Najnowsze

Najnowsze

Mniej broni w USA?

Barack Obama zamierza ograniczyć dostęp do broni. Amerykański prezydent chce to zrobić omijając Kongres. Wierzy, że jego inicjatywa ma duży potencjał, by chronić obywateli. Tylko w ciągu ostatniej dekady w Stanach Zjednoczonych z broni palnej zabito około 100 tysięcy ludzi.

Samorządowe in vitro

Jest odpowiedź na wygaszenie rządowego programu in vitro. Łódzki samorząd mówi ministrowi zdrowia "nie" i uruchamia własny program... miejski. Bezpłodnym parom radni chcą pomagać od lipca, na razie liczą pieniądze w swoim budżecie.

"Znana prawniczka" atakuje Trybunał Konstytucyjny

W trosce o budżet państwa Krystyna Pawłowicz pochyla się nad wydatkami Trybunału Konstytucyjnego i wytyka mu niegospodarność m.in. w kwestii naczyń z porcelany. Poseł Pawłowicz jest znana z zamiłowania do posiłków serwowanych w jednorazowych pojemnikach.

Ukryte talenty reportera TVN24

Jak rozluźnić się i rozgrzać przed relacją "na żywo" ze Strasburga? Wie to na pewno nasz reporter Michał Tracz. Nie tylko dziennikarz ale też zdolny tancerz obdarzony dźwięcznym głosem.

Wielki powrót Guns N' Roses

Nie grali razem od prawie 23 lat - zamiast muzyki, słychać było ich wzajemne oskarżenia i złośliwości. Teraz powiedzieli dość - animozje chowają do kieszeni, Slash i Axl Rose znowu razem - czyli powrót na scenę Guns N' Roses.

Co z fotoradarami straży?

Zaczynamy od pytania co z fotoradarami, które nie mogą łapać kierowców, bo należały do straży miejskiej. Miasta chcą je oddać Inspekcji Transportu Drogowego, ale ta nie mówi od razu tak, bo musi najpierw sprawdzić, czy zadziałają w połączeniu z ich nowoczesnym systemem.

Lewandowski: minister Waszczykowski staje się polskim kłopotem

Polska bardziej potrzebuje europejskiej solidarności niż Europa obrażonej Polski. Bo obrażanie się nikogo nie wzruszy na arenie europejskiej - powiedział Janusz Lewandowski w TVN24 Biznes i Świat. Eurodeputowany Platformy Obywatelskiej i były komisarz UE ds. budżetu był gościem programu "Świat".

Ostre (ś)cięcie

A jedną z pierwszych spraw, jakimi zajął się nowy stary minister - są zmiany w lasach państwowych. Zmiany nie tylko na stanowiskach. Jan Szyszko planuje zwiększyć i to kilkukrotnie wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej - to najstarszy naturalny las w Europie uznany za światowe dziedzictwo UNESCO. Wycinki chcą też leśnicy, którzy twierdzą, że to jedyny sposób na walkę z plagą szkodnika, jakim jest kornik. Ekolodzy i zwolniony właśnie szef Białowieskiego Parku Narodowego biją na alarm, twierdząc, że mały kornik to tylko pretekst, bo tak naprawdę chodzi o duże pieniądze.

Minister z przeszłością

Zmienia się polityczny klimat dla inwestycji geotermalnej ojca Rydzyka, ale zmienia się też polityka zarządzania lasami. Za chwilę o coraz głośniejszym sporze wokół planowanej przez ministra Szyszkę wycinki Puszczy Białowieskiej - najstarszego naturalnego lasu Europy. Niektórzy już mówią, że to może być powtórka ze sporu wokół Doliny Rospudy - sporu, który stał się wątpliwym raczej symbolem urzędowania Szyszki w poprzednim rządzie PiS. Zresztą - ten zaufany człowiek prezesa Kaczyńskiego z tzw. zakonu PC - to polityk, który znany jest ze swoich kontrowersyjnych działań.

Polityczne źródła

Na początek - na pewno dobry klimat dla geotermalnej inwestycji ojca Rydzyka w Toruniu. Po tym jak poprzedni rząd (do czego zresztą przyznał się niedawno jego wicepremier) celowo blokował dotacje na odwierty - teraz jest szansa, że szybko ruszą. Minister Szyszko - tuż po objęciu stanowiska - mocno promował polskie źródła geotermalne na szczycie klimatycznym w Paryżu - najmocniej właśnie te pod Toruniem, nazywając je energetyczną szansą i ewenementem na skalę światową.

Kempa: nie przestraszymy się wysokich komisarzy

- Proszę panów, którzy są sfrustrowani, żeby nie płakali w rękaw wysokich komisarzy unijnych, bo my się ich po prostu nie przestraszymy - zapewniła w "Kropce nad i" Beata Kempa. Zdaniem szefowej KPRM krytyka płynąca z Brukseli jest spowodowana głosami ze strony "posłów PO, europosłów i pana pretendującego do funkcji przewodniczącego (Grzegorza Schetyny). - Proszę, żeby się opamiętali - mówiła.

Schetyna: debata o Polsce jest nie do zatrzymania

- List komisarza Timmermansa był grzeczny, było tam dużo opisywania wątpliwości. Ja bym odpowiedział - skomentował w "Faktach po Faktach" były szef MSZ Grzegorz Schetyna brak odpowiedzi ministrów Waszczykowskiego i Ziobry na list unijnego komisarza z wątpliwościami ws. ustawy medialnej.

Kempa: nie przestraszymy się wysokich komisarzy

- Proszę panów, którzy są sfrustrowani, żeby nie płakali w rękaw wysokich komisarzy unijnych, bo my się ich po prostu nie przestraszymy - zaapelowała w "Kropce nad i" Beata Kempa. Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów uważa, że krytyka płynąca z Brukseli jest spowodowana głosami ze strony "posłów PO, europosłów i pana pretendującego do funkcji przewodniczącego (Grzegorza Schetyny)". - Proszę, żeby się opamiętali - mówiła.

Schetyna: debata o Polsce jest nie do zatrzymania

- List komisarza Timmermansa był grzeczny, było tam dużo opisywania wątpliwości. Ja bym odpowiedział - tak skomentował w "Faktach po Faktach" były szef MSZ Grzegorz Schetyna brak odpowiedzi ministrów Waszczykowskiego i Ziobry na list unijnego komisarza z wątpliwościami dotyczącymi ustawy medialnej.

Szef Rady Europy pisze do Andrzeja Dudy w sprawie ustawy medialnej

Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym wyraża zaniepokojenie przyjęciem tzw. małej ustawy medialnej i proponuje dialog z ekspertami RE ds. wolności mediów, zanim prezydent podpisze tę ustawę. Wcześniej podobny list do polskiego prezydenta skierował także Nils Muiznieks, komisarz Praw Człowieka Rady Europy.

Obama ze łzami w oczach o dostępie do broni. Chce działać ponad Kongresem

Prezydent Barack Obama chce ograniczyć Amerykanom dostęp do broni i tłumaczy swoje starania w bardzo emocjonalnym przemówieniu. Jak poinformował, jego ekipa przygotowuje projekt rozwiązań zwiększających kontrolę nad sprzedażą broni palnej. - Potencjalnie uratuje to niektórym życie i oszczędzi bólu ich rodzinom - ocenił.

Cisza wokół Razem

Po jesiennych wyborach parlamentarnych, w których lewicowa formacja Razem osiągnęła bardzo dobry wynik, gwarantujący im subwencję budżetową, aktywność partii uległa zdecydowanemu zmniejszeniu. Jeden z jej liderów tłumaczy, że opozycji pozaparlamentarnej media poświęcają mniej uwagi, stąd wrażenie o słabnącej sile ich przekazu. O tym między innymi Adrian Zandberg rozmawiał z Andrzejem Morozowskim we wtorkowym wydaniu programu Tak jest.

Jaki był rok 2015? Polacy ocenili go w sondażu

Jeszcze nigdy oceny mijających 12 miesięcy "dla mnie" i "dla rodziny" nie były tak korzystne w badaniach prowadzonych corocznie przez CBOS, jak w grudniu 2015 roku. Nie jest już tak dobrze, gdy pada pytanie o sytuację w Polsce, a zwłaszcza na świecie. Sondaże takie prowadzone są od 1989 roku.

Kolejny kraj wstrzymuje loty do Iranu

Bahrajn, bliski sojusznik Arabii Saudyjskiej, ogłosił wstrzymanie ruchu lotniczego z Iranem - podała telewizja Al-Arabija. To kolejny krok zwiększający napięcie w regionie po egzekucji w Arabii Saudyjskiej szyickiego duchownego Nimra al-Nimra.

Putin podpisuje coraz mniej dekretów. "Zmęczenie psychiczne"

Aktywność Władimira Putina spadła do rekordowo niskiego poziomu – ocenia w raporcie moskiewskie Centrum Reform Gospodarczych i Politycznych. Eksperci przeanalizowali liczbę wydawanych przez obecnego prezydenta dekretów w ciągu wszystkich lat jego prezydentury.

Posłowie PiS: jeśli TK nie zastosuje się do nowej ustawy, nie powinien być finansowany

- Sejm nie może finansować działań nielegalnych - powtarzali posłowie PiS podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która we wtorek dyskutowała o budżecie dla TK. - Prezesi Trybunału opowiadają, że nie będą stosować ustawy, a teraz przychodzą po pieniądze - mówiła Krystyna Pawłowicz. Kwestionowano m.in. wydatki na jubileusz 30-lecia TK. Po gorącej dyskusji, mimo zastrzeżeń, projekt budżetu został przez komisję zaopiniowany pozytywnie.