Najnowsze

Najnowsze

"Panny wrzucamy do wanny". Śmiergusty w Wilamowicach

W barwnych strojach i z butelkami wody w rękach przemierzają ulice wyłapując młode dziewczyny. – Panny wrzucamy do wanny, żadna nie przejdzie sucha – mówią Śmierguśnicy, którzy od lat kultywują tradycje polewania wodą w Wilamowicach na Śląsku. To jeden z najstarszych i najciekawszych zwyczajów wielkanocnych w regionie.

25-latek zabił dwie rodziny, bo nie godziły się na ślub

Trwają poszukiwania 25-latka, który jest podejrzany o zamordowanie swojej narzeczonej oraz jej dziewięciorga krewnych - poinformowała pakistańska policja. Do tragedii doszło po tym, jak rodzina zamordowanej kobiety odmówiła zgody na jej małżeństwo.

Pojedynek morsów i starcie ze strażakami. Tak leją na zachodzie

Wielkanocny poniedziałek to tradycyjnie czas oblewania się wodą. Swoje tradycje kultywują mieszkańcy wielkopolskich i lubuskich miejscowości. W Sulisławicach wierzą, że polanie ich domostw przez strażaków gwarantuje pomyślność i strzeże przed pożarami. W Ostrowie Wlkp. dyngus przybrał formę walki na wiadra wody pośród lokalnych morsów. Wodny pojedynek stoczyli też mieszkańcy Raculi z miejscowym oddziałem OSP.

Podejrzany o udział w porwaniu prokuratora aresztowany

Na północy Włoch policja aresztowała w poniedziałek mężczyznę podejrzanego o powiązania z terrorystyczną organizacją turecką, która 31 marca przetrzymywała w gmachu sądu w Stambule prokuratora. Prokurator zmarł później z ran odniesionych w czasie operacji odbicia go z rąk porywaczy.

Tak wygląda "tajna rezydencja Putina"?

"Oto zdjęcie pałacu Putina, do tej pory nigdzie niepublikowane" - napisał na Facebooku rosyjski opozycjonista Gieorgij Alburow, prezentując fotografię z lotu ptaka, na której widać imponują rezydencję nad Morzem Czarnym. Choć rosyjskie władze od lat konsekwentnie zaprzeczają, że pełen przepychu pałac należy do Władimira Putina, media od lat rozpisują się o jego wystawności, a także o tym, w jaki sposób zdobyto środki na jego budowę.

Kuba Giermaziak pojedzie w legendarnym wyścigu 24h Le Mans. "Receptą na sukces nie jest zabójcza jazda"

Niedawno gruchnęła sensacyjna informacja, że jeden z najlepszych polskich kierowców wyścigowych, Kuba Giermaziak wystartuje w legendarnym długodystansowym wyścigu 24h Le Mans. Będzie pierwszym w powojennej historii Polakiem biorącym udział w tej prestiżowej imprezie. Wyścig dopiero w czerwcu, a już teraz, specjalnie dla tvn24.pl, Giermaziak zdradza swój przepis na sukces.

Nowe "Twin Peaks" bez Davida Lyncha. Serial nie wróci na antenę?

"Odszedłem, bo czułem, że na projekt nie przeznaczono wystarczających pieniędzy, aby scenariusz został zrobiony tak jak powinien" - David Lynch wyjaśnił na Twitterze, dlaczego rezygnuje z reżyserowania nowych odcinków "Miasteczka Twin Pekas". Czy to oznacza, że jeden z najbardziej kultowych seriali lat 90. nie wróci z nowym sezonem?

Słowo "chrześcijanie" zakazane na plakatach. W imię świeckiego państwa

W czerwcu w słynnej paryskiej Olympii ma wystąpić popularne we Francji trio śpiewających księży Les Pretres. Dochody z koncertu mają zostać przeznaczone na pomoc "chrześcijanom z Bliskiego Wschodu". Wydarzenie promować miały plakaty wiszące m.in. w paryskim metrze. Zakłady komunikacyjne RATP stwierdziły jednak, że naruszają neutralność religijną i nakazały usunięcie z nich słowa "chrześcijanie".

Negocjator nigdy nie nosi rękawiczek. Rozmawiamy z jednym z najlepszych

- Porównując człowieka do budynku można powiedzieć, że emocje są na dachu, a racjonalne myślenie w piwnicy. My pomagamy bezpiecznie zejść na dół; do argumentów, że lepiej się poddać - mówi Krzysztof Balcer, niegdyś policyjny negocjator, dziś szkolący innych, młodszych. Jak to się robi i dlaczego negocjator nigdy nie nosi np. rękawiczek - opowiada portalowi tvn24.pl.

Belgijskie F-16 pozostaną w Polsce do sierpnia

Do końca sierpnia zostaną w bazie lotniczej w Malborku cztery belgijskie samoloty F-16. Lotnicy z Polski i Belgii, którzy biorą udział w misji nadzoru przestrzeni powietrznej państw bałtyckich, wskazują na korzyści wynikające ze wspólnego szkolenia.

Zatrzymano 17 osób podejrzanych o planowanie zamachów

Malezyjska policja poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu 17 osób podejrzewanych o przygotowywanie zamachów w stolicy kraju, Kuala Lumpur. Dwie z nich niedawno wróciły z Syrii, gdzie trwa konflikt zbrojny z udziałem dżihadystów.

Najlepsza praca świata? "Zjadam 5 kg czekolady tygodniowo"

Praca 27-letniej Alex Emerson-White u wielu może wywołać zazdrość. Do jej służbowych obowiązków należy przetestowanie kilku kilogramów czekolady tygodniowo. Oprócz tego, podróżuje po świecie, aby wybrać najlepsze składniki do słodyczy sprzedawanych w jednej z brytyjskich sieci sklepów.

GIODO: wpłynęło 60 skarg dotyczących apostazji

Do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych wpłynęło dotychczas kilkadziesiąt skarg dotyczących apostazji od osób, które chcą wystąpić z Kościoła katolickiego, domagając się odnotowania tego w księgach parafialnych - powiedział zastępca GIODO Andrzej Lewiński.

Kary za brak szczepień nie odstraszają? "Nie boję się takiej grzywny"

Wojewoda pomorski nałożył kary 2500 złotych na 12 rodziców, którzy odmawiają szczepienia dzieci przeciw chorobom. Choć urzędnicy mają nadzieję, że grzywny skłonią innych opornych rodziców do zaszczepienia swoich pociech, najwyraźniej nie wszyscy dali się przekonać. - W konstytucji nie ma żadnych zapisów, że dzieci mają być szczepione - argumentuje w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN pani Ewa.

Niechciani honorowi obywatele. Miasta zmagają się z przeszłością

Adolf Hitler, Hermann Göring, Józef Stalin, Joseph Goebbels, Konstanty Rokossowski czy Bolesław Bierut - to tylko niektórzy z "honorowych obywateli" polskich miast. Współczesne władze odcinają się od kłopotliwych postaci historycznych, niektóre formalnie, inne taktownie milczą. Co zrobić? Czy nazistowscy oraz komunistyczni zbrodniarze nadal są honorowymi obywatelami? Prawnicy nie są w tej sprawie zgodni.

Diesle bardziej rakotwórcze. Lekarze biją na alarm

Pojawiły się alarmujące informacje dla właścicieli aut z silnikiem diesla. Spaliny takich samochodów są bardziej rakotwórcze niż spaliny aut benzynowych. To wyniki badań Światowej Organizacji Zdrowia i Agencji Badania Raka. Materiał „Faktów TVN”