Najnowsze

Najnowsze

"Kommiersant": Ławrow zaśmiał się Sikorskiemu w twarz

"Spotkali się Rosjanin, Niemiec i Polak" - tak swój artykuł o spotkaniu "trójkąta królewieckiego" tytułuje moskiewski dziennik "Kommiersant". Ministrom spraw zagranicznych Niemiec i Polski udało się rozweselić Siergieja Ławrowa - tak podsumowuje wtorkowe rozmowy Franka-Waltera Steinmeiera i Radosława Sikorskiego z szefem MSZ Rosji w Petersburgu.

Islamiści przejęli największą rafinerię w Iraku. Są coraz bliżej Bagdadu

Sunnici z organizacji Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ISIL) odnieśli kolejny - po zajęciu Mosulu - sukces. Przejęli kontrolę nad miastem Bajdżi, gdzie znajduje się największa w kraju rafineria ropy. Islamiści są coraz bliżej stolicy Bagdadu, szyicki rząd ponosi klęskę za klęską. To największy kryzys w Iraku od czasu opuszczenia go przez Amerykanów i przejęcia pełni władzy przez lokalne elity.

Kiepski "oskarżyciel" i "miękkie serce" posłów PO. Szukają przyczyn wygranej Kamińskiego

Andrzej Halicki nie wykluczył, że posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko uchyleniu immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu, mogą stracić miejsce na listach wyborczych. Przekonywał, że dyscyplina głosowania nie była konieczna. - To nie kwestia dyscypliny, a rozumu - mówił poseł PO. W ocenie Tadeusza Iwińskiego (SLD) wtorkowe posiedzenie Sejmu było źle przygotowane, co miało wpływ na decyzję posłów.

Balangowało sześciu, postępowanie wobec 15. Czemu żaden policjant nie zareagował?

Ciąg dalszy afery po publikacji zdjęć z imprezy zorganizowanej przez policjantów na łódzkim komisariacie. Komenda Wojewódzka prowadzi postępowanie dyscyplinarne wobec 15 funkcjonariuszy - również tych, których nie ma na zdjęciach, ale mieli dyżur w czasie trwania imprezy i nikogo o niej nie poinformowali. Policjantom grozi od nagany do wydalenia ze służby.

Google wypromuje łódzkie murale

Murale z Łodzi znalazły się wśród najciekawszych wystaw sztuki ulicy z całego świata. Firma Google umieściła wielkoformatowe obrazy z łódzkich kamienic w swoim Street Art Project. To jedna ze 100 internetowych wystaw, które można zwiedzić nie wstając od komputera.

Szef Dumy: Tak, była aneksja Krymu. W 1991 r. przez Ukrainę

Przewodniczący Dumy Siergiej Naryszkin oskarżył Ukrainę o aneksję Krymu w 1991 r. Dowodem na takie twierdzenie mają być wyniki referendum przeprowadzonego na półwyspie jeszcze w 1991 r. oceniającego decyzję o przekazaniu Krymu Ukrainie w 1954 roku.

30:2, czyli jak ratować dziecko z rozpalonego samochodu

Na życiu dziecka pozostawionego w rozgrzanym samochodzie zaważyć może nawet kilkanaście minut, dlatego tak ważne jest, by zwracać uwagę, czy wokół nas nie dzieje się właśnie tragedia i jak najszybciej pomóc. - Zachęcam ludzi do tego, aby wychodząc ze swojego auta rzucili okiem na samochody, które sąsiadują z ich własnym - apelował w TVN24 ratownik medyczny Marcin Borkowski. Ekspert wyjaśnił również, co robić, jeśli zobaczymy, że w aucie znajduje się dziecko.

Strażak zginął przez wadliwy sprzęt? Prokuratura umarza sprawę

38-letni strażak z Łasku zaproponował, że pomaluje zadrapany podest w jednym z wozów. Dostał zgodę, zabrał się do pracy i zginął. W czasie demontażu gazowa sprężyna wystrzeliła i wbiła się w jego głowę. Zdaniem biegłych była wadliwa. Nikt nie poczuwa się jednak do winy, a prokuratura umarza śledztwo.

Były wiceprezydent USA chwali Snowdena. "Wyświadczył ważną przysługę"

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Al Gore określił ujawnienie przez Edwarda Snowdena programu masowej inwigilacji prowadzonej przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) jako "ważną przysługę". Dodał, że "łamanie amerykańskiej konstytucji jest o wiele bardziej poważne niż przestępstwa, które popełnił Snowden".

Bacowie oscypki robią, certyfikatów nie mają

Większość baców nie ma unijnych świadectw jakości uprawniających do wyrobu oscypków. Takie certyfikaty ma 22 z ok. 100 producentów tych serów na Podhalu. Bacowie narzekają na rygorystyczne przepisy ws. wydawania tych dokumentów i koszty, jakie muszą ponieść.

Czy Kamiński ujawni tajne szczegóły akcji CBA? "Trzeba powiedzieć dość manipulacjom"

- Będę działał zgodnie z prawem, ale przede wszystkim będę kierował się interesem publicznym. Trzeba powiedzieć dość manipulacjom - mówił w "Jeden na jeden" Mariusz Kamiński, były szef CBA, pytany o to, czy ujawni tajne szczegóły akcji CBA dot. domniemanej willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. We wtorek Sejm nie zgodził się na uchylenie Kamińskiemu immunitetu poselskiego, czego domagała się prokuratura.

"Nie ma czasu na bratobójcze wojny o Mariuszów Kamińskich"

Polska nie ma czasu na bratobójcze wojny o Mariuszów Kamińskich - powiedział szef PSL Janusz Piechociński po tym, gdy Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu b. szefowi CBA, obecnie posłowi PiS. Piechociński poinformował, że był na sali, ale nie głosował.

Antypedofilskie procedury do poprawki. Watykan znów odsyła wytyczne

Antypedofilskie procedury polskiego Kościoła - do poprawki. Watykan po raz drugi odesłał wytyczne w sprawie sprawców przestępstw seksualnych wobec nieletnich. Polscy biskupi się nie zrażają - twierdzą, że poprawki dotyczą drobnostek, a zaufanie papieża do polskich hierarchów jest niezmienne. ("Polska i świat")

Zbierał pieniądze na protezę dla Sebastiana. "Powiedział, że żadnych pieniędzy nie wypłaci"

Oszustwo pod płaszczykiem dobroczynności. Właściciel fundacji wykorzystał kalectwo dziecka i przywłaszczył sobie pieniądze zbierane na protezę nogi. Gdy sprawa trafiła do prokuratora, zaczął się tłumaczyć, że jego intencje są czyste i że pieniądze w końcu trafią do Sebastiana. Prawda jest jednak taka, że mężczyzna prowadził zbiórkę bez stosownych umów. Nie rozliczył się z zebranych pieniędzy i nie chciał zapłacić nie tylko za protezę, ale nawet za wizytę chorego dziecka u lekarza. ("Blisko ludzi")

Obama "sfrustrowany" po strzelaninie w szkole

Po kolejnej strzelaninie w amerykańskiej szkole prezydent Barack Obama powiedział we wtorek, że jest sfrustrowany tym, iż nie udało mu się zaostrzyć prawa do posiadania broni i powstrzymać przemocy.

Odmówił badań prenatalnych. Mimo wyroku wciąż jest ordynatorem

Ordynator oddziału ginekologicznego, mimo poważnych wskazań, odmówił ciężarnej kobiecie badań prenatalnych. Urodziła drugie niepełnosprawne dziecko. Ta historia ma już swój sądowy finał - ginekolog został uznany winnym, ale konsekwencji nie poniósł żadnych. Odszkodowanie zapłacił szpital, a lekarz do dziś jest szefem oddziału ginekologicznego w jedynym w tej miejscowości szpitalu. ("Czarno na białym")

"Żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera". Jak CBA chciało nakryć Kwaśniewskich?

Zbieranie informacji o tajemniczych znajomych, podsłuchy rozmów z byłą pierwszą damą o "butach", które miały być domem za 3,5 mln zł i "agent Tomek" jako hojny biznesmen - a wszystko po to, by znaleźć dowody, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy ukrywają majątek, pochodzący z nielegalnych źródeł. To miała przynieść akcja CBA przeciwko byłej parze prezydenckiej. Akcja, wokół której nadal najczęściej wypowiadanym słowem jest słowo "tajemnica".