Najnowsze

Najnowsze

Sąd: Dzieci z Daliowej mogą zostać u dziadków. Na razie. "Jeśli podołają" to może na zawsze

Dziadkowie zajmą się czwórką dzieci z Podkarpacia, których matka zginęła w sobotę ratując je z pożaru. Na razie, do zakończenia postępowania o ustalenie stałej opieki nad rodzeństwem. Tak zdecydował dziś, na niejawnym posiedzeniu, sąd rejonowy w Krośnie. Czy dzieci zostaną z dziadkami na zawsze? Nie jest przesądzone. Przedstawiciele miejscowego ośrodka pomocy zapewniają, że rodzina nie zostanie pozostawiona sama sobie.

Wicemiss chciała zabrać koronę zwyciężczyni

Wybory miss brazylijskiego stanu Amazonas zapewne przeszłyby na świecie bez echa, gdyby nie nieprzyjemny incydent, do którego doszło w czasie koronacji zwyciężczyni. Sheislane Hayalla, która zajęła drugie miejsce, rzuciła się na swoją konkurentkę i usiłowała ściągnąć jej z głowy koronę. Jak jednak przekonuje, powodem nie była próżność, a przekonanie, że miss Amazonas Carolina Toledo swój tytuł po prostu kupiła.

"Trzeba będzie zapłacić". Rosyjska prasa o eksmisji polskiego konsulatu

"Żadnej polityki", "wrogie przejęcie", "kropka postawiona w wieloletnim sporze", "można było uniknąć skandalu" - tak o decyzji Sądu Arbitrażowego Petersburga i Obwodu Leningradzkiego, który nakazał eksmisję polskiego konsulatu w Petersburgu, informują rosyjskie media. "Decyzja sądu w Petersburgu pociągnie za sobą symetryczną odpowiedź Warszawy" – cytuje wypowiedź rosyjskiego analityka intenetowe wydanie tygodnika "Ekspert".

Policjanci winni, ale kary nie będzie. Sąd umarza sprawę ostrzelania auta, w którym zginął 19-latek

Sąd Apelacyjny w Poznaniu uchylił w całości wyrok i umorzył postępowanie wobec czwórki policjantów w sprawie akcji z 2004 roku, podczas której na jednej z poznańskich ulic został śmiertelnie postrzelony 19-latek. W lipcu ubiegłego roku biorący udział w akcji czterej funkcjonariusze usłyszeli wyrok więzienia w zawieszeniu. Teraz sąd uznał, że policjanci są winni, ale sprawa uległa przedawnieniu.

"Oni mnie zabiją". Wpływowa rodzina błagała o litość, Państwo Islamskie spaliło go żywcem

- To pobożny człowiek, który modli się, pości i zawsze lata z Koranem - mówił o bracie zamordowanym przez dżihadystów z Państwa Islamskiego, Dżawwad al-Kasaesbeh. 26-letni pilot, Muath, pod koniec grudnia trafił do niewoli dżihadystów i najprawdopodobniej kilka dni później został spalony żywcem. Niemal miesiąc później IS negocjowało mimo to jego wymianę na iracką terrorystkę więzioną w Jordanii. W sieci we wtorek pojawiło się nagranie przedstawiające egzekucję pilota.

Badają smog poza centrum Krakowa. "Tam też nie jest dobrze"

Krakowski Alarm Smogowy rozpoczął monitoring jakości powietrza w niektórych dzielnicach Krakowa. Poprzednie pomiary dotyczyły okolic najbardziej zanieczyszczonych - Nowej Huty, blokowisk na Kurdwanowie i terenów przy Alejach Trzech Wieszczów. Tym razem zbadane zostaną dzielnice uważane za „czystsze”. Wstępne wyniki są jednak bardziej niż niepokojące.

Dozbrojenie "może przedłużyć agonię Ukrainy"

W obecnych warunkach wysyłanie broni na Ukrainę grozi przedłużeniem, a nawet eskalacją konfliktu przez Rosję - ostrzega Eugene Rumer z fundacji Carnegie Endowment. Kwestionuje również sens wysyłania broni wojsku nieprzeszkolonemu w jej używaniu.

Prokurator generalny zajął się pomyłką przy in vitro. "Poleciłem ściągnąć akta sprawy"

Andrzej Seremet polecił zbadać, dlaczego szczecińska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. kobiety, która po zabiegu in vitro urodziła nie swoje dziecko. - Moim zdaniem takie postępowanie można by prowadzić z art. 160 kodeksu karnego, mówiącego o ściganiu sprawcy narażenia drugiego człowiek na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, o ile wystąpiły takie okoliczności - mówi prokurator generalny w rozmowie z Maciejem Dudą, dziennikarzem portalu tvn24.pl.

Podsłuchiwani dziennikarze i politycy opozycji. Była szefowa służb stanie przed sądem

Maria del Pilar Hurtado przez cztery lata uciekała przed kolumbijskim wymiarem sprawiedliwości. W sobotę władze Panamy, gdzie się ukrywała, przekazały kobietę Kolumbii. Była szefowa nieistniejącej już komórki służb specjalnych DAS jest oskarżona o udział w jednym z największych skandali w kolumbijskiej polityce ostatnich lat. W 2008 r. na jaw wyszło, że DAS nielegalnie podsłuchiwał m.in. przeciwników politycznych ówczesnego prezydenta Alvaro Uribe, opozycyjnych dziennikarzy czy sędziów.