Najnowsze

Najnowsze

Rada Unii Europejskiej zdecydowała o ostatecznym terminie otwarcia granic lądowych dla Polski i 8 innych nowych państw UE. Nastąpi to w nocy z 20 na 21 grudnia tego roku. W Polsce odbędą się obchody rozszerzenia strefy. Wezmą w nich udział oficjele z całego kontynentu.

Od legendarnego "Pancernika Potiomkina" Sergieja Eisensteina z 1925 roku do najnowszych hitów rosyjskich kin - festiwal "Sputnik nad Warszawą" pokaże widzom panoramę kina naszego wschodniego sąsiada. Do wyboru jest ponad 60 produkcji, w tym retrospektywa filmów Andrieja Tarkowskiego oraz… radzieckie kreskówki.

Meteorolodzy nie oszczędzają nam przykrych informacji - czeka nas więcej deszczu, a później już tylko śnieg i mróz. Na pocieszenie pogoda może podarować... tęczę - na przykład taką, jaką sfilmował internauta tvn24.pl z Krakowa.

Poznańscy policjanci zatrzymali trzech Rumunów, którzy okradali bankomaty posługując się fałszywymi kartami płatniczymi.

Liga Polskich Rodzin złożyła zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie przeciwko swojemu byłemu działaczowi z Mazowsza Marianowi Brudzyńskiemu, oskarżając go o szantaż. Zdaniem Brudzyńskiego, to on był szantażowany. Jednak działacze LPR mają coś więcej niż gołe słowa - przedstawiają potajemnie nagrane taśmy z rozmów z Brudzyńskim.

Dwóch kontrolerów biletów autobusowych w Olsztynie, którzy wdali się w szarpaninę z głuchoniemym pasażerem, zostało na tydzień zawieszonych w obowiązkach - poinformował Marek Gawroński, szef firmy zajmującej się kontrolą biletów komunikacji miejskiej. - Z powodu nagonki medialnej ludzie ci potrzebują odpoczynku psychicznego - dodaje.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zapowiedział przeprowadzenie przedterminowych wyborów prezydenckich 5 stycznia. Wczoraj ogłosił w w całym kraju stan wyjątkowy, po fali masowych protestów, których uczestnicy domagali się jego ustąpienia.

Wytoczę "Gazecie Wyborczej" proces o zniesławienie. Konsultowałem się już w tej sprawie z adwokatem - w ten sposób premier Jarosław Kaczyński odniósł się do zarzutów, że podpisał zarządzenie umożliwiające niszczenie spreparowanych dokumentów w ABW.

Zaplanowane pierwotnie na styczeń wybory parlamentarne w Pakistanie odbędą się przed 15 lutego - ogłosił prezydent Pervez Muszarraf. Opozycja obawia się jednak, że i ten termin nie zostanie dotrzymany - przeszkodzić mu może wprowadzony w ubiegłym tygodniu stan wyjątkowy.

Włoski kreator mody przedstawił tokijskiej publiczności swoją najnowszą kolekcję. Maestro mody chce szturmem zdobyć japońską klientelę.

Zemsta Honeckera, Trabi, Ford Karton - w dawnych demoludach trabant był tyleż obiektem pożądania, co żartu. Socjalistyczna odpowiedź na Volkswagena Garbusa obchodzi właśnie półwiecze. Dla wielu Niemców niezgrabny trabant to symbol NRD-owskiej nostalgii.

Byli wiceprezesi PiS: Paweł Zalewski i Kazimierz Ujazdowski nie wykluczają głosowania przeciw absolutorium dla Jarosława Kaczyńskiego. Zrobią tak, jeśli prezes PiS nie zmieni sposobu zarządzania partią.

- To się w ogóle kupy nie trzyma - mówił o zarzutach szef Samoobrony tuż po wyjściu z łódzkiej prokuratury. Były wicepremier odpowie za "czerpanie korzyści osobistych o charakterze seksualnym" od Anety Krawczyk i nakłaniania do czynności seksualnej działaczki młodzieżówki Samoobrony.

Podczas gdy ukraińskie "Dieło" od rządu Donalda Tuska oczekuje dalszego wspierania Ukrainy w drodze do Unii Europejskiej, rosyjskie "Wiedomosti" przestrzegają, że nowe polskie kierownictwo nie zmieni podejścia Warszawy do Rosji.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso po spotkaniu z szefem PO Donaldem Tuskiem wyraził nadzieję, że "również teraz UE będzie mogła liczyć na bliską współpracę i przyjaźń" w relacjach Polski i UE.

Sąd Najwyższy zdecydował, że właściwą instancją do rozpatrzenia precedensowego pozwu obywatela polskiego przeciwko państwu niemieckiemu będzie warszawski Sąd Okręgowy. Niemcy pozywa syn ofiary hitlerowskich eksperymentów pseudomedycznych.

Jarosław Kaczyński to dyktator nadmuchany przez media. Niesłuszne jest twierdzenie, że rządzi twardą ręką - powiedział w TVN24 rzecznik PiS Adam Bielan. I dodał, że posłowie, którzy wystąpiliby z klubu PiS, mają moralny obowiązek złożyć mandaty.