Najnowsze

Najnowsze

Czas Decyzji w TVN24. Debata z Andrzejem Dudą

Ostatnia prosta kampanii wyborczej. Andrzej Duda pojawił się w studiu TVN24, by odpowiedzieć m.in. na pytania widzów stacji i czytelników portalu tvn24.pl w programie "Debata. Czas decyzji". Internauci swoje pytania mogli zadawać na Kontakt24.

Z Afryki do Włoch. Imigrantów coraz więcej

33 tysiące imigrantów przybyło w tym roku drogą morską do Włoch - podało w czwartek MSW w Rzymie. Według resortu jest to o 15 proc. więcej niż w analogicznym czasie ubiegłego roku, co potwierdza znaczne nasilenie się fali imigracji.

Izraelskie lotnictwo szykuje się na rosyjskie rakiety. Ćwiczenia nad Grecją

Dziesiątka izraelskich myśliwców została przebazowana do Grecji, gdzie Izraelczycy trenowali pokonywanie posiadanych przez Greków rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-300. Podobne mogą w przyszłości dostać Irańczycy. Izraelskie wojsko najwyraźniej trenuje możliwość przedarcia się przez taką obronę w drodze do irańskich instalacji jądrowych.

Było pikowanie, teraz jest coraz lepiej. Łódzkie lotnisko uniknie katastrofy?

Łódzkie lotnisko od lat musi sobie radzić z konkurencją znajdujących się niedaleko warszawskich portów. Kiedy wydawało się, że sytuacja w Łodzi będzie coraz gorsza - pojawiło się światło w tunelu. Port, który do niedawna tracił połączenia i pasażerów, teraz zyskuje ich w dużym tempie. Jak to możliwe? Sprawdziliśmy.

Tragiczny wypadek pod Wrocławiem. Jedna osoba nie żyje, 23 ranne

Jedna osoba zginęła, a 23 zostały ranne w wypadku busa, do którego doszło w miejscowości Domaszczyn pod Wrocławiem. Na drodze lokalnej bus, przewożący pracowników jednej z pobliskich firm, zderzył się z samochodem osobowym. - Trzy osoby są w stanie bardzo ciężkim. W akcji brał udział helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - poinformowała Marta Libner z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ukraińcy nie wpuścili motocyklistów z Rosji

Państwowa Straż Graniczna Ukrainy (PSGU) nie przepuściła przez granicę 32 motocyklistów, którzy próbowali wjechać do tego kraju m.in. z Rosji przed zaplanowanymi na piątek i w sobotę uroczystościami związanymi z 70-leciem zakończenia drugiej wojny światowej.

Dokumenty TVN nagrodzone w Hamburgu. "Trzy na godzinę" triumfuje

Dokument Małgorzaty Łupiny „Trzy na godzinę” (zrealizowany przez TVN Style) triumfował podczas międzynarodowego World Media Festival 2015 w Hamburgu. Zdobył trzy nagrody, w tym główną Globe Grand Prix 2015. Emisja dokumentu w sobotę o godzinie 22 w TVN24. W Hamburgu dwie nagrody otrzymała także Ewa Ewart za obraz „Zdobyć miasto" (produkcja TVN24).

NATO może powiększyć się o kolejne państwo. Zaproszenie do końca roku?

Szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier obiecał w środę, że będzie zabiegał o to, aby Czarnogóra została zaproszona do NATO jeszcze w tym roku. Z kolei w czwartek o swoim wsparciu dla członkowstwa byłej jugosłowiańskiej republiki w sojuszu zapewniły państwa Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polska.

Arabia Saudyjska proponuje 5-dniowy rozejm w Jemenie

Arabia Saudyjska zaproponowała w czwartek pięciodniowy rozejm humanitarny w Jemenie; zastrzegła, że jego powodzenie zależy od zgody szyickich bojowników z ruchu Huti, przeciwko którym Rijad prowadzi ofensywę - poinformował saudyjski szef MSZ Adel al-Dżubeir.

"W porównaniu z UE stado kur jest formacją bojową"

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker po raz kolejny bronił pomysłu utworzenia wspólnej armii 28 państw członkowskich UE. Ocenił przy tym, że obecnie "stado kur" jest bardziej bojowe od Unii Europejskiej.

Na Wyspach ciasno przy urnach. Wynik niepewny

Przed wieloma lokalami wyborczymi w Wielkiej Brytanii ustawiają się kolejki chętnych do głosowania w wyborach do Izby Gmin. Swój głos oddali już liderzy wszystkich głównych partii. Jak na warunki polskie, Brytyjczycy wyjątkowo chętnie chodzą do urn spełnić swój obywatelski obowiązek. W poprzednich wyborach frekfencja wynosiła 65 procent. Wyborczy wieczór specjalny w TVN24 Biznes i Świat o godz. 22.45.

Trzy miesiące aresztu dla 17-latka zatrzymanego ws. śmierci Wiktorii. "Przyznał się"

Trzy miesiące w areszcie spędzi 17-latek z Gogolina (woj. opolskie). Tak, dwa miesiące po zamordowaniu 15-letniej Wiktorii, zadecydował sąd. Tym samym przychylił się do wniosku prokuratury. Na razie śledczy zdecydowali się postawić chłopakowi zarzut rozboju i ciężkiego uszkodzenia ciała, w wyniku którego doszło do śmierci nastolatki. Chłopak przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Młodzi muzułmanie też rysują Mahometa

Internetowa akcja pod hasłem "Narysuj Mahometa" miała być odpowiedzią na wystawę jego karykatur w amerykańskim Teksasie. Po niedzielnym ataku dżihadystów na budynek, gdzie zorganizowano wystawę, przekaz internautów nabrał jeszcze silniejszego znaczenia.

Tajemnica pamiętnika sprzed I wojny światowej. "Rozszyfrowujemy historie tych ludzi"

Słupskie muzeum wzbogaciło się o niezwykły i unikatowy eksponat – pamiętnik dziewczynki o imieniu Johanna sprzed I wojny światowej. Prawie wszystkie wpisy zostały dokonane w Słupsku, poza kilkoma z 1918 i 1919 roku, które pochodzą z Królewca. Teraz historycy ze słupskiego muzeum rozszyfrowują historie osób, które wpisywały się dziewczynce.

Czarna taktyka na poligonie w Wędrzynie

Ponad 1000 żołnierzy bierze udział w ćwiczeniach na poligonie w Wędrzynie (Lubuskie). Ten, jako jeden z zaledwie kilku w skali Polski, pozwala na doskonalenie umiejętności z zakresu tzw. czarnej taktyki, czyli walki w ogólnie pojętym terenie zabudowanym. Zważając na obecnie toczące się konflikty, to szczególnie ważne. - Środowisko terenu zurbanizowanego jest coraz częstszym miejscem walk - przyznaje płk Dariusz Górniak z 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

Plantacja konopi w stodole. Wejście ukryte za balotami słomy

Wielkopolscy policjanci za terenie gminy Rakoniewice (woj. wielkopolskie) zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Znajdowała się w stodole, w pomieszczeniu, do którego wejście ukryte było za balotami słomy. Wewnątrz znajdowało się ponad 100 doniczek z roślinami. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Grozi im do 3 lat więzienia.

Czarownice, supermeni i Teletubisie. Studencki pochód we Wrocławiu

8 tysięcy studentów przeszło w pochodzie juwenaliowym. Przed południem wyruszyli z kampusu Politechniki Wrocławskiej, potem ulicami miasta przeszli na Pola Marsowe. Wcześniej studenci wszystkich wrocławskich uczelni otrzymali symboliczne klucze do bram miasta. Pochód studentów we Wrocławiu jest już tradycją, podczas której barwnie się przebierają. W tym roku wśród tłumu wypatrzyliśmy czarownice, supermenów, Teletubisie, mimów, czy też rodzinę Flinstonów.