Najnowsze

Najnowsze

Grupa byłych i obecnych działaczy PiS poinformowała, że chce zarejestrować stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza". Ale okazało się, że do sądu trafiły już dwa inne wnioski o rejestrację stowarzyszeń o identycznej nazwie. - Prawo stanowi, że statut powinien zawierać nazwę która będzie odróżniała stowarzyszenie od innych stowarzyszeń, organizacji i instytucji - mówi mecenas Jacek Kondracki. Ale jego zdaniem, "problemu wielkiego omawiane stowarzyszenie (Kluzik-Rostkowskiej - red.) nie ma. Bo wystarczy, że doda jakieś dwa słowa do wspomnianej nazwy".

Kandydat PiS do sejmiku śląskiego Andrzej Rozpłochowski otrzymał wsparcie Joanny Kluzik-Rostkowskiej. - Pani Joanna zrobiła to z własnej woli - tłumaczył na antenie TVN24 były opozycjonista, podkreślając, że bardzo się z tego poparcia cieszy.

- Jeśli mój rząd nie otrzyma wotum zaufania, rozpisane zostaną przedterminowe wybory - oznajmił premier Włoch Silvio Berlusconi. Dodał, że jego gabinet ma jednak szanse otrzymać poparcie obu izb parlamentu podczas głosowań 14 grudnia.

Jak nazwać owczarka bułgarskiego, podarowanego Władimirowi Putinowi przez premiera Bułagrii Bojko Borysowa? Putin nie wie, dlatego prosi o pomoc Rosjan. Bobo, Puting, a może jeszcze inaczej? - zastanawiają się rodacy premiera Rosji.

- Niemiecki rząd ma informacje wskazujące na planowany pod koniec listopada atak terrorystyczny w Niemczech - poinformował w środę w Berlinie minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

Serbowie poprosili Interpol o pomoc w zlokalizowaniu Ratko Mladicia, głównego oskarżonego o zbrodnie wojenne podczas wojny w Bośni. Serbia jest zdania, że nie ukrywa się on już na jej terytorium.

Uciekał przed policyjnym patrolem, wpadł do rowu, a potem awanturował się i zaatakował jednego z funkcjonariuszy. Policja zatrzymała kierowcę, którym okazał się ksiądz. Mężczyzna trafił na badanie krwi do szpitala, bo prawdopodobnie był pijany.

24 osoby wiózł kierowca busa firmy przetwórczej - zamiast dopuszczonych w dowodzie rejestracyjnym ośmiu. Przeładowany samochód zatrzymali policjanci pod Nowym Miastem Lubawskim w woj. warmińsko-mazurskim.

Kolejny głos w sprawie polsko-litewskich relacji, tym razem krytyczny wobec Polski. Były prezydent Litwey Valdas Adamkus uważa, że większą odpowiedzialność za pogorszenie relacji naszych krajów ponosi Warszawa. Polityk powiedział o tym w wywiadzie dla portalu Delfi.

Pilot samolotu linii Air India Express, który w maju tego roku rozbił się podczas lądowania w Indiach, spał przez sporą część lotu. Kiedy się obudził, był zbyt zdezorientowany by sprowadzić maszynę bezpiecznie na ziemię - wynika z dochodzenia przeprowadzonego w sprawie katastrofy. W wypadku zginęło 158 osób.

Prezydent Iraku Dżalal Talabani zapowiedział, że nie podpisze nakazu egzekucji Tarika Aziza, ministra w okresie reżimu Saddama Husajna. Aziz został skazany na karę śmierci w październiku.

Choroba wieńcowa, niewydolność serca, nadciśnienie. To tylko niektóre z przypadłości byłego prezydenta. Lech Wałęsa podzielił się stanem zdrowia z internautami poprzez mikroblog Blip.

Zaręczyny Williama i Kate to od wtorku numer jeden w brytyjskich mediach. Biografia, styl, kontrowersje wokół przyszłej księżnej - te tematy nie schodzą z czołówek gazet. Czy Kate nadaje się na żonę dla brytyjskiego następcy tronu?

Chcesz głosować w niedzielnych wyborach w mieście, w którym mieszkasz, ale nie jesteś zameldowany? Masz czas do piątku, żeby dopisać się do rejestru wyborców w urzędzie. Nie trzeba mieć tymczasowego zameldowania. Wystarczy złożyć wniosek.

Strażnicy miejscy będą mogli karać mandatami za palenie w niedozwolonych miejscach. Rozporządzenie, które daje im takie uprawnienia, wczoraj podpisał szef MSWiA, a dziś minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Anita i Edyta Zaboroś, które zdobyły popularność jako śpiewające "Aniołki Napieralskiego", postanowiły jednak wziąć się czynnie za politykę. Bliźniaczki kandydują do Rady Warszawy z listy prawicowej Polski Patriotycznej, o czym poinformował Kontakt 24 internauta t_korozow.

Kim Dzong Un, najmłodszy syn północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Ila i jego przyszły następca, rozpoczął czystkę w partii komunistycznej i siłach zbrojnych, aby podporządkować sobie aparat państwowy - takie informacje przekazali w środę uciekinierzy z Korei Północnej.

Pożar na pokładzie pasażerskiego promu "Pearl of Scandinavia". Duńskie i szwedzkie władze zapewniły jednak, że sytuacja znajduje się pod kontrolą, a ewakuacja nie była konieczna.

Stany Zjednoczone pomogą Jemenowi w walce z Al-Kaidą, dostarczając mu sprzęt i szkoląc siły bezpieczeństwa, lecz nie będą angażować się w kolejną wojnę - oświadczył amerykański minister obrony Robert Gates.