Najnowsze

Najnowsze

"Niepohamowany nacjonalizm" i druga runda walki z TK. #PisząoPolsce

Prawo i Sprawiedliwość za granicą nie ma już właściwie sojuszników; spór z Trybunałem Konstytucyjnym i Komisją Wenecką może oznaczać dla kraju pod rządami PiS nawet straconą pozycję w NATO – uważa portal Politico. Francuski "Le Monde" pisze z kolei o "widmie prawicowego ekstremizmu", które coraz śmielej wychodzi z cienia w Europie Środkowej oraz o problemach polskich pracowników z francuskimi urzędnikami. Zagraniczne media #PisząoPolsce

Islamiści chcieli porwać premiera. Udaremniony spisek

Malezyjska policja udaremniła spisek tzw. Państwa Islamskiego (IS), który miał doprowadzić do porwania premiera Mohameda Najiba bin Abdula Razaka i kilku ministrów jego rządu - poinformował we wtorek wicepremier Ahmad Zahid Hamidi. Do porwania miało dojść w 2015 roku.

Super pianką chcą zawojować rynek. "Czekamy na przyznanie patentu"

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej opracowali technologię wytwarzania super trwałej, niepalnej, ekologicznej i tańszej od dostępnych dziś na rynku pianki izolacyjnej. Swój pomysł zgłosili już do Europejskiego Urzędu Patentowego. Jak szacują, na przyznanie patentu będą musieli poczekać co najmniej trzy lata.

Postrzelił z wiatrówki 55-latka, odpowie za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu dożywocie

20- i 23-latek, którzy strzelali z wiatrówki do ludzi na poznańskich Jeżycach, usłyszeli zarzuty. Starszemu prokuratura początkowo postawiła zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zagrożenia życia, ale później zmieniła na usiłowanie zabójstwa. Młodszy usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Postrzelony 55-latek nadal przebywa w szpitalu.

Uciekali kradzionym oplem, mieli broń palną i amunicję

Najpierw przekroczył prędkość, później nie zatrzymał się do kontroli, a gdy w końcu został zatrzymany przez policjantów okazało się, że auto skradziono w Niemczech. Kierowca miał przy sobie broń i amunicję. Zatrzymany został także pasażer opla.

Czekał, aż 29-latek wejdzie na przejście i wjechał w niego

Biały dzień, centrum miasta. 37-letni kierowca wjeżdża na przejście dla pieszych i potrąca przechodzącego przez ulicę mężczyznę. Nie udziela mu pomocy, ucieka z miejsca zdarzenia. - Kierujący znał potrąconego. To obecny partner jego byłej żony. Wcześniej już mu groził - informuje policja.

Erdogan chce "rządzić jak turecki sułtan"

"Zamach Erdogana na prasę", "W Turcji pogłębia się despotyzm", "Rozpad demokracji w Turcji" - tak trzy największe dzienniki w USA tytułują we wtorek artykuły redakcyjne na temat przejęcia przez turecki rząd kontroli nad największą opozycyjną gazetą "Zaman".

Kosiniak-Kamysz: "dobra zmiana" już pęka. Jest wiele sygnałów

- Jest wiele sygnałów samorządowych, gdzie PiS przegrywa. Przegrało w Radomsku, w gminie Mirzec, w Chrzanowie kandydat PiS nie wchodzi do drugiej tury - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący PSL. W "Jeden na Jeden" mówił m.in. o wyborach na Podlasiu oraz o sporze wokół TK.

Dwa tysiące sztuk broni na pokładzie łodzi rybackiej

Australijska marynarka wojenna poinformowała, że przejęła duży ładunek broni przewożony łodzią rybacką. Na pokładzie znaleziono ponad 2 tys. sztuk broni pochodzącej najprawdopodobniej z Iranu i przeznaczonej dla bojowników w Jemenie.

"Nie możecie ich wybierać i nam wysyłać". Szef MSZ chce udziału Polski w selekcji migrantów

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział dziennikowi “Corriere della Sera", że jeśli strona polska otrzyma dostęp do punktów identyfikacji migrantów we Włoszech i w Grecji, by móc ich wyselekcjonować, wtedy nasz kraj ich przyjmie. Na zarzuty o "brak solidarności" Polski w kwestii uchodźców odparł, że nasz kraj "przyjął na przykład milion uchodźców z Ukrainy".

Wychodzą z Guantanamo, wracają do dżihadu

Liczba byłych więźniów Guantanamo, którzy najprawdopodobniej ponownie dołączyli do bojowników dżihadu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy podwoiła się - podała administracja prezydenta USA Baracka Obamy. O powrót w szeregi islamistów podejrzewanych jest 12 byłych osadzonych, co do 7 innych władze mają pewność.

Komórki w szkole rozpraszają? Wkracza Rzecznik Praw Dziecka i ma pomysł

Wystarczy jedna wizyta w szkole, by przekonać się, że to wcale nie lekcje są w centrum zainteresowania. Młodzież sama przyznaje, że w dzisiejszych czasach bez telefonu komórkowego trudno jest funkcjonować. Czy jednak komórki nie rozpraszają dzieci za bardzo? Sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który zaproponował rozwiązanie. Materiał magazynu "Polska i Świat".