Najnowsze

Najnowsze

Sejm nie ratyfikował konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet

Nie ma zgody w Sejmie ws. ratyfikacji konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Po burzliwej dyskusji PiS, PSL i SP odrzuciły w środę wieczorem projekt ustawy ratyfikacyjnej. Zdaniem posłów z tych ugrupowań konwencja godzi w tradycję i religię chrześcijańską. Podczas debaty zgłoszono poprawki, projekt został ponownie skierowany do komisji.

Za kraty za chęć oglądania siatkówki. Protest podczas spotkania z Rowhanim

Uchodzący za reformatora, mimo braku ewidentnych przykładów na potwierdzenie tej etykiety, prezydent Iranu Hasan Rowhani nie miał łatwo podczas dyskusji w jednym z nowojorskich think tanków. Dwóch demonstrantów domagało się informacji o zatrzymanej kilka miesięcy temu Gonczech Ghawami. Iranka z brytyjskim paszportem protestowała wtedy przeciwko dyskryminacji kobiet podczas imprez sportowych.

Jaceniuk: każdego dnia, mimo rozejmu, tracimy żołnierzy

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zaapelował w środę w ONZ o utrzymanie sankcji wobec Rosji. Mimo obowiązującego na wschodzie Ukrainy rozejmu między siłami rządowymi a separatystami wspieranymi przez wojska rosyjskie, sytuacja w tym rejonie nadal jest napięta.

"Dwie prawdy" o półmilionowej odprawie dla nowej minister

W środowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o odprawie dla nowej minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak, która po odejściu z zarządu PKP otrzyma odprawę w wysokości 510 tys. zł. Spółka komentuje, że wysokość odprawy wynika z kontraktu zawartego z Wasiak jeszcze w 2012 roku. Prowadzący zastanawiali się też czy prezydent powinien latać zwykłym samolotem? Czy może ujmuje to prestiżowi pełnionej funkcji?

Zakazana miłość

Wieloletni romans z poznańskiego zoo brutalnie przerwany interwencją z politycznego szczebla. Losem osłów w zoo interesują się przed wyborami samorządowymi lokalni partyjni działacze, a ściślej tym jak zachowanie zwierząt wpływa na zwiedzające zoo dzieci. Zachowanie - nieobyczajne.

Gra w zielone na lewicy

Anna Grodzka - pierwsza transseksualna polityk w polskim Sejmie - odchodzi lub jest wyrzucona z partii Janusza Palikota i przechodzi do Zielonych. Personalia mają znaczenie, bo Grodzka była przez Palikota promowana jako symbol światopoglądowej otwartości jego Ruchu. Teraz to symbol jego kłopotów.

Arcybiskup Wesołowski w areszcie domowym

Bezprecedensowa decyzja Watykanu. Kościół kończy z tuszowaniem pedofilii i umieszcza arcybiskupa Józefa Wesołowskiego w areszcie domowym. Tam poczeka na proces, który może być długi, bo zarzuty są poważne. Jaki wyrok może dostać, według jakiego kodeksu będzie sądzony i czy to koniec ery zamiatania spraw pedofilii pod dywan?

Chybiony strzał

Czy pociski z Polski mogły trafić w ręce terrorystów? Chodzi o 153 rakiety przeciwlotnicze Strzała, które po wycofaniu z armii trafiły na wolny rynek, a ich eksport powstrzymano w ostatniej chwili. Minister obrony zarządza kontrolę, ale uspokaja, że broń była stara i bezużyteczna.

Cena rządowych roszad

Pół miliona złotych odprawy otrzymała promowana na ministra rozwoju i infrastruktury Maria Wasiak - była prezes PKP. Ale to nic w porównaniu z zaskakującym awansem byłego rządowego PR-owca Igora Ostachowicza, który został członkiem zarządu PKN Orlen z pensją około dwóch milionów złotych rocznie.

Ochotnicy wstępują w szeregi dżihadystów. Rezolucja RB ONZ: to "poważne przestępstwo"

Kraje członkowskie ONZ powinny uznać za poważne przestępstwo udział swych obywateli w rebelianckich ugrupowaniach zbrojnych za granicą oraz rekrutację na rzecz tych ugrupowań. Wzywa do tego rezolucja Rady Bezpieczeństwa przyjęta w czasie nadzwyczajnego posiedzenia w Nowym Jorku. Dokument wymierzony jest w proceder werbowania ochotników z różnych krajów przez dżihadystów.

Grabarczyk chce rozejmu z Seremetem. I dlatego odwołuje swojego wiceministra

Wiceminister Michał Królikowski odchodzi z ministerstwa sprawiedliwości. W czwartek nowy szef resortu Cezary Grabarczyk skieruje wniosek o jego odwołanie. Jak dowiedział się portal tvn24.pl odejście Królikowskiego ma związek m.in. z chęcią wygaszenia konfliktu pomiędzy ministerstwem a Prokuraturą Generalną. Grabarczyk zapewnił o tym Andrzeja Seremeta podczas ich środowego spotkania.

Jak miło

Było miło i kulturalnie. Pożegnanie Ewy Kopacz przebiegło w atmosferze jaką chciałoby się ogladać w sejmie zawsze.

Górnicy zeszli z torów. Kopacz: postulatami zajmie się Sejm

Górnicy protestujący w środę na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Braniewie zakończyli akcję. Od wczesnych godzin porannych blokowali przejazd pociągów z importowanym węglem do Polski. Ustąpili po deklaracji premier Ewy Kopacz, która zapewniła, że Sejm zajmie się w piątek ich postulatami. Chodzi m.in. o ograniczenie kupna węgla kamiennego z Rosji.

24.09 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: pierwszy mroźny poranek w Polsce, zaśnieżone szlaki w Tatrach, skutki nawałnic, które przeszły przez Hiszpanię. W Kalifornii cały czas trwa walka z potężnymi pożarami, z kolei na Islandii po raz kolejny przebudził się wulkan Bardarbunga. Nie zabraknie ciekawostek i prognozy pogody.

Górnicy wyszli na tory

Górnicy zbuntowali się, wyszli na tory i zablokowali przejście graniczne z obwodem kaliningradzkim w Braniewie. Powód - nie chcą wpuścić rosyjskiego węgla do Polski. Pociągi cofnięto, górnicy zostali i są nieugięci. Będą blokować tory tak długo jak będzie wymagała tego sytuacja, bo według nich import węgla oznacza koniec polskiego górnictwa.

Strzały na wróbelka czy groźna broń?

Duża część rakiet “Strzała”, które sprzedała Agencja Mienia Wojskowego była jeszcze zapakowana fabrycznie, nikt nie pozbawiał ich “cech bojowych” - wynika z informacji przekazanych portalowi tvn24.pl przez ich aktualnego właściciela. Tymczasem wicepremier Tomasz Siemoniak twierdzi, że nie są sprawne i nie można z nich “zestrzelić nawet wróbla”.

Dramat wyboru

Ciąże bez nadziei na szczęśliwy poród: wprawdzie ucichła już medialna burza wokół sprawy doktora Chazana, ale problem pozostał. Pacjentka jego szpitala musiała urodzić śmiertelnie chore dziecko. Nie miała wyboru, bo wybrał za nią dyrektor Chazan. Jak dramatyczny jest taki wybór dla matki? Dwie kobiety, dwie beznadziejne diagnozy w czasie ciąży i dwa różne wybory. Nie da się być sędzią w takich sprawach. Te kobiety - w przeciwieństwie do pacjentki Chazana - miały wybór i go dokonały. Podjęły różne decyzje, ale ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Niemcy: zakaz noszenia islamskiej chusty legalny

Instytucja kościelna może zakazać noszenia w pracy islamskiej chusty na głowę - orzekł Najwyższy Sąd Pracy w Erfurcie. Zdaniem sędziów prawo samostanowienia Kościołów jest nadrzędne w stosunku do wolności religijnej pojedynczych osób.