Najnowsze

Najnowsze

Niemcy wysłali do Iraku samoloty z pomocą

Niemcy rozpoczęły akcję pomocy humanitarnej dla uchodźców z północnego Iraku. Z lotniska w Hohn w Szlezwiku-Holsztynie odleciało pięć samolotów Bundeswehry z żywnością i lekarstwami. Szef MSZ Frank-Walter Steinmeier pojedzie w weekend do Iraku.

Lekarze bez Granic: potrzeba sześciu miesięcy na opanowanie Eboli

Trzeba sześciu miesięcy na to, by opanować rozprzestrzenianie się wirusa Eboli w Afryce Zachodniej i wymaga to większej inicjatywy ze strony WHO - powiedziała w Genewie szefowa organizacji Lekarze Bez Granic Joanne Liu. WHO podało, że dane o skali epidemii mogą być "znacząco zaniżone".

Dziwisz: Kościołowi potrzeba świętych małżeństw

Kościołowi potrzeba świętych małżonków tworzących rodziny otwarte na życie, wspierających się, wychowujących nowe pokolenie Polek i Polaków przywiązanych do wiary ojców - mówił podczas święta Wojska Polskiego w Ludźmierzu kard. Stanisław Dziwisz.

Ukraińskie służby gotowe do inspekcji rosyjskich ciężarówek z pomocą humanitarną

Ukraińskie służby graniczne i celne są gotowe do inspekcji rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną, zanim wjedzie on na terytorium ukraińskie - podała agencja AFP powołując się na szefa misji OBWE w regionie Paula Picarda. Na razie jednak inspekcja, która miała zostać przeprowadzona przez ukraińskich pograniczników i celników, jeszcze się nie rozpoczęła.

Wirus Ebola jako broń biologiczna? Eksperci: mało prawdopodobne

Wirus Ebola, który wywołał epidemię w Afryce Zachodniej, należy do najwyższej kategorii A wśród czynników bioterrorystycznych. Jego wykorzystanie jako broni biologicznej wiąże się jednak z wieloma niedogodnościami i jest mało prawdopodobne – oceniają eksperci.

Podczas lądowania samolotu pilotowi odpadła proteza ręki

Pilot samolotu brytyjskich linii Flybe chwilowo stracił kontrolę nad maszyną, gdy proteza jego ręki oddzieliła się i pozostała na wolancie - podano w raporcie o wypadkach lotniczych. Wydarzyło się to, gdy samolot lecący z Birmingham podchodził do lądowania w Belfaście.

Prezydent: wojsko ma święte prawo być dobrze dowodzone

- W modernizującej się armii nie zmienia się to, że ma ona święte prawo być dobrze dowodzoną - mówił w piątek na dziedzińcu Belwederu prezydent Bronisław Komorowski do odbierających nominacje generalskie, wysokie odznaczenia i generałów przechodzących do cywila.

Prezydent: nic tak nie zachęca potencjalnego agresora jak słabość upatrzonej ofiary

- Świat musi przestać żyć złudzeniami - jeszcze za wcześnie, by ogłaszać, że szlachetność zwyciężyła nad przemocą, a konflikt zbrojny to tylko cząstka złych wspomnień, bolesnej historii - mówił w dniu Święta Wojska Polskiego prezydent RP Bronisław Komorowski. Podkreślił, że Polacy muszą być gotowi chronić wolność i, jeśli będzie potrzeba, skutecznie o nią walczyć.

Więzień pracujący na wolności napadł na sklep i pobił ekspedientki

Bił kobiety znalezionym w sklepie trzonkiem od siekiery. Jedną z ekspedientek z ciężkimi obrażeniami odwieziono do szpitala. Napastnikiem był 40-letni więzień, który aktualnie odbywa karę w pobliskim zakładzie karnym. W ciągu dnia pracował poza więzieniem przy porządkowaniu terenu w miejscowości Ciasna. Teraz pojawiają się pytania, kto takiego więźnia kontroluje.

Przeszczep serca pretekstem do rozpoczęcia kariery sportowej

Za kilka dni w Krakowie odbędą się Ósme Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Udział w nich wezmą setki osób. Okazuje się, że przeszczep serca lub nerki może być doskonałym pretekstem do rozpoczęcia sportowej kariery.

Osłonił Polaka własnym ciałem. Rodzice bohatera odbiorą hołd podczas defilady

Będą chyba najważniejszymi gośćmi defilady. Do Polski przyjechali rodzice amerykańskiego żołnierza, który zginął w obronie polskiej bazy w Afganistanie. Sierżant sztabowy Mike Ollis zasłonił swojego nieuzbrojonego polskiego kolegę własną piersią przed wybuchem. Podczas obchodów święta Wojska Polskiego jego rodzice mają odebrać hołd.

Święto Wniebowzięcia NMP. Największe obchody na Jasnej Górze

Tysiące wiernych wezmą dziś udział w głównych uroczystościach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Centralnym punktem uroczystości będzie rozpoczynająca się przed południem suma pontyfikalna, odprawiona pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce, arcybiskupa Celestino Migliore, który także wygłosi homilię.

"Dwie prawdy" o zasadniczej służbie wojskowej

W czwartkowym odcinku programu „Dwie prawdy” Jan Wróbel w przeddzień piątkowej defilady z okazji Dnia Wojska Polskiego proponował przywrócenie zasadniczej służby wojskowej. - Nie będą nas bronić żołnierze króla tylko my sami - stwierdził Wróbel. Kurkiewicz z kolei nazwał powszechną służbę wojskową "bezsensem i sadyzmem" i zastanawiał się kto ma nas zaatakować.

Więzienia nieco wygodniejsze

Los polskich więźniów nieco się poprawi. Nieco, bo zakłady karne mają wymieniać łóżka co 15, a nie co 20 lat, a papieru toaletowego osadzeni mają dostawać dwie a nie jedną rolkę miesięcznie. Ale więzienie to kara, a nie wczasy, więc wygód nadal nie będzie.

Najważniejsi goście defilady

Będą chyba najważniejszymi gośćmi defilady - do Polski przyjechali rodzice amerykańskiego żołnierza, który zginął w obronie polskiej bazy w Afganistanie. Sierżant sztabowy Mike Ollis zasłonił swojego nieuzbrojonego polskiego kolegę własną piersią przed wybuchem w czasie największego ataku talibów na polską bazę. Jutro podczas obchodów święta Wojska Polskiego jego rodzice mają odebrać hołd.