Najnowsze

Najnowsze

Premier w TVN24: nie ma ryzyka sankcji wobec Polski

Polska sprawa była jednym z 12 tematów omawianych wczoraj przez Komisję Europejską - mówiła w "Jeden na jeden" premier Beata Szydło. Według szefowej rządu, procedura wszczęta w środę przez KE jest "normalna", a Polsce nie grożą żadne sankcje.

Atak na posterunek policji. Turcy: to Kurdowie

Pięć osób zginęło, a 39 zostało rannych w wybuchu samochodu pułapki w prowincji Diyarbakir na południowym wschodzie Turcji. Zamach przeprowadzili bojownicy Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) - poinformowały władze.

Premier w TVN24: nie ma ryzyka sankcji wobec Polski

Gościem "Jeden na jeden" w TVN24 była dziś premier Beata Szydło. - Nie ma ryzyka sankcji wobec Polski, Komisja Europejska nie może karać - przekonywała szefowa rządu, pytana o wszczętą wczoraj przez KE procedurę monitorowania praworządności w naszym kraju.

"Przyjaciele" znów razem. Już w lutym

Gwiazdy jednego z najpopularniejszych seriali lat 90. "Przyjaciele" pojawią się wspólnie na ekranie. Po 11 latach od ostatniego odcinka ich przygód, Monica, Rachel, Phoebe, Chandler, Joey i Ross wystąpią w telewizyjnym show tworzonym przez NBC na cześć reżysera seriali komediowych, Jamesa Burrowsa.

23 tys. migrantów dotarło do Grecji tylko w styczniu

Od początku stycznia do Grecji dotarło przez Morze Śródziemne prawie 23 tys. migrantów, a do Włoch - 260 uchodźców. Od początku roku 58 osób utonęło, próbując dostać się na Stary Kontynent - podała w środę Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

"Samochody ze sobą rozmawiają". Na czym polega V2V

To kierowca zawsze ostatecznie podejmie decyzję na drodze, ale konstruktorzy samochodów chcą wykluczyć sytuacje, w których może dokonać niebezpiecznego manewru. Amerykanie pracują nad systemem V2V który ma zrewolucjonizować podróżowanie. ["Fakty TVN"]

Duński sposób na migrację

Dania chce zaostrzyć politykę imigracyjną. Po wydarzeniach w Niemczech domaga się kursów z moralności seksualnej. Chce tez konfiskować majątek przybyszów na poczet ich pobytu. O trudnych rozwiązaniach i nierozwiązanym problemie - Patryk Rabiega.

Opór pielęgniarek

Pielęgniarki miały odciążyć lekarzy i ułatwić życie pacjentom, ale na razie kończy się na pomyśle. Nie mogą wypisywać recept i kierować na badania, bo nie przeszły przeszkolenia. O zawiłych procedurach i oporze środowiska pielęgniarskiego - Paulina Chacińska.

Za dużo władzy?

Teraz Zbigniew Ziobro i jego pomysł na wymiar sprawiedliwości, czyli stanowisko prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości w jego rękach. Projekt ustawy trafił dziś do Sejmu i wzbudza poważne wątpliwości. O zagrożeniach, które widzi nie tylko szef prokuratury generalnej Andrzej Seremet - Arleta Zalewska.

Pora wstać "z kolan"

Zanim zapadła decyzji w Brukseli, w polskim sejmie  wrzało od rana. Poszło o politykę zagraniczną. Premier z mównicy sejmowej grzmiała: dość polityki na kolanach, Polska jest pomawiana o łamanie demokracji. Opozycja sprawę widzi inaczej i ponawia apel - zmieńcie język i metody działania. Michał Chlebowski

Polska "niepraworządna"?

Bruksela, po polskiej wojnie o Trybunał i ustawie o mediach publicznych, sprawdza nas i uruchamia procedurę monitorowania praworządności w Polsce. Z decyzji błyskawicznie tłumaczy się rząd. PIS mówi o donosicielach, którzy zrobili swoje, a premier przekonuje, że nie ma nadzoru, a jest dialog. Opozycji to nie przekonuje. Maciej Warsiński

Merytoryczny komentarz Beaty Kempy i propozycja Korwina

Beata Kempa podkreśla, że nigdy "nie doniosłaby" na swój kraj do Komisji Europejskiej, to znaczy że nawet gdyby łamane były prawa człowieka nie pisnęłaby ani słówka. Z kolei Janusz Korwin-Mikke na swoją, jak zawsze oryginalna strategię działania.

Tradycyjna odpowiedź

Jarosław Kaczyński tradycyjnie na pytania nie odpowiada. Dlatego Marek Przybylik ma propozycję uniwersalnego pytania obok którego trudno jest przejść obojętnie.

Podzielność uwagi

Kiedyś sztukę jednoczesnego prowadzenia obrad i rozmowy przez telefon potrafił tylko Jerzy Wenderlich. Dziś tę metodę z powodzeniem opanował także Ryszard Terlecki.

Czas patriotów

Zmiana na razie tylko zapowiadana, czyli wychowanie patriotyczne, którego w szkołach - zdaniem PiS - dziś brakuje. Nie wiadomo jeszcze, czy to ma być oddzielny przedmiot, czy część jakiejś lekcji. Nie wiadomo, w jaki sposób dzieci i młodzież będą uczone miłości do ojczyzny, ale przy tej okazji sprawdziliśmy, jak ta edukacja patriotyczna wygląda dziś.

(Przed)szkolny chaos

Za późno już na rozmowę w sprawie 6-latków. Ekspresowo uchwalona również bez konsultacji i również w połowie roku szkolnego ustawa już od września zmienia szkolno-przedszkolną rzeczywistość o 180 stopni. 6-latki zostają w zerówkach, do pierwszej klasy obowiązkowo muszą iść 7-latki. Odwracanie reformy, którą dopiero co z trudem wprowadzano, powoduje spore zamieszanie i w przedszkolach, w których zabraknie na pewno miejsc dla najmłodszych, i w szkołach, w których z kolei pierwsze klasy mogą świecić pustkami. A rodzice, którzy teoretycznie dostali wybór, przy takim chaosie z wyborem i podjęciem tak ważnej decyzji znów mają duży problem.