Najnowsze

Najnowsze

To jest coś smutnego dla polskiej demokracji - powiedział podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, odnosząc się do wykluczenia z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. Pytany o przyszłość wydalonych posłanek podkreślił, że źle ocenia ten "festiwal ofert", a wydalone posłanki muszą o swojej przyszłości zadecydować same. Obecny na konferencji szef MSZ Radosław Sikorski wyraził zadowolenie, że Kluzik-Rostkowska "już teraz nie próbuje wylansować Kaczyńskiego jako polityka, którym nie jest".

Osoby wyrzucone z PiS to są bliscy współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego. To by się Leszkowi nie spodobało - powiedział w RMF FM poseł Jan Ołdakowski. Jego zdaniem, to co się dzieje, nie pozwala zapamiętać byłego prezydenta takim, jakim był. - W klubie PiS dzieje się wiele złych rzeczy - ocenił, informując jednocześnie, że napisał w tej sprawie do szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka. Ten jednak zaprzeczył.

- Ta decyzja jest początkiem ustawania się PiS-u w narożniku, z którego nie będzie już wyjścia - powiedziała w TVN24 posłanka Elżbieta Jakubiak, oceniając wykluczenie jej i Joanny Kluzik-Rostkowskiej z partii. - Nie zgadzam się z tym - dodała nie kryjąc żalu, iż nie ma już na PiS wpływu.

Trwa montaż ostatnich części największego na świecie pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie. Głowę i ramiona postaci Chrystusa podnosi ponad 700-tonowy dźwig. - Pomysł uważam za wtórny, bo zbyt mocno przypomina figurę z Rio de Janeiro - mówi Dariusz Górny z gorzowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

W samym centrum Warszawy, na parkingu przy pl. Bankowym dwóch wandali zniszczyło radiowozy należące do straży miejskiej. Policjantom udało się złapać mężczyzn na gorącym uczynku, samochody jednak są na tyle uszkodzone, że nie nadają się do użytku przed naprawą.

19-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło na odcinku krajowej "dwójki" między Świebodzinem a Wityniem w Lubuskiem. Przez kilka godzin wstrzymany był tam ruch. Sprawca wypadku mógł być pod wpływem alkoholu.

Wulkan Merapi nie daje o sobie zapomnieć i nadal wypluwa z siebie potężne kłęby pyłu. Tysiące osób musiały schronić się w tymczasowych schroniskach. Indonezyjskie władze zwiększyły strefę zagrożenia, która teraz rozciąga się w promieniu 20 kilometrów od krateru.

Człowiek-rakieta znowu w akcji. Ma 51 lat, uwielbia sporty ekstremalne i na swoim koncie ma już samotny lot nad kanałem La Manche. Szwajcar Yves Rossy tym razem wykonał akrobacje powietrzne ze skrzydłami własnej konstrukcji, ubrany tylko w skafander.

Zniknęła jedna z atrakcji turystycznych hiszpańskiej miejscowości Santander. W piątek, ku rozpaczy okolicznych mieszkańców i podróżników, zawalił się "Most Diabła", naturalny łuk łączący dwie skały.

Trzeba pokazać, że król jest nagi i obie partie: PO i PiS grają emocjami - powiedziała w TVN24 posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska, wyrzucona w piątek wraz z Elżbietą Jakubiak z PiS-u. Jej zdaniem, żelazny uścisk PO i PiS-u niszczy polskie życie publiczne. Dlatego wykluczyła swój transfer do PO.

Dzisiaj dzień darmowych porad prawnych. Już po raz czwarty adwokaci w całym kraju prowadzą akcję, skierowaną przede wszystkim do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej. W poprzednich edycjach z porad skorzystało kilkanaście tysięcy osób w całym kraju.

Lekarze wybudzili dzisiaj ze śpiączki 2-latka, który w ubiegłym tygodniu został poparzony w pożarze samochodu w Skierniewicach - dowiedziała się TVN24. W piątek zakończyła się operacja przeszczepu skóry starszego z braci. - Stan chłopców jest stabilny - uspokajają lekarze z łódzkiego szpitala, gdzie przebywają dzieci.

Jarosław Kaczyński popełnił polityczne seppuku, a Joanna Kluzik-Rostkowska wygrała, bo nie dała się serią upokorzeń wypchnąć poza PiS. Tylko poczekała, aż ją wyrzucą. Twarda kobieta - stwierdził Jarosław Gowin, komentując wykluczenie jej i Elżbiety Jakubiak z PiS. Krzysztof Jurgiel z PiS uważa, że słusznie się stało. - Wbijały od środka nóż w plecy - ocenił zachowanie swoich do niedawna partyjnych koleżanek.

Najpierw wyczyny w programie "Agent", teraz gitara i śpiew. Bartosz Arłukowicz nie przestaje zaskakiwać. Poseł Lewicy w nietypowy sposób wsparł ostatnio swojego partyjnego kolegę w kampanii samorządowej i wystąpił gościnie z lokalnym zespołem muzycznym w jednym ze szczecińskich klubów. Wykonał szlagier grupy Dżem "Whisky". - Kocham muzykę. Tak odpoczywam - tłumaczył Arłukowicz po koncercie.

56 procent ankietowanych źle ocenia wykluczenie z Prawa i Sprawiedliwości posłanek Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak - wynika z sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia. W piątek posłanki zostały usunięte z partii za "działanie na jej szkodę i łamanie statusu PiS".

Pomnik Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni, potocznie zwany przez warszawiaków pomnikiem "czterech śpiących", ma zostać przesunięty w północną część placu Wileńskiego. Zmiana lokalizacji pomnika jest konieczna, bo w miejscu, gdzie teraz stoi, powstanie jedna ze stacji drugiej linii metra. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zamierza wystąpić o akceptację władz Rosji.

Nie wiesz, kto w Twojej gminie startuje w wyborach samorządowych? Sprawdź to w obwieszczeniach komisji wyborczych, które zawisną już dziś. Są tam informacje o kandydatach, w tym ich oświadczenia lustracyjne.