Najnowsze

Najnowsze

Tysiące Francuzów, w tym członkowie rządu oraz znane osobistości, wyszły na ulice Paryża oraz innych francuskich miast, aby domagać się uwolnienia Ingrid Betancourt, od sześciu lat przetrzymywanej w kolumbijskiej dżungli przez lewacką partyzantkę FARC. Obok francuskiego ministra spraw zagranicznych Bernarda Kouchnera oraz Pierwszej Damy Carli Bruni, udział w marszu wzięła także przebywająca z dwudniową wizytą we Francji prezydent Argentyny Cristina Fernandez.

"Miodowy miesiąc" gabinetu Donalda Tuska trwa już blisko pięć miesięcy - pisze "Rzeczpospolita", prezentując wyniki swego sondażu oceniającego dotychczasową działalność premiera i rządu.

Oleg Gordijewski, były oficer radzieckiego wywiadu, który zdradził KGB i uciekł do Wielkiej Brytanii, jest przekonany, że Kreml kazał go zabić. Próba otrucia miała mieć miejsce w listopadzie 2007 r.

Kościoły na całym świecie chcą ściągnąć do siebie cząstki ciała Jana Pawła II, a bp Tadeusz Pieronek przypuszcza, że serce papieża Polaka może trafić na Wawel - pisze "Metro".

Sejmowa Komisja Przyjazne państwo przygotowała już wiele zmian, głownie podatkowych, które maja ułatwić życie firmom i obywatelom. Po wprowadzeniu tych propozycji podatnicy, którzy uzyskali interpretacje podatkowe przed 1 lipca 2007 r. będą mieli pewność, że są one wiążące dla organów podatkowych. Jak mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" przewodniczący Komisji Janusz Palikot, te oraz 60 innych zmian zostanie przyjętych przez Komisję już w połowie kwietnia.

Do sprzedaży trafiło prawdopodobnie 15 tysięcy kurczaków z fermy, gdzie wykryto bakterie salmonelli. Sanepid w Świętokrzyskiem apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i norm sanitarnych przy przygotowywaniu potraw z drobiu.

Antychińscy demonstranci zakłócili przebieg sztafety niosącej ogień olimpijski. Udało im się przedrzeć przez kordon policji, kilka osób zagrodziło trasę sztafety rzucając się na ulicę, a jeden z mężczyzn chwycił pochodnię. Na Kontakt TVN24 dostaliśmy zdjęcia z tego zajścia.

Według prognoz powyborczych, na które powołuje się Reuters, Filip Vujanović zwyciężył w niedzielnych wyborach prezydenckich w Czarnogórze z poparciem 51,2 proc. głosujących.

W iście sarmackim stylu przyjął Radosław Sikorski niemieckiego ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera. W chobielińskim dworze żona szefa polskiej dyplomacji podała własnoręcznie przygotowaną cielęcinę, a pan domu zagrał gościom na organach. Spotkanie obserwował reporter "Faktów".

Ojciec Rydzyk apeluje do księży i krytykuje media. Redemptorysta zwrócił się do kapłanów z prośbą, aby ci nie krytykowali publicznie zachowania innych duchownych. - Jeśli mamy coś do siebie, powiedzmy to sobie w cztery oczy - mówił podczas mszy w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Chicago.

Niedziela, 6 kwietnia 21:00- Sprawa zabójstwa Krzysztofa Olewnika daje podstawy do powołania komisji śledczej - napisał w oświadczeniu Zbigniew Ziobro. Kilka godzin później, w "Magazynie 24 godziny", był bardziej ostrożny. - W pierwszej kolejności należy wysłuchać głosu rodziny. Jeśli uznałaby, że komisja ma sens, warto ją rozważyć - stwierdził.

Groźny wypadek w Opolskiem. Rozpędzony TIR zjechał z drogi i "zatrzymał" się dopiero na rosnącym na poboczu drzewie. O zdarzeniu poinformował portal tvn24.pl internauta, pisząc na platformę Kontakt TVN24.

W ciągu najbliższych dwóch lat warszawski system monitoringu zwiększy się o kolejne 42 kamery. W sumie miasto będzie obserwowane przez ok. 600 urządzeń.

- Sprawa zabójstwa Krzysztofa Olewnika daje podstawy do powołania komisji śledczej - napisał w oświadczeniu Zbigniew Ziobro. Kilka godzin później, w "Magazynie 24 godziny", był bardziej ostrożny. - W pierwszej kolejności należy wysłuchać głosu rodziny. Jeśli uznałaby, że komisja ma sens, warto ją rozważyć - stwierdził.

Dalajlama zaprzeczył oskarżeniom chińskiej propagandy, jakoby on lub rząd na wygnaniu organizowali antychińskie wystąpienia w Lhasie oraz wspierali grupy niepodległościowe planujące dokonać zamachów samobójczych.

Minister zdrowia zadbała o zdrowie obywatelki - bezpośrednio. Ewa Kopacz udzieliła pierwszej pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku drogowym.

W nocy z soboty na niedzielę sprofanowanych zostało 148 grobów muzułmańskich żołnierzy. Akt wandalizmu miał miejsce na cmentarzu wojskowym Notre-Dame de Lorrete, niedaleko Arras w północnej Francji. Prezydent Nicolas Sarcozy nazwał ten fakt "niedopuszczalnym aktem rasizmu".

Tureckie siły bezpieczeństwa przechwyciły 400 kg heroiny przemycanej w samochodzie ciężarowym z oliwkami, który miał zostać odprawiony przez granicę z Bułgarią - podała w niedzielę agencja Anatolia.

W tragicznym wypadku na Dolnym Śląsku zginęła młoda para z rocznym dzieckiem. Samochód, którym jechała rodzina zderzył się z tirem. Pod Kielcami natomiast, w groźnie wyglądającej kolizji, dosłownie zmiażdżone zostały dwa fiaty. Na platformę Kontakt TVN24 zdjęcia przesłał internauta Damian.