Najnowsze

Najnowsze

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział we wtorek, że Rosja zdołała ustabilizować swoją gospodarkę. Podkreślił też, że w wypadku niepowodzenia negocjacji na temat międzynarodowego systemu obrony przeciwrakietowej może dojść do nowego wyścigu zbrojeń.

Polska objęła zaskakująco silne przywództwo podczas konfliktu w Gruzji - to ocena działań polskich przywódców w sierpniu 2008, zawarta w depeszy wysłanej z ambasady USA w Warszawie datowanej na 10 sierpnia 2008 roku, zaledwie 2 dni po rozpoczęciu wojny na Kaukazie. Depesza znalazła się wśród dokumentów zamieszczonych w internecie przez "Russkij Reporter". Tygodnik twierdzi, że amerykańskie depesze dotyczące wojny w 2008 roku otrzymał od Wikileaks jako jedyne medium w Rosji.

Jak reaguje na stres, jak radzi sobie z niepokojem, czy bierze leki? Między innymi tego o prezydent Argentyny Cristinie Fernandez de Kirchner chciał dowiedzieć się departament stanu USA - wynika z depeszy opublikowanej przez Wikileaks. Depesza została podpisana "Clinton".

Szef Sztabu Generalnego WP gen. Franciszek Gągor krytycznie oceniał Saakaszwilego za to, że dał się Rosji sprowokować i wciągnąć w wojnę - wynika z relacji amerykańskiej ambasady w Warszawie z sierpnia 2008. Gruzja miała też prosić Polskę o broń. Depesza z ambasady w Warszawie znalazła się wśród dokumentów dotyczących wojny w 2008 r., zamieszczonych w internecie przez "Russkij Reporter". Tygodnik twierdzi, że depesze otrzymał od Wikileaks jako jedyne medium w Rosji.

Chiny wezwały we wtorek Stany Zjednoczone, by "odpowiednio rozwiązały odnośne sprawy" związane z ujawnieniem przez portal internetowy Wikileaks serii depesz dyplomacji amerykańskiej.

"Jak najostrzej potępiam ujawnienie bez zezwolenia tajnych dokumentów i poufnych informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego" - napisał w specjalnym oświadczeniu ambasador USA w Polsce Lee A. Feinstein. Zapewnił jednocześnie o sile sojuszu Polski i Stanów Zjednoczonych.

Twórca Wikileaks Julian Assange powiedział w wywiadzie dla magazynu "Forbes", że jest gotowy do ujawnienia dziesiątek tysięcy dokumentów, które mogłyby zniszczyć jeden-dwa banki, w tym jeden "duży amerykański bank".

Intensywne opady śniegu sparaliżowały w poniedziałek komunikację miejską w Warszawie. Autobus, który jechał z Centrum do Ursusa zaliczył rekordowe, aż 9-godzinne opóźnienie.

Uzbrojony uczeń, którzy przetrzymywał 23 zakładników w liceum w miejscowości Marinette w stanie Wisconsin próbował popełnić samobójstwo. Nie wiadomo, w jakim stanie się znajduje. Wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni.

Dostęp do historii rachunków na kontach klientów mBanku został już odblokowany. Wczoraj trafiły do nich przelewy, w których opisach zamieszczone były dane innych użytkowników. Rzecznik mBanku zaznaczył, że pieniądze dostali tylko ludzie, którzy się ich spodziewali i w takich kwotach, jakie mieli otrzymać.

Imperium amerykańskie zostało obnażone, a Hillary Clinton i inni "przestępcy pracujący w Departamencie Stanu" powinni ustąpić - powiedział prezydent Wenezueli Hugo Chavez. Był to jego komentarz do ujawnienia w niedzielę przez Wikileaks poufnych depesz dyplomacji amerykańskiej.

Amerykańska baza Foreward Operating Base Hammer. 40 kilometrów od Bagdadu. Najprawdopodobniej tam doszło do gigantycznego wycieku tajnych dokumentów. A do wszystkiego potrzebna była wiedza o słabości wojskowego systemu komputerowego i płyta Lady GaGi.

Somalijski pirat, który przyznał się do udziału w ataku na amerykański okręt u wybrzeża Afryki, został skazany na 30 lat więzienia. Kara wysoka, ale i tak zawarta w ramach ugody. Skazany zobowiązał się, że będzie zeznawać w sądzie przeciwko pięciu rodakom uczestniczącym w tym zamachu. To pierwszy od niemal 200 lat wyrok amerykańskiego sądu skazujący za piractwo.

Zasypane drogi, gigantyczne korki do późnych godzin wieczornych, opóźnione pociągi, autobusy i tramwaje - atak zimy dał się mocno we znaki. Na drogach wciąż trudne warunki, bo w nocy sypało. Dziś w ciągu dnia ma się przejaśniać. Opady śniegu będą stopniowo ustawać. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że nadciąga fala potężnych mrozów.

W imię wspólnego dobra, czyli dojazdu do celu, pasażerowie komunikacji miejskiej w całym kraju zjednoczyli się w walce z zimą. Umocnieni solidarnością niczym z peerelowskich kronik telewizyjnych, pasażerowie w Warszawie pomagali motorniczemu przestawić zwrotnicę. Z kolei podróżni z Lublina dzielnie pchali autobus, który ugrzązł w zaspie.

Phenian przyznał we wtorek, że buduje reaktor lekkowodny i ma "tysiące wirówek". Również we wtorek do Pekinu przybył przedstawiciel władz Korei Płn. - poinformowała agencja KCNA.

Jeden z najbardziej znanych włoskich reżyserów i scenarzystów 95-letni Mario Monicelli popełnił samobójstwo. Artysta wyskoczył z czwartego piętra szpitala w Rzymie.

Wstrząsy o sile 6,9 stopni w skali Richtera u południowych wybrzeży Japonii. Trzęsienie odczuwano w znacznej części kraju, a w centrum Tokio zatrzęsły się budynki - poinformowały japońskie służby meteorologiczne.

Kampania Polonii i polskiej dyplomacji w USA przyniosła skutek. Jedna z najważniejszych i najpoczytniejszych gazet o tematyce gospodarczej "Wall Street Journal" przestanie pisać o niemieckich obozach koncentracyjnych w okupowanej Polsce jako "polskich obozach".