Najnowsze

Najnowsze

Nowak: Kaczyński prowokuje do brzydkich spekulacji

- Ręce opadają – tak Sławomir Nowak skomentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który uznał, że "trzy osoby mogłyby żyć, gdyby nie małostkowość Bronisława Komorowskiego". - To jest cyniczna gra, ohydna próba manipulowania rzeczywistością – ocenił prezydencki minister. Pozwu jednak nie będzie.

Polscy prokuratorzy pojechali przesłuchiwać

Dwóch polskich prokuratorów wojskowych dotarło do Moskwy. W stolicy Rosji mają wziąć udział w przesłuchaniach m.in. kontrolerów z wieży na lotnisku w Smoleńsku. Propozycja ponownego przepytania świadków miała wyjść od strony rosyjskiej, podczas grudniowego pobytu w Warszawie Prokuratora Generalnego Federacji Rosyjskiej Jurija Czajki.

Lądowanie Jaka-40. "Złamanie procedur przez Rosjan"

- Błędy popełnili nie tylko piloci samolotu Jak-40, który wylądował w Smoleńsku, zanim rozbił się Tu-154M, procedury złamali też kontrolerzy - powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w TVN24. Edmund Klich, szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, podkreślił zaś, że dobrze się stało, iż wszczęto postępowanie w tej sprawie.

Phenian ukrywa instalacje nuklearne

Eksperci ONZ uważają, że Korea Północna ma co najmniej jeden tajny kompleks, w którym prowadzone są prace nad bronią jądrową. Ustalenia opierają się na danych uzyskanych od amerykańskiego naukowca Siegfrieda Heckera, który został wpuszczony do północnokoreańskiego ośrodka badań jądrowych w Jongbjon.

"Nie ma podstaw, żeby mnie odwołać"

- Nie ma podstaw prawnych, żeby mnie odwołać, dlatego że nie powoływała mnie komisja - tak Edmund Klich broni się przed zarzutami członków Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy zarzucają mu błędy w prowadzeniu dochodzenia ws. katastrofy prezydenckiego samolotu i domagają się jego odwołania. Wcześniej w programie "Polska i Świat" w TVN24 mówił: - Oczywiście wiedziałem, że niektórzy są przeciwni mojej osobie. Bo mają sami ambicje, żeby zostać przewodniczącym.

Najpierw powódź, teraz cyklon

Do wybrzeży Australii zbliża się potężny cyklon Yasi. Jego siła jest porównywalna z huraganem Katrina, który spustoszył Nowy Orlean w 2005 roku. Władze stanu Queensland ewakuują mieszkańców miast na wybrzeżu.

Jak F-16 starały się o rumuńskie niebo

Lockheed Martin wraz z swoimi "przyjaciółmi w otoczeniu prezydenta i ministerstwie obrony Rumunii" próbował sprzedać Bukaresztowi myśliwce F-16 z ominięciem przetargu - wynika z ujawnionych przez Wikileaks depesz amerykańskiej dyplomacji. Amerykanie mieli nie chcieć "wiązać" się biurokratycznymi procesami narzucanymi przez UE.

Zatrzęsło. Pękały ściany, spadały obrazy

"Wstrząsy występują u nas prawie codziennie, lecz takie trzęsienie ziemi jak w nocy ostatnio miało miejsce około rok temu i było odczuwalne na całym Śląsku i w Małopolsce" - napisała na Kontakt 24 internautka Krystyna z Chełma Śląskiego (woj. śląskie).

PJN nie zdążył zmienić nazwy. Przez konflikt?

Wczoraj upłynął termin złożenia wniosku o zmianę nazwy stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza. Ten jednak nie wpłynął. Jak informuje TVN24, powodem tego opóźnienia ma być konflikt między byłymi europosłami PiS Adamem Bielanem i Michałem Kamińskim, a twórcami PJN: Joanną Kluzik-Rostkowską, Elżbietą Jakubiak i Pawłem Poncyljuszem.

Putin zwierza się modelce: Nie jestem twardzielem

- Ja nie jestem twardzielem jak harleyowcy - skromnie przyznał Władimir Putin w wywiadzie, który przeprowadziła z nim Naomi Campbell w brytyjskim wydaniu magazynu "GQ". Rosyjski premier zdradził też sekrety swojej formy i opowiedział, jak zainteresował się ratowaniem tygrysów.

Wysłali samolot po Polaków

Po godzinie 7 po Polaków do Egiptu wyleciał największy czarterowy samolot linii lotniczych LOT. - Nie nazywamy tego ewakuacją, bo to jest nasz normalny rejsowy lot - podkreśla rzecznik LOT Jacek Balcer.

Białoruś odpowiada: Naciski Unii są bez szans

- Decyzje Rady UE zmuszają Republikę Białoruś do podjęcia proporcjonalnych i adekwatnych działań, aby wzmocnić narodową suwerenność, bezpieczeństwo i stabilność - głosi wydane oświadczenie białoruskiego MSZ. Zdaniem Mińska "naciski" UE nie mają żądnych sans powodzenia i zakończą się fiaskiem.

"Spadaliśmy..." Autokar w rowie, jedna osoba nie żyje

W Tywoni koło Jarosławia w woj. podkarpackim doszło do groźnego wypadku z udziałem ukraińskiego autobusu. Pojazd wypadł z drogi - jeden z pasażerów nie żyje, a 10 jest rannych. - Spadaliśmy, poczułem ludzi przygniatających mnie - opowiada pasażer, Sasza Frankowiak

Nie ma telefonu, ale jaki ma kabel...

Pamiętacie docenta Furmana z bloku przy Alternatywy 4? Naukowiec grany przez Wojciecha Pokorę miał przechodzącą przez całą kuchnię rurę, którą "specjaliści" usunęli dopiero za dopłatą. Państwo Borowscy też mają - kabel telefoniczny przeciągnięty nie przez kuchnię, a przez całe mieszkanie. Dzwonić muszą jednak z komórek. Komuś zabrakło tych szarych?

Co i czy w ogóle posłowie uchwalą ws. katastrofy?

W Sejmie zbiera się komisja ustawodawcza, która ma opracować projekt uchwały ws. katastrofy smoleńskiej. Prawo i Sprawiedliwość domaga się odrzucenia przez Sejm raportu MAK-u i od tego uzależnia swoje poparcie. PO chce przełożenia uchwały.

PO wyłoni pierwsze piątki

We wtorek zbiera się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej. Szefowie regionów przedstawią wstępne propozycje obsady pierwszy 5 miejsc na listach podczas jesiennych wyborów parlamentarnych. Z list PO wystartuje prawdopodobnie aż 11 ministrów z rządu Tuska i sam premier.

Zmarła 115-latka. "Najstarsza na świecie"

W swoim domu w Teksasie zmarła Eunice Sanborn. Miała podobno 115 lat i od listopada dzierżyła miano najstarszej osoby świata. Teraz pałeczkę, a bardziej laseczkę starszeństwa, przejęła inna starowinka, Besse Cooper.

Tajemnicza instalacja na Mazurach. Nagrywali Tu-154?

Strażnica graniczna w Świadkach Iławieckich tuż przy granicy z rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim kryje amerykańskie instalacje podsłuchowe – dowiedzieli się dziennikarze "Superwizjera TVN". Czy aparatura umieszczona w tajemniczej stodole mogła nagrywać rozmowy z pokładu Tu-154 10 kwietnia 2010 roku? Wszystko na to wskazuje, choć oficjalnego potwierdzenia nie ma.

Google i Twitter zdejmują Egipcjanom knebel

Google poinformował, że we współpracy z Twitterem, opracował system, który pomoże wysyłać Egipcjanom informacje na zablokowane przez władzę serwisy. Ten nie wymaga dostępu do Internetu.

"Może skończyć się jak na Placu Tiananmen"

Poniedziałek, 31 stycznia Gość "Rozmowy Rymanowskiego", arabista Bogusław Zagórski, przewiduje, że wtorkowy "marsz milionów" w Aleksandrii i Kairze może się skończyć dla Egipcjan jak masakra na Placu Tiananmen w Pekinie dla Chińczyków w 1989 roku. - Czy wojsko wytrzyma to napięcie? - zastanawiał się. Politolog Grzegorz Kostrzewa-Zorbas dodał, że szansą dla Egiptu jest Mohamed ElBaradei. - Czy Zachód może wyobrazić sobie lepszego kandydata? - pytał retorycznie.

Pinior: Władze wiedziały o torturach w Kiejkutach

- Polskie rządy doskonale wiedziały co się dzieje w tajnym więzieniu CIA w Kiejkutach. Istniała szczegółowa instrukcja na ten temat. Podpisana przez premiera - mówi Józef Pinior, były europoseł i członek specjalnej komisji parlamentu europejskiego, która badała tą sprawę.

"Kropka nad i" 31.01

Poniedziałek, 31 stycznia - Rozumiem, że Leszek Balcerowicz unika debaty, do której go zapraszam, bo w głębi duszy wie, ze jego argumenty są bardzo słabe - mówił w "Kropce nad I" minister finansów Jacek Rostowski. Zapewnia, że rozmowa o przyszłości systemu emerytalnego byłaby spokojna i rzeczowa. - Gdyby mnie przekonał do swoich racji, to bym się wycofał ze swoich propozycji - zapowiedział.

Czaszka dziecka, czyli „Na miłość boską” w wersji mini

Ludzka czaszka wysadzana diamentami pt. "Na miłość boską" – najdroższe dzieło sztuki żyjącego artysty - powstało w wersji mini. Inspiracją jest czaszka niemowlaka. Stoi w Hongkongu na wystawie poświęconej jej autorowi, Brytyjczykowi Damienowi Hirstowi.

"Może skończyć się jak na Placu Tiananmen"

Gość "Rozmowy Rymanowskiego", arabista Bogusław Zagórski, przewiduje, że wtorkowy "marsz milionów" w Aleksandrii i Kairze może się skończyć dla Egipcjan jak masakra na Placu Tiananmen w Pekinie dla Chińczyków w 1989 roku. - Czy wojsko wytrzyma to napięcie? - zastanawiał się. Politolog Grzegorz Kostrzewa-Zorbas dodał, że szansą dla Egiptu jest Mohamed ElBaradei. - Czy Zachód może wyobrazić sobie lepszego kandydata? - pytał retorycznie.

Egipska armia: Nie użyjemy siły wobec ludu

Egipska armia po raz pierwszy od wybuchu fali protestów uznała żadania Egipcjan za uzasadnione i zapewniła, że nie użyje siły przeciwko manifestującym. Główna siła opozycyjna - zdelagalizowane Bractwo Muzułmańskie - odrzuciło zaś nowy rząd, powołany w poniedziałek. Jednocześnie wezwała do kontynuowania protestów "aż do upadku reżimu prezydenta Hosniego Mubaraka". Z kolei egipski wiceprezydent Omar Suleiman oświadczył , że prezydent Hosni Mubarak polecił mu rozpoczęcie rozmów ze wszystkimi siłami politycznymi w kraju.

"Dowcipniś" z więzienia sparaliżował sąd

Pewien 25-latek wpadł na pomysł mało zabawnego żartu. Postanowił wykonać telefon do sądu i poinformować o podłożonej w nim bombie. Historia jakich wiele, jednak mężczyzna nie był zwykłym obywatelem, ale więźniem. Popełnił też kardynalny błąd, który umożliwił jego szybkie odnalezienie.