Najnowsze

Najnowsze

Na Wyspach ruszyli do urn. Znów Szkoci zdecydują o przyszłości?

O godzinie 8 rano czasu polskiego w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się wybory parlamentarne, według komentatorów najbardziej nieprzewidywalne od kilkudziesięciu lat. W sondażach Partia Konserwatywna i opozycyjna Partia Pracy mają wyrównane poparcie, ale żadna z nich nie zdobędzie raczej większości w Izbie Gmin. To oznacza, że nie tylko kszałt przyszłego rządu, ale również przyszłość Wielkiej Brytanii leżeć będzie w rękach wyborców, którzy wybiorą Liberalnych Demokratów współtworzących rząd Davida Camerona, Szkocką Partię Narodową i antyunijną Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP). Wyborczy wieczór specjalny w TVN24 Biznes i Świat o godz. 22.45.

Nawalny ujawnia: Nocne Wilki sowicie finansowane z rosyjskiego budżetu

Klub motocyklowy Nocne Wilki i powiązane z założycielami klubu organizacje od połowy 2013 roku otrzymały 56 mln rubli (ok. 5 mln zł) w postaci grantów państwowych - poinformowała Fundacja Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego. Informacje o finansowaniu Nocnych Wilków i organizacji założonych przez m.in. Aleksandra Załdostanowa były dostępne na stronach internetowych Izby Obywatelskiej Federacji Rosyjskiej. Od 2013 roku Nocne Wilki otrzymały pięć grantów prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Kolejny dzień matur. Rozszerzony polski i biologia

Maturzyści w czwartek rano przystąpili do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Po południu będzie egzamin z biologii. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

"Cieszę się, że Komorowskiemu udało się uciec od pokusy radykalizmu"

- Wolałabym, żeby wybory nie skupiały się na tych, którzy reprezentują swoisty polityczny folklor, a na sprawach programowych i wizji prezydentury - podkreśliła w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Agnieszka Pomaska (PO). Zaznaczyła przy tym, że kampania urzędującego prezydenta musi być nieco inna niż pozostałych kandydatów, którzy "mogą grać na skrajnych elementach programowych".

Brytyjczycy wybierają parlament. Co czeka polskich imigrantów po wyborach?

Tradycyjnie w pierwszy czwartek maja Brytyjczycy ruszyli do urn. Są to wybory ważne także dla Polaków mieszkających na Wyspach. Kończącą się kampanię wyborczą zdominowały tematy przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej i nieustannie wzrastająca liczba imigrantów pracujących w Zjednoczonym Królestwie. Co wybór Brytyjczyków oznacza dla Polaków mieszkających na Wyspach? Wyborczy wieczór specjalny w TVN24 Biznes i Świat o godz. 22.45.

Odpowie jako dorosły, ale nie za zabójstwo. "Wyjdzie po 8 latach i zrobi to samo"

- Takie jest nasze, polskie prawo. Mogą zabijać i nie ponoszą za to żadnych konsekwencji - mówi Alina Cichocka, matka zamordowanej 15-letniej Wiktorii z Krapkowic. Matka w środę pojawiła się w miejscu, w którym jej córka zginęła w marcu. Choć prokuratura jest pewna tego, że to 17-latek z Gogolina pozbawił Wiktorię życia, nie postawiła mu zarzutu zabójstwa. Grozi mu jedynie osiem lat więzienia. Materiał "Faktów" TVN.

NATO przeprowadzi się z Włoch do rumuńskiej wsi. W końcu zbudują drogę

Lokalni urzędnicy 10 lat powtarzali im, że nie ma pieniędzy na drogę, która połączyłaby wieś z resztą świata. Aż nagle we wtorek - w dniu, w którym dowództwo NATO w Europie poinformowało, że w czerwcu na 12 dni przeniesie swoje centrum dowodzenia z Neapolu do 1,5-tysięcznej wsi Cincu w środkowej Rumunii - tamtejszy wójt oznajmił mieszkańcom, że pieniądze są. NATO będzie ćwiczyło na pobliskim poligonie, a droga powstanie w cztery tygodnie.

Leśne legendy

Kandydat PiS-u uderza w Bronisława Komorowskiego i zarzuca mu, że ten chciał sprzedać polskie lasy. W magazynie "Polska i świat" sprawdzamy zatem, jak wygląda prywatyzacji lasów i ich kondycja.

Szeroka kontrola internetu i działania wywiadowcze

Izba Gmin (izba niższa) parlamentu Kanady uchwaliła w środę ustawę rozszerzającą znacznie uprawnienia służb specjalnych i agencji wywiadu. Celem ustawy ma być ułatwienie zapobiegania i zwalczania aktów terrorystycznych.

Czwartek, piątek, potem cisza. Kampania zmierza do mety

Ostatnia prosta kampanii wyborczej. Bronisław Komorowski podsumował w czwartek kampanię na konwencji w Sopocie, a Andrzej Duda w Warszawie. Pawel Kukiz zawiesił kampanię z powodu choroby ojca. Pozostali kandydaci wciąż agitują w terenie. Wieczorem Andrzej Duda pojawi się w studiu TVN24, by o 19.25 odpowiedzieć m.in. na pytania widzów stacji i czytelników portalu tvn24.pl w programie "Debata. Czas decyzji".

Kampania okiem Sawki

Henryk Sawka zawsze tłumaczy, że rysowanie jest łatwe, najtrudniejsze jest wymyślenie podpsiu do rysunku. Tym razem zasięgnął opinii młodzieży, która nie zawiodła. Nam najbardziej podoba się podpis celebrycki.

Wszystko nie tak

Piotr Guział po długim czasie nieobecności w mediach zorganizował konferencje prasową, ale coś poszło nie tak, właściwie wszystko.

Rok w zawieszeniu za "leczenie się" marihuaną

Liczył, że uniknie kary, ale stało się inaczej. Sąd w Jeleniej Górze za produkcję marihuany na własny użytek skazał chorego mężczyznę na grzywnę i rok więzienia w zawieszeniu. Ten leczył się marihuaną, ponieważ cierpi na bardzo rzadką chorobę. Z leczenia rezygnować nie zamierza, bo jak mówi - jego życie zmieniło się na lepsze.

Wyspiarze wybierają

Nie tylko my stajemy przed wyborem. Do urn pójdą w czwartek mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Tam wybory parlamentarne. Stawka jest ogromna, a wynik nieprzewidywalny. Dlatego pytamy, kto i jak wypada w sondażach i co to może oznaczać dla żyjących na Wyspach Polaków.

Zabił dla telefonu

Po trwającym blisko 1,5 miesiąca śledztwie w sprawie zabójstwa 15-letniej Wiktorii z Krapkowic, specjalna grupa policjantów zatrzymuje nastolatka. To 17-latek z sąsiedztwa miał zabić dziewczynę. Morderstwa podobno nie planował. Chciał tylko ukraść jej telefon. W środę usłyszał zarzuty.

Chlebem i solą

Tempa nie zwalnia też kandydat PiS-u. Andrzej Duda tym razem stawia na wieś i na Mazowszu odwiedza rolników. Ci witają go chlebem i solą, i słyszą, że ich los niebawem się odmieni. Kto i jakie obietnice jeszcze usłyszał? O tym Michał Tracz.

Premier z prezydentem

Na finiszu kampanii prezydenckiej Bronisław Komorowski stawia na obronę i razem z premier Kopacz jedzie do jej rodzinnego miasta - Radomia. Tam spotyka się z przedstawicielami Polskiej Grupy Zbrojeniowej i dostaje wyraźne wsparcie od szefowej rządu. Jak wygląda końcówka wyborczego maratonu prezydenta?

"Przesada wylewa się z polskiej polityki i przelewa na rozmowy zwykłych ludzi"

Kończąca się kampania wyborcza była tak samo "miałka" jak wszystkie inne w ostatnich latach i bez "powrotu wiary w ambitną państwową politykę", Polska będzie skazana na powtarzające się, "permanentnie przesadzone namiętnościami" wystąpienia polityków - uznał komentujący poczynania kandydatów na prezydenta i ich sztabów wyborczych Jan Rokita w "Faktach po Faktach".

Nowa rosyjska fregata ma być gotowa "w terminie". Pierwszy był 7 lat temu

Przedstawiciele rosyjskich władz i przemysłu zbrojeniowego mają w zwyczaju zapewniać, że z programami modernizacji wojska wszystko jest jak najlepiej. Często ma to mało wspólnego z rzeczywistością. Teraz przedstawiciel Zjednoczonej Korporacji Okrętowej (USC) oznajmił, że prototypowa fregata nowej generacji Admirał Gorszkow ma wejść do służb „w terminie”, czyli do końca tego roku. Problem w tym, że pierwotnie miało to być w 2008 roku.