Najnowsze

Najnowsze

Angelina Jolie usunęła jajniki

Dwa lata temu napisała o usunięciu piersi i zszokowała świat. Teraz robi to samo i w poruszającym liście opublikowanym w "New York Times" informuje, że poddała się zabiegowi usunięcia jajników. Angelina Jolie nadal walczy z rakiem i próbuje być o krok przed chorobą.

400 złotych za plan Balcerowicza

Kampanijnego tempa nie zwalnia też SLD i chce odszkodowań za tzw. plan Balcerowicza. Po 400 złotych renty dla każdego Polaka, który ucierpiał przez reformy. W sejmie już zawrzało, a osoba, której komentarz w tej sprawie bardzo by się przydał, jak na razie milczy. To Magdalena Ogórek.

Armia ćwiczy mobilizację

Armia wzywa, a rezerwiści posłusznie stają u bram jednostki wojskowej w Tarnowskich Górach. Humory dopisują, bo powołani mają się sprawdzić jak w razie zagrożenia należy bronić kraju. Zadowolony jest też MON, bo już widać, ze system sprawdził się, powszechna mobilizacja działa, a to dopiero początek.

Airbus A320

Wiemy już, że zlokalizowano czarną skrzynkę samolotu - takie informacje podaje francuskie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Samolot nie wysyłał sygnału SOS, a maszyną leciał doświadczony pilot. Co więc mogło się wydarzyć?

24.03 | Trudny powrót do normalności

Po przejściu cyklonu w Vanuatu setki tysięcy osób zostały bez dachu nad głową i środków do życia. Poszkodowanym próbuje pomóc Światowy Program Żywnościowy.

Katastrofa Airbusa A320 w Alpach

Usłyszałam dziwny, niski hałas przypominający małe trzęsienie ziemi - tak relacjonuje moment katastrofy jedna z kobiet, która pracuje niedaleko miejsca, gdzie doszło do tragedii. 24-letni Airbus A320 rozbił się na wysokości ok. 2 tys. metrów n.p.m. Samolot w pewnym momencie zaczął szybko tracić prędkość i zniknął z radarów niedaleko miejscowości Barcelonnet. Jak przebiegały te wydarzenia?

Wolność, czy bezpieczeństwo?

Pytanie o granicę między dyscypliną i rygorem, a bezpieczeństwem w szkole. Tu pojawia się pomysł Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które chce od przyszłego roku zakładać monitoring w szkołach. Kamery mają być na korytarzach i wokół budynków, a nie w klasach. Z kolei samorząd w Lublinie ma taki plan, by do wszystkich klas można było zaglądać przez częściowo przeszklone drzwi. Czy taka kontrola w szkołach jest potrzeba?

Tresura czy troska?

W przypadku historii z Legnicy osąd też właściwie został już wydany, choć w tym przypadku chyba jednak zbyt szybko. Bo sytuacja jest zupełnie inna niż w Szczodrem i to pod każdym względem. Kontrowersyjny (brzmiący bardziej jak wojskowy, a nie szkolny) regulamin "wejść do klas" nie jest rodzajem tresury, a pewną metodą działania wobec dzieci w klasach terapeutycznych, co szkoła ustaliła wspólnie z rodzicami i psychologami. Co do zasady zgadzają się z tym też inni specjaliści, z którymi rozmawiał reporter "Czarno na białym". Choć rzeczywiście dyskusyjny jest język, w jakim napisano ten regulamin.

Świat dorosłych

Nauczycielka, która zaklejała usta dzieciom i kazała im zimą uczyć się przy otwartych oknach oraz musztra prawie wojskowa dla dzieci z klas terapeutycznych - to dwie szkolne afery, o których ostatnio było głośno w mediach. Jednak to zupełnie różne sprawy, ale obie każą zadać pytanie o granicę między dyscypliną i rygorem a bezpieczeństwem w szkole. Pytanie wyjątkowo zasadne w Szczodrem, koło Wrocławia, bo tam mamy zaskakujący zwrot akcji. Krytyka i złość mieszkańców skupiły się nie na nauczycielce, która zaklejała usta i straszyła dzieci, ale na rodzicach, którzy całą sprawę ujawnili. Bo - jak usłyszał nasz reporter - na wsi lekarz i nauczyciel to świętość. Trudno teraz przesądzać, czy to właśnie z tego powodu nikt w szkole nie reagował na zachowanie nauczycielki, ale trudno też uwierzyć, że nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, co się tam dzieje. Tym bardziej, że na jaw wychodzą nowe fakty.

Katastrofa Airbusa we Francji

Katastrofa samolotu we Francuskich Alpach. Samolot lini German Wings leciał z Barcelony do Dusseldorfu. Na pokładzie miał 150 osób. Premier Francji potwierdzi, że na miejscu katastrofy nie znaleziono nikogo żywego. O prawdopodobnych przyczynach katastrofy mówili w "Tak Jest" Edward Łojek z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i Grzegorz Brychczyński - ekspert lotniczy z Polskiego Klubu Lotniczego.

Spada poparcie dla bohaterów Majdanu. Jaceniuk poniżej progu

Na Ukrainie spada poparcie dla partii, przedstawiciele których dostali się do Rady Najwyższej w wyniku przeprowadzonych w październiku ubiegłego roku wyborów parlamentarnych - wynika z sondażu centrum im. Razumkowa. Tracą i prezydetn, i premier.

"Z wysokości 11 km ten samolot mógłby polecieć ponad 100 km bez silników"

- Trudno sobie wyobrazić, że samolot, który ma wyłączone wszystkie systemy, tak stabilnie leci do ziemi - powiedział w "Faktach po Faktach" wydawca miesięcznika "Skrzydlata Polska" Tomasz Hypki. - Nawet dehermetyzacja nie skutkuje natychmiastowym zniżaniem samolotu - ocenił z kolei szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Maciej Lasek.

Ks. Kloch nie jest już rzecznikiem polskiego Kościoła

Przez ponad 12 lat był ustami polskiego Kościoła, rzecznikiem prasowym Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Józef Kloch właśnie przestał nim być. - Nie muszę z niczego rezygnować. Po prostu skończyła mi się kadencja. Moim zdaniem warto już wybrać innego rzecznika - powiedział ks. Józef Kloch reporterce "Faktów" Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej.

"Z wysokości 11 km ten samolot mógłby polecieć ponad 100 km bez silników"

- Trudno sobie wyobrazić, że samolot, który ma wyłączone wszystkie systemy, tak stabilnie leci do ziemi - powiedział w "Faktach po Faktach" wydawca miesięcznika "Skrzydlata Polska" Tomasz Hypki. - Nawet dehermetyzacja nie skutkuje natychmiastowym zniżaniem samolotu - ocenił z kolei szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Maciej Lasek.

A co z moją firmą? A jeśli nie ma mnie w Polsce? My pytamy, wojsko odpowiada

- To nie jest dolegliwa powinność, która ma na celu skomplikowanie komukolwiek życia - mówi o ćwiczeniach rezerwistów rzecznik Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk Tomasz Szulejko. Polacy w wieku poborowym mają jednak wątpliwości i mnożą pytania: Co mają zrobić ci, którzy mieszkają poza granicami kraju? Co z szefami firm, których pobyt w koszarach może narazić na poważne straty finansowe? Postanowiliśmy sprawdzić, jak na te pytania odpowiada wojsko.