Najnowsze

Najnowsze

Amerykański sąd skazał na 24 lata więzienia 20-letniego Hosama Smadiego, który chciał wysadzić w Dallas drapacz chmur. FBI zatrzymało go w zeszłym roku podczas próby dokonania zamachu.

Centralna Agencja Wywiadowcza przejdzie głębokie zmiany strukturalne - powiedział szef CIA Leon Panetta podsumowując śledztwo w sprawie zaniedbań procedur bezpieczeństwa w kontrwywiadzie i w strefie działań wojennych.

Była premier Wielkiej Brytanii, 85-letnia Margaret Thatcher trafiła we wtorek do szpitala z powodu niegroźnej infekcji; najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilku dni zostanie wypisana do domu - poinformowała BBC.

Przyłapany na niepłaceniu podatków na kwotę ponad 100 tys. dol. właściciel popularnej pizzerii w Buffalo (stan Nowy Jork) ma w ramach zasądzonej kary przez rok co tydzień karmić bezdomnych - orzekł amerykański sąd.

Niezwykły incydent na jednej z ulic w centrum Limy, stolicy Peru. Jadąca motorem policjantka cudem uniknęła śmierci po tym, jak zderzyła się z ciężarówką. Wypadek zarejestrował uliczny monitoring.

W środę w Sejmie zostaną odsłonięte dwie tablice: jedna upamiętnia 18 posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Druga poświęcona jest marszałkowi Sejmu III kadencji Maciejowi Płażyńskiemu, który był jedną z ofiar tragedii z 10 kwietnia. Fragmentem tej pierwszej jest element pochodzący z wraku TU-154M.

Chwilę po pierwszej informacji o ataku w biurze poselskim PiS-u Eugeniusz Kłopotek zadzwonił do swojego biura poselskiego w Bydgoszczy i nakazał zamknięcie kraty. Czy i jak można zapobiec w przyszłości podobnej tragedii?

- Powściągliwość w języku polityków ma naprawdę duże pole do popisu - uważa politolog dr Jarosław Flis. Przed chwytliwymi, lecz nierozważnymi żartami przestrzega z kolei pisarz i dziennikarz Marcin Wolski. Na marginesie tragedii w Łodzi, specjaliści komentowali język współczesnego dyskursu politycznego.

Wtorek, 19 października Przed kilkoma miesiącami przeczuwałem, że spór wokół krzyża zakończy się jakimś mordem politycznym - mówił po tragedii w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedwliości Jarosław Sellin (PiS). Z kolei drugi gość "Rozmowy Rymanowskiego" Antoni Mężydło podkreślił, że na początku nie uwierzył w polityczne umotywowanie zbrodni.

Niemiecki nowy szybki pociąg pasażerski typu ICE 3 przeszedł pomyślnie testy bezpieczeństwa w tunelu pod Kanałem La Manche - poinformowało we wtorek konsorcjum Eurotunnel. Skład Deutsche Bahn (DB) ma w przyszłości obsługiwać połączenia z Niemiec do Anglii. Podróż z Frankfurtu nad Menen do Londynu ma trwać ok. 5 godzin.

Izraelskie wojsko wprowadza zakaz korzystania z portali społecznościowych przez żołnierzy przebywających w bazach wojskowych - poinformowała agencja Associated Press. Decyzja została podjęta po tym, jak doszło do przypadków publikowania w internecie "krępujących" filmów i zdjęć, na których żołnierze np. znęcali się nad zatrzymanymi Palestyńczykami.

Brytyjska pisarka J.K. Rowling, autorka znanych na całym świecie opowieści o czarodzieju Harrym Potterze, została laureatką przyznawanej w Danii Nagrody Literackiej im. Hansa Christiana Andersena. Rowling tym samym stanęła w jednym szeregu z takimi autorkami jak Astrid Lindgren czy Tove Jansson. Wyróżnienie otrzymują autorzy piszący w zgodzie z "tradycją i duchem" Andersena, który pozostawił po sobie około 160 baśni i wierszy.

Premier Wielkiej Brytanii ogłosił wyniki przeprowadzonego po raz pierwszy od 12 lat Przeglądu Strategicznej Obrony i Bezpieczeństwa. Brytyjskie wydatki na obronę zmniejszą się na okres najbliższych czterech lat realnie o 8 proc., ale nie spadną poniżej zalecanego przez NATO progu 2 proc. PKB. Zmniejszy się personel sił powietrznych i marynarki wojennej. Kontynuowana będzie natomiast budowa dwóch ciężkich lotniskowców uderzeniowych.

Niecodzienne zdolności ujawniła kobieta parkująca swój samochód na jednej z ulic Londynu. Kierująca Toyotą dokonała rzeczy niemal niemożliwej - ku uciesze gapiów zaparkowała samochód w powietrzu.

Poszukiwano go od 10 lat. Listy gończe wydały cztery prokuratury w kraju. W wtorek Dariusz M. został zatrzymany przez policję w Białym Dunajcu na Podhalu. Mężczyzna jest podejrzany o liczne oszustwa i kradzieże.

Prezydent Bronisław Komorowski złożył wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Marka Rosiaka, który zginął we wtorek po ataku na łódzkie biuro PiS. Prezydent również "łączy się w nadziei" z rodziną ciężko rannego Pawła Kowalskiego. "Musimy stanowczo potępić wszelkie formy agresji" - napisał Bronisław Komorowski i dodał, że liczy na szybkie wyjaśnienie sprawy.

Liczba użytkowników internetu przekroczy w tym roku dwa miliardy - poinformował Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Przedstawiciele specjalnej jednostki ONZ podkreślają jednocześnie, że kraje rozwijające się muszą uzyskać szerszy dostęp do tego ważnego narzędzia wzrostu gospodarczego. Dostęp do internetu ma zaledwie 9,6 mieszkańców Afryki.

Jedna osoba zginęła od postrzału, a druga ciężko ranna od ugodzenia nożem trafiła do szpitala po tym, jak starszy mężczyzna zaatakował ludzi w łódzkiej siedzibie PiS. Sprawca, 62-letni Ryszard C., został ujęty. Zostanie przesłuchany najprawdopodobniej środę.

Ryszard C., który zastrzelił pracownika biura poselskiego PiS i ranił drugiego, pochodzi z Częstochowy, gdzie przez wiele lat pracował jako taksówkarz. Według sąsiadów miał problemy rodzinne i rozstał się z żoną - dowiaduje się TVN24

Co najmniej 6 osób zginęło, a 17 zostało rannych po tym, jak we wtorkowy poranek grupa kaukaskich rebeliantów przeprowadziła atak na czeczeński parlament. Wśród ofiar jest trzech zamachowców. Wcześniej z Groznego napływały sprzeczne dane na temat ataku, liczby napastników i zabitych.