

Intensywne opady śniegu sparaliżowały w poniedziałek komunikację miejską w Warszawie. Autobus, który jechał z Centrum do Ursusa zaliczył rekordowe, aż 9-godzinne opóźnienie.

Uwolnił zakładników, postrzelił się

Uzbrojony uczeń, którzy przetrzymywał 23 zakładników w liceum w miejscowości Marinette w stanie Wisconsin próbował popełnić samobójstwo. Nie wiadomo, w jakim stanie się znajduje. Wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni.

Serwis mBanku znowu w pełni sprawny

Dostęp do historii rachunków na kontach klientów mBanku został już odblokowany. Wczoraj trafiły do nich przelewy, w których opisach zamieszczone były dane innych użytkowników. Rzecznik mBanku zaznaczył, że pieniądze dostali tylko ludzie, którzy się ich spodziewali i w takich kwotach, jakie mieli otrzymać.

"Clinton powinna ustąpić, Obama może zostać"

Imperium amerykańskie zostało obnażone, a Hillary Clinton i inni "przestępcy pracujący w Departamencie Stanu" powinni ustąpić - powiedział prezydent Wenezueli Hugo Chavez. Był to jego komentarz do ujawnienia w niedzielę przez Wikileaks poufnych depesz dyplomacji amerykańskiej.

Jak Lady GaGa pomogła w wycieku

Amerykańska baza Foreward Operating Base Hammer. 40 kilometrów od Bagdadu. Najprawdopodobniej tam doszło do gigantycznego wycieku tajnych dokumentów. A do wszystkiego potrzebna była wiedza o słabości wojskowego systemu komputerowego i płyta Lady GaGi.

Pirat skazany na 30 lat więzienia

Somalijski pirat, który przyznał się do udziału w ataku na amerykański okręt u wybrzeża Afryki, został skazany na 30 lat więzienia. Kara wysoka, ale i tak zawarta w ramach ugody. Skazany zobowiązał się, że będzie zeznawać w sądzie przeciwko pięciu rodakom uczestniczącym w tym zamachu. To pierwszy od niemal 200 lat wyrok amerykańskiego sądu skazujący za piractwo.

Nadciąga wielki mróz

Zasypane drogi, gigantyczne korki do późnych godzin wieczornych, opóźnione pociągi, autobusy i tramwaje - atak zimy dał się mocno we znaki. Na drogach wciąż trudne warunki, bo w nocy sypało. Dziś w ciągu dnia ma się przejaśniać. Opady śniegu będą stopniowo ustawać. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że nadciąga fala potężnych mrozów.

Zima jednoczy

W imię wspólnego dobra, czyli dojazdu do celu, pasażerowie komunikacji miejskiej w całym kraju zjednoczyli się w walce z zimą. Umocnieni solidarnością niczym z peerelowskich kronik telewizyjnych, pasażerowie w Warszawie pomagali motorniczemu przestawić zwrotnicę. Z kolei podróżni z Lublina dzielnie pchali autobus, który ugrzązł w zaspie.

Korea przyznaje: Budujemy reaktor

Phenian przyznał we wtorek, że buduje reaktor lekkowodny i ma "tysiące wirówek". Również we wtorek do Pekinu przybył przedstawiciel władz Korei Płn. - poinformowała agencja KCNA.

Znany reżyser popełnił samobójstwo

Jeden z najbardziej znanych włoskich reżyserów i scenarzystów 95-letni Mario Monicelli popełnił samobójstwo. Artysta wyskoczył z czwartego piętra szpitala w Rzymie.

Silne trzęsienie ziemi w Japonii

Wstrząsy o sile 6,9 stopni w skali Richtera u południowych wybrzeży Japonii. Trzęsienie odczuwano w znacznej części kraju, a w centrum Tokio zatrzęsły się budynki - poinformowały japońskie służby meteorologiczne.

"Polskie obozy" znikną z gazety

Kampania Polonii i polskiej dyplomacji w USA przyniosła skutek. Jedna z najważniejszych i najpoczytniejszych gazet o tematyce gospodarczej "Wall Street Journal" przestanie pisać o niemieckich obozach koncentracyjnych w okupowanej Polsce jako "polskich obozach".

Chiny o reżimie Kima: "rozpieszczone dziecko"

Chiny wątpią w Koreę Płn. jako wiarygodnego sojusznika - wynika z relacji amerykańskich dyplomatów, które ujawnił portal Wikileaks. Niektórzy z chińskich polityków nie uważali Phenianu za pożytecznego sojusznika i nie interweniowaliby, gdyby upadł tamtejszy reżim, ani nawet gdyby miało dojść do zjednoczenia obu Korei. Z ujawnionych dokumentów wynika, że Pekin nazywa swojego sojusznika "rozpieszczonym dzieckiem".

Rosyjska broń dla Iranu. Obchodzą sankcje ONZ

Zerwanie przez Rosję kontraktu na sprzedaż systemów S-300 nie oznacza, że atomowe instalacje Iranu pozostaną bezbronne wobec potencjalnego ataku Izraela i USA. Rakiety mogą trafić do ajatollahów przez pośredników: Wenezuelę lub Chiny. Tak, jak trafia tam - mimo oenzetowskich sankcji - inny rosyjski sprzęt i uzbrojenie. Transfer technologii związanych z programem atomowym i jego ochroną potwierdzają depesze amerykańskich dyplomatów ujawnione przez Wikileaks.

Wałęsa z Zimbabwe, pożegnanie z tarczą i "Solidarność"

Kulisy amerykańsko-rosyjskich rozmów o tarczy antyrakietowej, sprzeciw szefa niemieckiego MSZ wobec nominacji Eriki Steinbach w obawie przed reakcją Polski, a także porównywanie opozycyjnych ruchów w Iranie i Zimbabwe do "Solidarności" - to na razie jedyne polskie wątki w dokumentach Wikileaks.

Kongresmen: Wikileaks jak organizacja terrorystyczna

Przedstawiciele amerykańskiego Kongresu zgodnie potępili przekazanie mediom przez Wikileaks poufnych depesz amerykańskiej administracji. Republikanin Peter King zaproponował nawet by Wikileaks wpisać na oficjalną listę zagranicznych organizacji terrorystycznych.

Hillary Clinton: trzeba ukarać złodziei informacji

Stany Zjednoczone głęboko ubolewają z powodu ujawnienia poufnych informacji, w wyniku ujawnienia not przez portal Wikileaks - oświadczyła podczas konferencji prasowej sekretarz stanu USA Hillary Clinton. W słowach nie przebierał Biały Dom, który oświadczył, że ludzie, którzy ujawnili dokumenty to przestępcy.

Pługo-maluch oddaje cios zimie

Zawieszenie od "malucha", zbiornik paliwa wyciągnięty z Trabanta, znaczek Mercedesa i wielka łopata na przedniej masce – takie motoryzacyjne cudo powstało w Kielcach, by skutecznie walczyć z zaspami śnieżnymi. Jego twórcą jest emerytowany inżynier, który w ciągu sześciu miesięcy zbudował własny pług w wersji mini.

"To jest dzień kompromitacji Ameryki"

- To co się stało, to jest dzień kompromitacji Ameryki. Nie sądzę, by to było zamierzone przez jakichś wielkich wrogów Ameryki. Faktem jest, że nie upilnowano tego - mówi o ujawnionych przez Wikileaks depeszach Janusz Reiter. Zdaniem byłego ambasadora RP w Niemczech to wydarzenie niszczy zaufanie dla systemu działania dyplomatów.

"Kropka nad i" 29.11

Poniedziałek, 29 listopada O wycieku tajnych amerykańskich dokumentów rozmawiał z Moniką Olejnik w programie "Kropka nad i" Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.

Śnieg vs Warszawa - 1:0

"Natura okazała się silniejsza", "Tłumy ludzi z zablokowanych pojazdów idą pieszo w stronę Arkadii" - piszą na Kontakt 24 reporterzy 24. Warszawa nie radzi sobie z padającym bez przerwy śniegiem. Gigantyczne korki samochodów osobowych i komunikacji miejskiej stały na ulicach nawet późnym wieczorem.

Policjanci ofierze nie pomogli

Funkcjonariusze drogówki byli nie dalej niż 20 metrów od wypadku, ale motocykliście nie pomogli - opowiadają świadkowie wypadku pana Bartosza. Co więcej, policjanci sami mogli przyczynić się do wypadku, bo schowani w pasie zieleni zatrzymywali samochód ze środkowego pasa - ten, w który uderzył motocykl pana Bartosza, jadącego pasem lewym.

Spłonął w zamieci

Śnieżna burza, ostry wiatr, mróz i gwałtowne płomienie - na warszawskiej Sadybie kierowcy przecierali oczy ze zdumienia patrząc, jak na ulicy nagle zapalił się samochód osobowy.

Wikileaks: Wałęsa z Zimbabwe

- Jest jak Lech Wałęsa – kraj go potrzebuje, ale po dojściu do władzy może być kamieniem u szyi – tak amerykański ambasador w Zimbabwe opisał lidera tamtejszej opozycji. Obszerna notatka znalazła się wśród materiałów, które wyciekły z Wikileaks.

Wojsko w fawelach "To dopiero początek"

Operacje w dzielnicach biedy są dopiero początkiem walki z przestępczością zorganizowaną w Rio de Janeiro - oświadczył prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva. Polityk oświadczył, że władze zamierzają tę walkę wygrać.