Najnowsze

Najnowsze

Samochód i trzy traktory skradzione w Wielkiej Brytanii wpadły w ręce radomskich policjantów. Łup jest warty prawie milion złotych. Dochodzenie prowadzą wspólnie policjanci z sekcji kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej KMP w Radomiu, współpracujący z brytyjskimi stróżami prawa z Hampshire.

Wcale nie święty Mikołaj. Mężczyzna w przebraniu Mikołaja odwiedził wczoraj mały sklepik w miejscowości Płoty w zachodniopomorskiem. Jednak zamiast mikołajkowego prezentu wyciągnął z worka atrapę pistoletu... i zabrał wszystkie pieniądze z kasy.

Rosja otworzy granicę dla naszego mięsa. Decyzja zapadnie dziś. Sprawa jest dogadana, embargo zostanie zniesione - nieoficjalnie powiedział "Gazecie Wyborczej" jeden z członków rządu.

Holenderskie gminy skrzyknęły się, by wspólnymi siłami poradzić sobie z problemami polskiej imigracji zarobkowej, bez której żyć się nie da, ale z którą żyć im coraz trudniej - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Jeśli mieszkasz w niedocieplonym domu lub bloku, już za rok możesz mieć poważny problem ze sprzedażą nieruchomości - czytamy w "Polsce".

Do redakcji dziennika "Polska" docierają kolejne relacje potwierdzające przypadki przemocy wobec pensjonariuszy domu pomocy społecznej w podwarszawskiej Radości. Gazeta opisuje też kolejne przypadki dręczenia ludzi starych w DPS-ach z innych regionów kraju.

Bożonarodzeniowa szopka stanęła na poznańskim lotnisku "Ławica". Dzięki niej spieszący się podróżni mogą choć przez chwilę poczuć świąteczną atmosferę.

Wiceszefowa Agencji Informacji TVP, oskarżana przez dziennikarzy TVP o wywieranie nacisków politycznych, Patrycja Kotecka w dniu zapowiadanego protestu dziennikarzy przed siedzibą Agencją Informacji dopytywała telewizyjnych techników, czy... można zagłuszyć sygnał TVN24 - ujawnia "Dziennik".

Rozświetlenie narodowej choinki USA przed Białym Domem uroczyście otworzyło świąteczny sezon w tym kraju. Zapaleniu pierwszej lampki przyglądały się tysiące widzów.

- Posłowie zgłosili ok. 300 poprawek do budżetu, chcąc zwiększyć jego wydatki o ponad 10 mld zł. Zaproponowali je także przedstawiciele koalicji. Jednak nakazano im wycofać wszystkie nieuzgodnione z klubami wnioski - czytamy w "Rzeczpospolitej".

200 nielegalnych imigrantów uratowała grecka straż przybrzeżna. Statek, którym płynęli, osiadł na mieliźnie w pobliżu Krety.

Nie życzę sobie, aby Nicolas po raz kolejny się ożenił - kategorycznie stwierdza matka prezydenta Francji Andree Sarkozy na łamach francuskiego tygodnika "Point de Vue". 80-letnia pani Sarkozy nie chce widzieć żadnej panny młodej.

Szczere rozmowy o spornych sprawach oraz zmiana dotychczasowego stylu wzajemnych stosunków dyplomatycznych: taki nowy rozdział w stosunkach polsko-niemieckich zapowiedzieli w Berlinie szef polskiego MSZ Radosław Sikorski i niemieckiego Frank Walter Steinmeier - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Światowy gigant technologiczny AOL wchodzi do Polski - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Amerykański potentat powalczy z rodzimymi portalami o ponad 400 mln zł wpływów z internetowych reklam.

Pracownicy prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego szkolą się z protokołu dyplomatycznego – dowiedziała się "Rzeczpospolita". To pierwsze tego typu szkolenie dla pracowników biura. Kolejna grupa przejdzie je w lutym.

NASA powiadomiła w piątek czasu polskiego o przełożeniu o kolejny dzień startu promu kosmicznego Atlantis. Próba zostanie podjęta w sobotę.

"Szkocka" za 30 tys. dolarów, whisky wyprodukowana na bazie receptury pierwszego prezydenta USA Jerzego Waszyngtona, czy koniak z 1811 ku czci cesarzowej Józefiny? Czemu nie. Wszystko to będzie można kupić na sobotniej aukcji w Nowym Jorku.

Rzeszowscy prokuratorzy skarżą się premierowi Donaldowi Tuskowi, że szef CBA nie współpracuje z nimi w sprawie zbadania legalności prowokacji w ministerstwie rolnictwa - pisze "Newsweek". Według tygodnika, prokuratorzy na razie nie wiedzą, jak postąpić w tej sprawie.