Najnowsze

Najnowsze

Czemu kapitan nie mógł wrócić do kokpitu? Tłumaczą piloci airbusa A320

- Mechanizm odblokowujący drzwi do kokpitu polega na tym, że osoba z wewnątrz zgadza się na to, żeby ktoś wszedł do środka - tłumaczył na konferencji prasowej dotyczącym katastrofy airbusa A320 francuski prokurator Brice Robin. - Po wpisaniu kodu, piloci mają zazwyczaj 30 sekund na reakcję. Jeśli nic nie zrobią, to drzwi same się otwierają. Pilot (siedzący w środku kokpitu - red.) może to jednak zablokować - powiedział w rozmowie z portalem tvn24.pl polski pilot airbusa A320.

Strażakom spłonęła remiza. "Płakać mi się chce jak na to patrzę"

W nocy spłonęła część remizy strażaków z OSP Kiszewo (woj. wielkopolskie). Strażacy mieli szczęście w nieszczęściu - zwarcie instalacji spowodowało, że na chwilę uruchomiła się syrena, która ich obudziła. Dzięki temu straty są nieco mniejsze. Szacuje się je na 100 tys. złotych.

Za boczek w jajecznicy zapłacą ponad milion złotych? "Ten bigos zgotowali nam urzędnicy"

Kultowy bar mleczny w Słupsku może przestać istnieć. Izba skarbowa nakazała właścicielom "Poranka" oddać ponad milion złotych dotacji, bo kucharki wbrew przepisom łączyły dotowane produkty z tymi, na które wówczas dotacji nie było. Chodzi m.in. o solenie twarożku i smażenie jajecznicy na boczku. Interwencję w obronie baru zapowiedział już Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Identyfikacja zwłok potrwa "kilka tygodni"

Akcja poszukiwawcza po katastrofie airbusa Germanwings jest bardzo trudna i identyfikacja zwłok zajmie co najmniej "kilka tygodni" - poinformował na konferencji prasowej Brice Robin, francuski prokurator prowadzący śledztwo ws. wtorkowej katastrofy w Alpach.

Co wiemy o drugim pilocie samolotu Germanwings?

Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) poinformował, że drugim pilotem airbusa A320, który rozbił się w Alpach, był 28-letni Andreas Lubitz. To on miał siedzieć za sterami w momencie katastrofy. Zdaniem francuskich prokuratorów, mógł on celowo rozbić maszynę.

Dowiemy się, co książę Karol pisał do ministrów

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii orzekł, że treść 27 listów napisanych przez księcia Karola do ministrów w latach 2004-2005 może zostać ujawniona, co według brytyjskich mediów może podać w wątpliwość polityczną neutralność przyszłego monarchy.

7 i 8 lat spędzą w więzieniu nastolatkowie, którzy zrzucili z wiaduktu bryłę lodu i zabili kierowcę

Nastolatkowie są winni zabójstwa w zamiarze ewentualnym - uznał sąd. Młodzi mężczyźni w lutym 2013 zrzucili bryłę lodu na przejeżdżającego pod wiaduktem tira. Kierowca zginął. 17-latek usłyszał wyrok ośmiu lat więzienia, dwaj 16-latkowie - po 7 lat. Dodatkowo każdy z nich musi zapłacić rodzinie zmarłego 150 tys. zł zadośćuczynienia. To już trzeci wyrok w tej sprawie.

Francuscy śledczy: wygląda na to, że drugi pilot rozbił samolot specjalnie

Do momentu, w którym kapitan lotu 4U 9525 niemieckich linii Germanwings przebywał w kabinie pilotów, podróż przebiegała spokojnie. Gdy z niej wyszedł, przekazując stery drugiemu pilotowi, ten od razu rozpoczął procedurę schodzenia maszyny. - Działanie przy przełączniku wysokości może być jedynie zamierzonym działaniem - powiedział na konferencji prasowej dotyczącym katastrofy airbusa A320 francuski prokurator Brice Robin.

Tu dorastał Luke Skywalker. Filmowe Tatooine w rękach dżihadystów

W latach 70. George Lucas stworzył w tym miejscu dom dla Luke'a Skywalkera w swoich "Gwiezdnych wojnach", a od wspólnej nazwy kilku pustynnych osiedli Tataouine stworzył nazwę dla całej planety w świecie science fiction - Tatooine. Teraz mieszkańców tej tunezyjskiej wspólnoty rozsławionej przez Hollywood dotknęła prawdziwa wojna - z dżihadystami.

Karetka z pacjentem przewróciła się na bok

Na ul. Szwedzkiej w Poznaniu karetka pogotowia ratunkowego przewożąca pacjenta przewróciła się bok. - Nikt na szczęście nie ucierpiał. Pacjenta zabrano już do szpitala - podaje Marek Kowaliński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

9-miesięczny chłopiec zmarł pod okiem niani. Biegli: "śmierć łóżeczkowa"

9-miesięczny chłopczyk z Wrocławia był pod opieką niani w tzw. domowym żłobku. Kobieta zauważyła niepokojące zachowanie dziecka, ale wezwała pogotowie dopiero po przyjeździe rodziców, gdy chłopiec już nie żył. Sprawą zajęła się prokuratura. Biegli stwierdzili, że dziecko zmarło na skutek tzw. śmierci łóżeczkowej.

Od KGB po Kreml i wojnę z Ukrainą. Dokąd Putin prowadzi Rosję?

Bez panowania nad byłymi republikami sowieckimi Rosja nigdy nie odzyska mocarstwowej pozycji. Kiedy więc w Kijowie zwyciężyła Rewolucja Godności i nowe władze zmieniły kurs na zachodni, Moskwa natychmiast zareagowała. Od ponad roku strategicznym celem Putina jest wciągnięcie Ukrainy z powrotem w rosyjską strefę wpływów. Dlatego Kreml nie poprzestał na aneksji Krymu, lecz rozpętał też rebelię w Donbasie. Choć Rosja oficjalnie się do tego nie przyznaje, od roku prowadzi wojnę z sąsiadem. W najbliższy piątek w TVN24 poświęcony Rosji Putina program Debata Faktów o godz. 19.25.