Najnowsze

Najnowsze

Cheerleaderki na wózkach. Pierwsza taka sekcja w Polsce

Siedem dziewczynek raz w tygodniu spotyka się by wspólnie trenować w sekcji cheerleaderek. Nie jest to jednak zwyczajna grupa, bo dziewczęta wszystkie układy wykonują na... wózkach inwalidzkich. Trenują w pierwszej w Polsce sekcji Cheerleaders na Wózkach w Sopocie, udowadniając, że nawet jeżdżąc na wózku można realizować swoje pasje.

Szef SLD: na Ukrainie coraz silniejszy nacjonalizm, potrzebna reakcja parlamentu

SLD zaniepokojony niedawnymi działaniami ukraińskich władz. Zdaniem szefa Sojuszu, Leszka Millera, polski parlament powinien odnieść się do - jak mówi - "gloryfikacji ukraińskich dowódców odpowiedzialnych za śmierć tysięcy Polaków". SLD złożyło w Sejmie uchwałę, która zakłada reakcję i sprzeciw wobec "rosnącego nacjonalizmu na Ukrainie".

Nie chcą parkingu za 60 mln zł. Ubrali drzewa w proteście przeciw wycince

Na skwerze, tuż przy Parku Krakowskim, planowana jest budowa podziemnego parkingu. Inwestycja budzi kontrowersje, bo jej realizacja oznacza wycinkę 31 drzew oraz krzewów. Na parking trzeba wyłożyć 60 mln zł. – Tyle ile wynosi budżet na zdrowie w Małopolsce – przekonywali organizatorzy sobotniego protestu-happeningu "Nici z parkingu".

Patrioty osłonią Warszawę? "Odpowiedź na to, co dzieje się na wschodzie Europy"

- Polska źle doświadczona obcym żołnierzami w przeszłości, w żołnierzach amerykańskich widzi przyjaciół i bardzo życzy sobie ich obecności - powiedział minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak w Sochaczewie, gdzie trwają wspólne ćwiczenia polskich i amerykańskich żołnierzy z udziałem baterii Patriot. - Ameryka jest tu, by wspierać i bronić Polskę - podkreślił ambasador USA w Polsce Stephen Mull.

Prezydent Duda? "Najlepszy scenariusz dla Polski"

Polska wymaga dobrej zmiany na urzędzie prezydenta, najlepszym scenariuszem jest zwycięstwo w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy - przekonywał lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. W sobotę rada główna SP podjęła uchwałę ws. poparcia Dudy w wyścigu o fotel prezydenta.

Dwaj Polacy, którzy zginęli w Tunezji to pracownicy aresztu w Lublinie

Według potwierdzonych informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zamachu terrorystycznym w Tunisie zginęło dwóch funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Lublinie - poinformowali ich przełożeni. Trzecim zabitym - co podano do wiadomości wcześniej - jest 31-letni pracownik Urzędu Miasta Poznania.

Wycieczka pilota Franca. Kto naprawdę podbił Krym?

"Zielone ludziki", "turyści Putina", "krymska samoobrona" - na tych trzech filarach opierały się działania Rosji na Krymie. Nie mniej ważna była towarzysząca im kampania dezinformacji. Wszak jeszcze 4 marca Putin mówił, że pomysł anektowania Krymu "nie jest rozważany". Poszło gładko, o czym świadczy liczba ofiar - zginęło jedynie dwóch ukraińskich wojskowych i prorosyjski aktywista. O sukcesie aneksji przesądziła jednak wcale nie siła Rosji, ale słabość Ukrainy.

Ławrow: zablokujemy decyzję w sprawie wprowadzenia sił pokojowych na Ukrainę

- Moskwa nie zamierza brać udziału w głosowaniu dotyczącym wprowadzenia kontyngentu pokojowego na Ukrainę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – powiedział szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. O przysłanie misji, która stałaby na straży wypełniania porozumień pokojowych z Mińska, apelują władze w Kijowie. Mimo porozumienia o zawieszeniu broni, walki w Donbasie trwają.

Pierwszy raz od trzech lat. Pekin, Tokio i Seul przy jednym stole

Ministrowie spraw zagranicznych Japonii, Chin i Korei Południowej spotkali się w sobotę po raz pierwszy od prawie trzech lat, by rozmawiać o poprawie współpracy w regionie i wznowieniu trójstronnych szczytów, które w ostatnich latach nie odbywały się z powodu historycznych i terytorialnych sporów między krajami.

"Pałace towarów", "świątynie komercji". Dawne domy towarowe Wrocławia

Na przełomie XIX i XX wieku w niemieckim Breslau działało ok. 60 domów handlowych i towarowych. W latach międzywojennych przybyło kolejnych kilkanaście kilkukondygnacyjnych sklepów z półkami uginającymi się pod ciężarem produktów na sprzedaż. Miały być jak najbardziej luksusowe, a klientów olśniewać nie tylko bogactwem oferowanych towarów, lecz także wystrojem wnętrz.

Wyszedł z pracy "i poszedł zrobić to, co zrobił". Tak wyglądał poranek zamachowca z Tunisu

Na śniadanie były daktyle, warzywa i oliwa z oliwek. Potem chwila rozmowy z rodziną, pożegnanie nie różniące się niczym od tylu wcześniejszych i wyjście do pracy w agencji turystycznej. Tak przynajmniej myślała w środowy poranek rodzina Yassine’a Abidiego - jednego z zamachowców z Tunisu. Trzy dni po zamachu, którego ofiarami padły 24 osoby, w tym trzech Polaków, reporter agencji Reutera rozmawiał z krewnymi mężczyzny.

Nanoboty kontra rak. "To jest ideał medycyny"

- To może być element medycyny przyszłości - tak o rewolucyjnej terapii w walce z rakiem mówią naukowcy. Chodzi o nanoboty, czyli mikroskopijne elementy zbudowane z DNA, które po wprowadzeniu do organizmu mają precyzyjnie "namierzyć" i zniszczyć komórki nowotworowe, omijając jednocześnie te zdrowe. Śmiertelnie chory na białaczkę pacjent będzie niebawem pierwszym, na którym zostanie wypróbowana taka terapia.

Używane na masową skalę pestycydy "prawdopodobnie rakotwórcze"

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) - agenda Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) działającej pod egidą ONZ - poinformowała, że pięć popularnych pestycydów i herbicydów zawierających glifosat i stosowanych w uprawach przemysłowych jest "prawdopodobnie rakotwórczych". Od lat podejrzewa się też, że glifosat może powodować wady rozwojowe w płodach ludzkich.

"Operacja Mechaniczna Pomarańcza". Od kiedy Putin planował podbój Krymu?

Władimir Putin mówi, że do czasu wydarzeń na Majdanie nawet nie myślał o zajęciu Krymu. Trudno w to uwierzyć, podobnie jak w to, że działania operacyjne ruszyły dopiero po 23 lutego 2014. Od czasu oddania przez Nikitę Chruszczowa Krymu Ukrainie sowieckiej, żaden chcący się liczyć rosyjski polityk nie mógł nie popierać roszczeń do półwyspu. Choćby nieoficjalnie. Putin też myślał i planował aneksję. Czekał tylko na dobrą okazję.

Kto spotyka w mieście dzika, czyli uciążliwe sąsiedztwo w Konstancinie

Dziki terroryzują mieszkańców podwarszawskiego Konstancina. Ludzie, którzy mieszkają w tej willowej miejscowości boją się wychodzić z domów, bo pod ich oknami grasują stada dzików. Lokalne władze wydały specjalną broszurę informacyjną, w której radzą, jak zachowywać się gdy na drodze spotkamy dzika. Materiał "Blisko ludzi" TTV