Najnowsze

Najnowsze

"Spotkanie ostatniej szansy". Rosyjska prasa o rozmowach na Kremlu

„Angela Merkel i Francois Hollande postanowili interweniować z obawy, że USA dostarczą Ukrainie broń”, „rozmowy dotyczyły utworzenia dwóch autonomii na wschodzie Ukrainy”, „w rejon Donbasu zostanie wysłany międzynarodowy kontyngent pokojowy” – to tylko niektóre tezy, stawiane w rosyjskiej prasie po spotkaniu na Kremlu przywódców Rosji, Francji i Niemiec.

Areszt dla uczestników burdy przed siedzibą JSW

Czterech zatrzymanych w związku z wtorkowymi zamieszkami przed siedzibą JSW trafiło do aresztu. Mężczyźni są podejrzani o udział w zbiegowisku oraz czynną napaść i znieważenie policjantów. Grozi im do 10 lat więzienia.

W bagażniku przewozili pocisk artyleryjski. Chcieli go sprzedać

Rutynowa kontrola drogowa w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) zakończyła się akcją saperów. W jednym z zatrzymanych samochodów policjanci znaleźli pocisk artyleryjski i broń z okresu II wojny światowej. Czterech mężczyzn, których podróżowało pojazdem planowało sprzedać militaria.

Poroszenko: pokojowa propozycja Merkel mogłaby działać

- Pokojowa propozycja kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande'a mająca na celu zakończenie walk z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy mogłaby działać - powiedział w sobotę Reuterowi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Wyraził również nadzieję, że propozycja wysunięta przez Berlin i Paryż "pomoże w zapewnieniu większego bezpieczeństwa w Europie".

Nie zapłacą odszkodowania za raport o jakości powietrza

Przedstawiciele Fundacji ClientEarth poinformowali, że nie wycofują się ze stwierdzeń zawartych w raporcie o jakości powietrza i zamierzają nadal go upubliczniać. Nie zapłacą też 1 mln zł odszkodowania, jakiego domaga się burmistrz Muszyny za straty wizerunkowe uzdrowisk znajdujących się na terenie gminy.

Referendum ws. homoseksualistów

Słowacy głosują w sobotę w ogólnonarodowym referendum zainicjowanym przez ruch sprzeciwiający się małżeństwom homoseksualnym i adopcji przez nie dzieci. Według przewidywań obserwatorów głosowanie najpewniej okaże się nieważne, gdyż frekwencja nie przekroczy 50 proc.

Przyczyna katastrofy na Tajwanie. Pilot omyłkowo wyłączył lewy silnik?

Przyczyną katastrofy samolotu TransAsia, który w środę w Tajpej wpadł do rzeki, był najprawdopodobniej błąd pilota - stwierdził w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 kapitan Jan Czyżewski, pilot latający samolotami ATR. Jak tłumaczył, samolot tego typu przystosowany jest do latania na jedym silniku. - Najprawdopodobniej, przy kłopotach z prawym silnikiem, pilot omyłkowo wyłączył lewy - stwierdził.

Łoś wędrownik złapany. Wrócił do lasu

Udało się schwytać łosia, który od kilku dni widziany był wielokrotnie w Krakowie. Wcześniejsze obławy kończyły się fiaskiem. Łoś był nieuchwytny. W sobotę nad ranem go wreszcie złapano. Był przy torach kolejowych, przy ulicy Prądnickiej, czyli w miejscu, gdzie widywano go najczęściej. Teraz wrócił już do lasu.

Interwencja ws. niebezpiecznych przestępców. W obronie dzieci

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak chce, by opinia biegłych i decyzja sądu była obowiązkowo wydawana przed zakończeniem odbywania kary przez skazanych z zaburzeniami psychicznymi, którzy mogą być uznani za zagrażających zdrowiu i życiu dzieci.

Rosjanie testują nową broń. Poligon doświadczalny na Ukrainie

Po latach modernizacji armii i intensywnych ćwiczeń wojskowych, Rosjanie testują najnowocześniejsze środki walki na Ukrainie. Najważniejsze są wśród nich drony. Testowane nad Ukrainą Orłany mogą przebywać w powietrzu nawet do 16 godzin. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Brytyjski minister obrony: czas na modernizację broni jądrowej

Brytyjski minister obrony Michael Fallon wyraził obawę, że rosyjscy planiści wojskowi mogli "obniżyć próg" wymagany dla użycia broni jądrowej i oświadczył, że Wielka Brytania powinna zmodernizować własny nuklearny potencjał odstraszający w odpowiedzi na modernizację prowadzoną przez Rosję.

Skazany za zabójstwo, którego nie popełnił. 300 zł za każdy dzień odsiadki

Ile jest wart jeden dzień z życia człowieka? W przypadku Zbigniewa Góry sądy wyceniły ten dzień na trzysta złotych. Mężczyzna, który został niesłusznie skazany za niepopełnione morderstwo, przesiedział w więzieniu 1044 dni. Stracił pracę, przeżył rodzinny dramat, nie miał kontaktu z dzieckiem, odeszła od niego żona. Gdy został uniewinniony, zaczął walczyć o wielomilionowe odszkodowanie. Sąd za wszystkie dni spędzone za kratkami przyznał mu 323 tysiące złotych. Materiał magazynu "Blisko ludzi".

Opór w SLD ws. Ogórek. "Królik z kapelusza"

Kandydatka SLD na prezydenta, Magdalena Ogórek ma kłopot z uzyskaniem poparcia od kolegów z partii. Na razie - to kandydatka tylko Leszka Millera, który wziął na siebie promocję kandydatki i jej przygotowanie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

06.02 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o śnieżycach w Hiszpanii, Włoszech i na Bałkanach, festiwalu lodowych rzeźb w USA oraz stratach bułgarskich rolników z powodu powodzi. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

Papież Franciszek znów szokuje

Papież Franciszek znowu wywołuje kontrowersje. W katechezie poświęconej roli ojca w wychowaniu dzieci, papież rozważał kwestię kar cielesnych i cytując relację jednego z ojców uznał, że bicie - bez poniżania - jest dopuszczalne. Natychmiast podniosła się fala krytyki, co ciekawe, również z kręgów kościelnych.

Kandydat obywatelski?

Kampania prezydencka rusza pełną parą. Po ogłoszeniu terminu wyborów - 10 maja - i deklaracji Bronisława Komorowskiego, że będzie ubiegał się o drugą kadencję, w piątek urzędujący prezydent otrzymał poparcie rządzącej partii. Ale sam od niej wydaje się dystansować, podkreślając, że jest kandydatem obywatelskim, a nie Platformy Obywatelskiej.